24. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nin 6. gününde Kırşehir rüzgarı esti

Kırşehirliler  olarak Etimesgut Belediyesi tarafından düzenlenen 24. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nin 6. gününde Kırşehir rüzgarı estirirken, İsmail Altunsaray sesiyle sazıyla gecemize  damgasını vurdu.

Etimesgut Belediyesi tarafından düzenlenen 24. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nin 6. gününde Kırşehir rüzgarı esti. Etimesgut Belediyesinin düzenlemiş olduğu Anadolu günleri etkinliğinde Kırşehirli Dernekler Federasyonumuz Kırşehir’in kültürünü tanıtmak için Anadolu Meydanı’ndaki Kırşehir Evi’miz de başlayan program, akşam saatlerinde yerini coşkuya bıraktı.

 

 

Etimesgut Belediyesi ile Kırşehirli Dernekler Federasyonumuzun ortak düzenlediği Kırşehir Gecesi’nde İsmail Altunsaray, Bozkırın Tezenesi Neşet Ertaşı’ın türkülerinden oluşan konseriyle geceye damgasını vurdu. Kırşehir İl Kültür Müdürlüğü Abdallar Topluğu ve Kırşehir Cacabey Gençlik Merkezi Halk Oyunları Ekibi Kırşehirlilere ve Etimesgutlulara unutulmaz bir gece yaşattı.

On binlerce Kırşehirlinin ilgi gösterdiği geceye siyaset dünyasından ve bürokrasiden de ünlü isimler katıldı. Geceye, MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, MHP Ankara Milletvekili Nevin Taşlıçay, AK Parti Ankara Milletvekili Hacı Turan, MHP Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan, Kırşehirli Dernekler Federasyonu Genel Başkanımız  Hilmi Gökçınar, Kırşehirli Sanayici ve İş İnsanları Derneği (KIRSİDER) Başkanı Ali Çetin, Kırşehirli Eğitimciler Derneği Başkanı Prof. Dr. Recep Kılıç, Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Hayrettin Türe, MHP Ankara İl Başkanı Turgay Baştuğ başta olmak üzere çok sayıda STK temsilcisi ve Kırşehirli katıldı.

whatsapp-image-2022-09-01-at-16-42-57.jpeg

Festivalde Kırşehirli hemşerilerimiz  kültür ve sanatlarını sergilediler. Kırşehir gecemiz  renkli görüntülere sahne oldu. Cacabey Gençlik merkezi Halk oyunlarımız  topluluğu gösterisi büyük beğeni toplarken, Kırşehir İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Abdallar Topluluğumuz yöresel oyunlar oynadı, Kırşehir türkülerini seslendirdi. Merhum Neşet Ertaş’ın türküleri başkenti adeta inletti.

kirsehirliler3.jpg

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel festivalde yaptığı konuşmada “Bir Ahi şehri olan Kırşehir’imizin bugün güzel bir programını izledik. Etimesgut’ta biliyorsunuz Ahi şehridir. Etimesgut’umuzun ilk ismi Ahimesuttur. Dolayısıyla Ahiliğin merkezi olan Kırşehir’imizde yine Ahiliğin olduğu bir beldede Etimesgut’umuzda bu görevi yapmaktan sizlere hizmet etmekten sizlerin hizmetkarı olmaktan dolayı Mevla’ya ne kadar şükretsem azdır” dedi.

kirsehirliler4.jpg

 

Kırşehirli Dernekler Federasyonu Genel  Başkanımız  Hilmi Gökçınar festivalde yaptığı selamlama konuşmasında “Festivalle bir kez daha Kırşehir kültürünü başkentte tanıtma, yaşatma imkanı bulduklarını” söyledi. 60 dernekle faaliyetlerini sürdürdüklerinin altını çizen Gökçınar, Kırşehilirliler olarak bu festivalde bulunmaktan mutlu olduklarını ifade ederek Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel’e teşekkür etti.

surmanset1-013.jpg

Programda ayrıca Kırşehirli Dernekler Federasyonu Genel Başkanımız  Hilmi Gökçınar, Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel’e Ahilik Sancağını takdim etti.

kirsehirliler1.jpg

Kırşehirli Dernekler Federasyonu  Başkanımız  Hilmi Gökçınar festival sonrası federasyon yönetimine teşekkür ederek, “Etimesgut Belediyesi ile birlikte organize ettiğimiz Kırşehir gecemizi başarılı bir şekilde gerçekleştirdik. Emeği geçen tüm arkadaşlarıma, Sincan Dernek Başkanımız ve yönetimine ayrıca federasyonumuza bağlı bulunan tüm dernek başkanlarımıza, genel başkan vekilimize, genel sekreterimize, genel başkan yardımcılarımıza, yönetim kurulu üyelerimize, genel sayman ve yardımcılarına, yüksek istişare kurulu başkanımız ve üyelerine, ayrıca emeği geçen tüm hemşerilerimize en kalbi şükranlarımı iletiyorum. Emeğinize yüreğinize sağlık. Her zaman olduğu gibi başarılı bir organizasyona hep birlikte imza attık. Teşekkürler, teşekkürler, teşekkürler. Allah birliğimizi dirliğimizi bozmasın. Bozmak isteyenlere fırsat vermesin” ifadelerini kullandı.

kirsehirliler5-001.jpg

kirsehirliler6.jpg