26. Kaman Ceviz Kültür ve Sanat Festivali

Kaman Belediyesince düzenlenen “26. Ceviz  Kültür ve Sanat Festivali” 07-08.10.2017 tarihlerinde yoğun bir katılımla yapıldı. Her yıl olduğu gibi bu yılda Kırşehirli Dernekler Federasyonu olarak Kadın Kollarımız, Yönetim Kurlu Üyelerimiz ve Dernek Başkanlarımızla birlikte Belediyemize destek olmak amacıyla 120 kişi ile festivale katıldık.

Festivale Kırşehir Valisi Necati ŞENTÜRK, Merkez Valisi Ahmet ALTIPARMAK, Kaman Kaymakamı Murat GİRGİN, Eski Bakanlarımızdan Ramazan MİRZAOĞLU, Belediye Başkanlarımız, parti il başkanları, bürokratlar ve sivil toplum örgütleri katıldı.  Kortej yürüyüşü ile başlayan festival saydı duruşu ve İstiklal Marşı’nın arkasından Kırşehir Valisi Sayın Necati ŞENTÜRK konuşma yaparak; Cevizin önemini dile getirerek, Kırşehir’de cevizi bir sektör haline getireceklerini söyledi. Kaman Belediye Başkanı Sayın Erhan TALU; 8Yıl içinde Kaman’a yaptıkları hizmetleri anlatarak Kaman ve Köylerinde ceviz yetiştiricilerine destek verdiklerini söyledi. Başkan Erhan TALU daha sonra Kaman’da en iyi ceviz yetiştiricilerine plaket verdi. Kaman Kaymakamı Sayın Murat GİRGİN’de konuşmasında; Cevizin anavatanının Kırşehir Kaman olduğunu bu sektörü daha da geliştirerek tüm hemşehrilerimize yardım edeceklerini dile getirdi.

Konuşmaların ardından Nazilli Belediyesi Mehteren Bölüğü ve Kaman Abdallar Topluluğunun gösterileri ile birlikte Zeybek oynayan Kaman Kaymakamı Sayın Murat GİRGİN festivale damga vurdu. Daha sonra Çağırkan Japon Bahçesi’nde davetlilere yemek ikram edildi. 2 gün boyunca devam eden Ceviz festivalinde Kaman halkı ve katılımcılar gönüllerince eğlendiler.

Bizde Kırşehirli Dernekler Federasyonu olarak bu güze organizasyon için  Kaman Belediye Başkanı Sayın Erhan TALU’ya belediye çalışanlarına ve Kaman Halkına teşekkür ederiz.