29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlaması

Federasyonumuzun Kadın Kolları Başkanlığı tarafından geleneksel olarak düzenlenen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı bu yılda Best Otel’de Genel Başkanımız Sayın Hilmi GÖKÇINAR, eşi Sayın Demet GÖKÇINAR Hanımefendi ,  federasyon üyesi çok sayıda kadın ve Kırşehir’den gelen kadınlarımızla birlikte birçok hemşehrimiz  katıldı. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında yemekli bir program organize eden Kırşehirli Dernekler Federasyonu Kadın Kolları Başkanlığı çok sayıda kadın üyesini bir araya getirdi.  Saygı duruşu ve istiklal Marşı ile başlayan program, daha sonra Kadın Kolları Başkanı Sayın Nermin HENDEK’in konuşmasıyla devam etti. Sayın Nermin Hendek Konuşmasında; ”Bizi Kırşehirli olsun olmasın yalnız bırakmadınız, biz 5 kişi ile başladık şuan 3000’lere ulaştık bu küçücük yerde sizleri nasıl sığdıracağız bilemedik keşke daha büyük bir yer tutsaydık, bizi yalnız bırakmadığınız için hepinize teşekkür ediyor ayaklarınıza sağlık diliyorum” dedi.

Genel Başkanımız Sayın Hilmi GÖKÇINAR’da  konuşmasında; Sayın Nermin Hanım ve Yönetimi tarafında gerçekşelen programda her zaman olduğu gibi güzide bir toplulukla beraberiz, çok başarılı bir organizasyon ben huzurlarınızda Sayın Başkan’a ve Yönetimine  teşekkür ediyorum… Bundan 94 Yıl önce Gazi Mustafa Kemal Atatürk silah arkadaşlarıyla beraber yürütmüş olduğu amansız bir mücadele sonunda zaferi kazanıp Cumhuriyet’i ilan ettiler.94. Yılını Kutladığımız bu güzide Cumhuriyet’imizin kurulmasında bağımsızlığımızın kazanılmasında emeği geçen şehit olan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk, tüm silah arkadaşlarına, şehitlerimize ve o günden bugüne bu topraklarımızı savunan savunurken şehit düşen şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, onlara şükranlarımızı ve minnetlerimizi sunuyoruz.  İyi ki varlardı iyi ki bağımsızlığımızı ilan ettiler.  94  yıldan beride bağımsız bir şekilde bu ülkede yaşıyoruz. Dolasıyla bu bağımsızlığın devam etmesi ülkemizi düşmanlardan korumak ve kollamak bizlerin birlik ve beraberliğinden geçmektedir. Mesele Türkiye’yse, mesele Cumhuriyet ise,  mesele Türk Bayrağı ay yıldızsa gerisi teferruattır. Bugün burada Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmanın onuru ve gururunu yaşıyorum. Bu güzel günümüzün hep böyle güzel bir şekilde geçmesi huzurlu mutlu olmamızı ülkemize kin besleyenlere Allah onlara fırsat vermeden birlik beraberlik içinde yaşamamız gerektiğine inanıyorum. İnandığım bir şey daha var Kadın o kadar önemli bir değerdir ki cenneti ayakları altına konulmuş dolasıyla tüm kadınlarımıza iyiki varsınız diyor hepinize iyi eğlenceler diliyorum” dedi.

Genel Başkanımız Hilmi GÖKÇINAR’ın eşi Sayın Demet GÖKÇINAR Hanımefendi ise konuşmasında; O kadar güzel tablo ki bana göre her şeyin teminatı kadınlar her şeyin teminatı anneler çünkü eğitim evde başlıyor bizler yetiştiriyoruz her şeyi öyle güzel ki bizler gibi kadınlarımız gençlerimiz oldukça ben hiç korkmuyorum çünkü bizler bu Cumhuriyet’in bekçileriyiz çocuklarımızı da buna aşılıyacağız bu yüzden sizlerle gurur duyuyorum . Bundan sonra bende inşallah sık sık sizin yanınıza geleceğim bu güzel organizasyon için çok teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Genel Başkanımız ve eşi Kadın Kolları Yönetimine başarılı çalışmalarından dolayı “Üstün Hizmet Plaketi” takdim ettiler. Program TRT Sanatçısı Kadir SEZER’in  konseriyle  devam etti. Hareketli parçalara hep bir ağızdan eşlik eden kadın üyeler, ilerleyen saatlerde piste çıkarak, kendilerini müziğin ritmine bıraktı. Oldukça coşkulu oldukları görünen Kırşehirli kadınlar program sonuna kadar bayrakları ellerinden hiç düşürmedi. Program verilen yemek arasının ardından müzik ve eğlenceyle sona erdi.