25.Uluslararası Anadolu Günleri Festivalinde Kırşehirliler Gecesi Ses Getirdi

Kırşehirli  Dernekler Federasyonu olarak Etimesgut Belediyesinin 25. Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali’nin yedinci gününde Kırşehirliler Gecesinde   tüm kadro yerimizi aldık.

Kırşehir’imizin  kültürünün ve yemeklerinin tanıtıldığı festivalde  katılım sağlayan herkes doyasıya eğlendiler.

 

        Türk Beyleri Kent Meydanında düzenlenen etkinliğe;

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, Sincan Belediye Başkanı Murat ErcanAK Parti Kırşehir Milletvekili Necmettin Erkan, AK Parti Ankara Milletvekili Murat Alpaslan, Mamak Belediyesi MHP Meclis Üyesi ve Grup Başkanvekili İsa Yiğit,Yargıtay  Cumhuriyet Savcısı Hayrettin Türe ,Etimesgut Kırşehirliler Derneği Başkanı Ercan Altıntaş, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda önemli misafirlerimiz  ve vatandaşlarımız  katılım sağladılar.

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, festivalde yaptığı konuşmada, “Bugün Çorum ve Kırşehir ve Batı Trakya Türklerimizin oluşturduğu bir program izleyeceğiz. Ben inanıyorum ki her geçen gün birbirimizi daha çok anlayacağız ve tanıyacağız. Ülke olarak birbirimizden sorumluyuz.” dedi.

Kırşehir’imizin kültürü ve yemeklerinin tanıtılacağı festivale katılmanın mutluluğunu yaşadığını söyleyen Kırşehirli Dernekler Federasyonu Genel Başkanımız Hilmi Gökçınar,Etimesgut Belediyesinin 25. Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali’ninEtimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel’in himayesinde gerçekleştiğini anımsatarak, Demirel’e teşekkür ederek konuşmasına başladı.

Kırşehirli Gökçınar, “Kırşehirli Dernekler Federasyonu olarak sizlerle birlikte olmaktan son derece memnuniyet duyuyorum. Kırşehirlilerle beraber olmaktan Etimesgutlularla beraber olmaktan mutluluk duyuyorum. Sağ olun, var olun.” dedi.

Kırşehirli Dernekler Federasyonunun tüm Kırşehirlileri tüm çatı altında topladığını dile getiren Gökçınar, Etimesgut Kırşehirliler Derneğinin yeni kurulduğunu ve toplamda 64 derneğin bulunduğunu kaydetti.

 

Etimesgut Kırşehirliler Derneğinin yeni kurulduğunu belirten Gökçınar, Etimesgut Kırşehirliler Derneği Başkanı Ercan Altıntaş ve yönetimine başarılar diledi.

Başkan Gökçınar, ayrıca “Enver Demirel Etimesgut’ta 4’üncü dönemini icra ediyor. Etimesgut’u güzelleştirdi. Çok işler yaptı” diyerek sözlerini tamamladı.

 

Genel Başkanımız Gökçınar’ın  konuşmasının ardından Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel’e Federasyonumuzun hatırası olarak  el dokuması Özbağ Halısını hediye ettiler. Ve Ahilik geleneğinde yer alan şed  kuşağını dualar eşliğinde kuşattılar.

Konuşmalarının ardından Kırşehir İl Kültür Müdürlüğü Abdallar Topluluğu ve Kırşehir İl Kültür Müdürlüğüne bağlı Kırşehir Cacabey Gençlik Merkezi Halk Oyunları Ekibi sahne aldı.

 

 

 

UĞUR IŞILAK SEVİLEN ŞARKILARINI ETİMESGUTLULAR İÇİN SÖYLEDİ

Festivalin 7’nci gününde sahne alan sanatçı Uğur Işılak hayranları için sevilen şarkılarını seslendirdi. Festival alanını dolduran vatandaşlar sanatçının şarkılarına eşlik etti.