8. Uluslararası Ramazan Etkinlikleri: Kırşehir Evi’nin Açılışı

Keçiören Belediyesi’nin düzenlediği 8. Uluslararası Ramazan Etkinlikleri kapsamında Kırşehir Kültür Evi’nin açılışı gerçekleştirildi. Sazlı Türkülü açılışa vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Keçiören Belediyesi’nin Kalaba Kent Meydanı’nda kurduğu alanda gerçekleştirilen Ramazan etkinlikleri kapsamında Kırşehir Kültür Evi’nin açılışı yoğun katılımla gerçekleştirildi.

Açılışa, Keçiören Belediye Başkanı Sayın Mustafa AK, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Sayın Yalçın TOPÇU, AK Parti Kırşehir Milletvekili Sayın Salih ÇETİNKAYA, AK Parti Ankara Milletvekili Sayın Nevzat CEYLAN,  Elazığ eski Milletvekili Sayın Tuncay ŞEKERCİOĞLU, Kırıkkale eski Milletvekilleri Sayın Sadık AVUNDUKLUOĞLU ve Sayın Abdurrahman ÜNLÜ, AK Parti Keçiören İlçe Başkanı Sayın Zafer ÇOKTAN ve Kırşehirli Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Sayın Hilmi GÖKÇINAR, yönetim kurulu üyeleri ve Dernek Başkanları katıldı. Kırşehir Kültür Evi’nin açılış kurdelesini kesen protokol üyeleri, daha sonra evin içinde bir süre oturarak sohbet etti. Çeşitli ikramlarda bulunulan açılışta, Kırşehir yöresine has söylenen bozlaklara başta Kırşehirliler olmak üzere, çok sayıda vatandaş eşlik etti. Gece’de Başkan AK ve GÖKÇINAR karşılıklı hediye takdiminde bulundu.

Keçiören Belediye Başkanı Mustafa AK, Ramazan’ın manevi atmosferinden bahsederek, birlik ve beraberlik içinde oldukları bu etkinliğin önemine değindi. “Hemşehri derneklerimizle birlikte gerçekleştirdiğimiz, Hemşehri Buluşmalarımızda da Anadolumuzun güzelliklerini, zenginliklerini tanıtıyoruz” diyen Başkan AK, Kırşehir Kültür Evi’ni açtıklarını belirterek, Kırşehirlilerle bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Kırşehir Milletvekili Salih ÇETİNKAYA da, Kırşehirlilere verdiği destek için Başkan AK’a teşekkür ederek, “Rabbim birliğimizi, dirliğimizi bozmasın. Bizim için Kırşehir neyse Kerkük de odur” dedi.

Kısa bir konuşma yapan Kırşehirli Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Hilmi GÖKÇINAR, kendilerine verdikleri destekten ve Keçiören’e verdiği hizmetlerden dolayı Başkan AK’a teşekkür etti. Vatandaşlar, gece boyunca Kırşehir Kültür Evi’ni ziyaret ederek eğlendiler.