Ankara’da Yükselen Kırşehirliler Takımı

Kırşehirli Dernekler Federasyonumuz  ve Kırşehirli Sanayi ve İş İnsanları Derneğimizin       (KIRSİAD) iş birliğiyle Ankara’da yine muhteşem bir organizasyona imza atıldı.

Ankara Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Akman Hotel’de gerçekleşen Kırşehirli İş Dünyasının Buluşma Yemeği’ne; Bürokrasiden sanayiye, iş dünyasından, STK’lara kadar geniş bir yelpazede ‘ben de varım’ diyen duayen Kırşehirliler buluştu. Birlikteliğin en güzel örneklerinden birini sergileyen Kırşehirliler, unutulmaz bir gece yaşadı. Programda Kırşehirli iş insanlarının oluşturduğu 2. ve 3. nesil kuşaklar, kendilerine başarılı bir yol açan duayen iş insanlarına ‘teşekkür plaketi’ takdim etti.

img-0237.jpg

Kırşehirli sanayici ve iş insanlarını bir araya getiren programa; İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürü Selçuk Arslan, Sanatkarlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürü Necmettin Erkan, Adalet Bakanlığı Bilgi İşlem Genel Müdürü Servet Gül,  Hacıbayram Veli Üniversitesi Öğretim Üyesi Milliyetçi Hareket Partisi Siyasi Etik Kurulu Başkanı Prof. Dr. Cengiz Şahin, Enerji Bakanlığı Enerji İşleri Genel Müdürü Ömer Erdem, MEB Öğretmen Yetiştirme ve Eğitimi Genel Müdürü Cevdet Vural, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Teşvik Uygulama ve Yabancı Sermaye Genel Müdürü Mehmet Yurdal Şahin, Merkez Valisi Kadir Çakır, Emekli Vali-Koru Hastaneleri Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Altıparmak,  Kırşehirli Dernekler FederasyonuYüksek İstişare Kurulu Başkanı ve Kırşehirli Eğitimciler Derneği Başkanı Prof. Dr. Recep Kılıç, Yargıtay Cumhuriyet Savcısı Hayrettin Türe, Gazi Üniversitesi Rektör Yardımcısı Ramazan Bayındır, Gazi Üniversitesi Fizik Bölüm Başkanı ve Kırşehirli Eğitimciler Derneği Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ziya Merdan, Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Hüseyin Atar, Türkşeker Genel Müdürü Muhiddin Şahin, Ankara Sanayi Odası Başkan Vekili ve MHP STK Komisyon Başkanı – MYK Üyesi Özgür Bayraktar, Ankara Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi ve KIRSİAD Başkan Vekili Levent Akçakoca, Ankara Ticaret Odası Meslek Komite Üyeleri, Ankara Sanayi Odası Meslek Komite Üyeleri, Ankara Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Üyesi Kemal Çoşgun ve  Meslek  Komite Üyeleri, Keçiören Belediyesi Başkan Yardımcısı Kazım Kabadayı, Keçiören Belediyesi Meclis Üyesi Derviş Kaplan, İzmir Kırşehirliler Dernek Başkanı Mustafa Çanakçı, Antalya Kırşehirliler Dernek Başkanı Ahmet Eroğlu, KIRSİAD Yönetim Kurulu Üyeleri, Kırşehirli Dernekler Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeleri ve iş dünyasından çok sayıda isim katıldı.

kirsehirliler2-002.jpg
Kırşehirli Sanayici ve İş İnsanları Derneği (KIRSİAD) Genel Başkanı Ali Çetin

Kırşehirli Sanayici ve İş İnsanları Derneği (KIRSİAD) Başkanı Ali Çetin, toplantının açılış konuşmasında KIRSİAD’ın bir yıl gibi kısa sürede yaptığı önemli çalışmalardan bahsederek şunları söyledi, “Bugün Kırşehirli Dernekler Federasyonu ve Kırşehirli Sanayici ve İş İnsanları Derneği iş birliğiyle düzenlenen “Kırşehirli İş İnsanlarının Buluşma Yemeğinde” sizlerle bir arada bulunmaktan mutluluk duyuyoruz. Kırşehirli Sanayici ve İş İnsanları Derneği’ni; Kırşehirli Sanayici ve İş İnsanlarının liderlik vasıflarını, sosyal sorumluluklarını ve dayanışma ruhunu geliştirmek suretiyle toplumsal yapının gelişmesine katkıda bulunmak, sivil toplum örgütü bilinciyle, kurumsal gelişimi ve üye memnuniyetini esas alarak, girişimci destekli faaliyetlerde bulunmak, ülkenin insan ve doğal kaynaklarının teknolojik yeniliklerle desteklenerek en etkin biçimde kullanımı, verimlilik ve kalite yükselişini sürekli kılacak ortamın yaratılması yoluyla rekabet gücünü hedef alan politikaları desteklemek, ulusal ve uluslararası faaliyetlerde bulunmak, ulusal ve uluslararası üst kuruluşlarla iş birliği ve dayanışmayı sürekli ve etkin kılmak amacıyla 3 Mart 2022 tarihinde kurmuş bulunmaktayız.

img-0591.jpg
KIRSİAD Yönetim Kurulu Üyeleri

4 Mart 2022 tarihinde Kırşehirli Sanayici ve İş İnsanları Derneği olarak, Yiğit Akü Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Hamit Yiğit beyefendinin ev sahipliğinde, Teknoloji Bakanlığı Teşvik Uygulama Genel Müdürü ve Kırşehirli Dernekler Federasyonu Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Sayın Dr. Mehmet Yurdal Şahin Beyefendi tarafından “Teşvik Uygulamaları” konusunda, 150 civarındaki özellikle genç iş insanlarımıza, kıymetli bir konferans gerçekleştirdik. Çukurambar semtinde nezih bir ortamda Kırşehirli Sanayici ve İş İnsanları Derneği’nin merkezini oluşturarak, 5 Ekim 2022 tarihinde Kuruluş Genel Kurulumuzu yaparak, şu anda salonda bulunan duayen iş insanlarımızın 2. ve 3. nesil kuşağından oluşan bir yönetim kurulu oluşturduk. Mustafa Kemal Atatürk’ün Kırşehir’e gelişinin 103. Yıl dönümü ve derneğimizin kuruluşu münasebetiyle 22 Aralık 2022 tarihinde Anıtkabir Ziyareti düzenledik.

img-0214.jpg

Kırşehir Valiliği, merkez belediye ve ilçe belediyelerimizle birlikte muhtarlarımızı da dahil ederek, Kırşehir ili içerisinde, tüm engelli vatandaşlarımızın protez ve tekerlekli sandalyesi başta olmak üzere tüm sorunlarının çözümünü içeren, derneğimizin Genel Başkan Yardımcısı Sayın Abdullah Çavuş beyefendinin önerdiği, derneğimizin ilk sosyal sorumluluk projesini hayata geçireceğiz. İlk sosyal sorumluluk projemizin finansman desteğini sizlerin de katkılarıyla, KIRSİAD olarak üstleneceğiz.

whatsapp-image-2023-01-17-at-14-42-42.jpeg

Bu yıl Cumhuriyetimizin 100. Yılı. Cumhuriyetimizin 100. yılında hem ülkemiz hem de dünyamız açısından önemli değişimlere gebe olabilecek küresel bir ekonomik ortam içerisinde, konumumuzu ve geleceğimizi belirlememiz gerekecek. İçinden geçtiğimiz global sürece ve önümüzdeki yıllarda ülkemize ne sunduğuna çok dikkatli bakmalı, gelişmeleri doğru okumalı ve sürdürülebilir politikalar üretmeliyiz. Attığımız adımlar hedeflerimize ulaşmamızda yeterli gelmiyorsa, gerekiyorsa var olan iktisadi politikalarımızı gözden geçirmeliyiz. Unutmayalım ki, sağlıklı işleyen, üreten, istihdam yaratan bir reel kesimin arkasında bu süreci destekleyen, sağlıklı işleyen bir finansal sektöre ihtiyaç vardır. Uyguladığımız politikaları dizayn ederken bu süreçleri göz önünde bulundurmalıyız” dedi.

Ahilik kültürü ile KIRSİAD’ın köprü vazifesi göreceğinin altını çizen Çetin, “Artık ülkelerin gelişmişlikleri sadece maddi kaynaklarla değil, maddi olmayan kaynaklarla da ölçülmektedir. Maddi olmayan kaynakların başında insani gelişme ve yetkinleşme ile gençlerimiz gelmektedir. Ülkemizin geleceğini düşünürken Kırşehirli Sanayici ve İş İnsanları olarak bu ülkenin gelişimini sağlayacak gençlerimizi kaybetmememiz, beyin göçüne engel olmamız, Kırşehirli gençlerimize önderlik etmemiz gerekmektedir. Kırşehirli Sanayici ve İş İnsanları Derneği olarak, yetişmiş olduğumuz Ahilik kültürümüzün de bilinciyle, siz değerli iş insanlarımız arasında köprü olmak, aynı çatı altında birliği sağlamak, diri tutmak, kaynaştırmak birinci vazifemizdir. Birinci vazifemizin ışığında, birlik ve beraberliğimizle kamuya, ekonomiye ve ülkemize fayda sağlamak vazifelerimizin devamı niteliğindedir. Şu an aramızda bulunan ve bulunamayan 1940, 1950, 1960’lı yıllarda Kırşehir’den yola çıkarak, zamanın zor şartlarına ve imkansızlıklarına göğüs gerip, yurdun dört bir yanında ve yurt dışında başarı öyküsü yazan, Kırşehir adının gururla zikredilmesini sağlayan, ilimizi ulusal seviyeden uluslararası platformlara taşıyan duayen iş insanlarımızın başarı hikayelerinden gençlerimizin feyz almasını sağlamak bir diğer vazifemizdir” dedi.

img-0252.jpg

Programa olan yoğun ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getiren Çetin, konuşmamın başında ifade ettiğim gibi, bu yıl Cumhuriyetimizin 100. yılı. 100 yıl önce Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları da, Cumhuriyetimizin temellerini insanımıza yatırım yaparak, bilimin yolunda giderek, siyasal, ekonomik ve toplumsal kurum ve kurallar üzerinden inşa ettiler. Laiklik başta olmak üzere akıl, bilim, hukuk ve özgürlük üzerine inşa edilmiş Cumhuriyet değerleri bizlerin de kılavuzudur. Bu çerçevede hedefimiz, toplumsal refah seviyesi yüksek, uluslararası arenada saygın, Avrupa Birliği entegrasyonunu sağlamış, hukuk devletini güçlendirmiş, toplumsal olarak eşitlikçi ve adil, gençlerine güzel bir gelecek vaat eden bir Türkiye için yılmadan, yorulmadan çalışmaya devam etmektir. Bugün hali hazırda ATO, ASO ve ATB gibi güçlü STK’ların yönetim kadrolarına seçilmiş 42 iş insanın büyük çoğunluğu da KIRSİAD üyesidir. KIRSİAD Yönetim Kurulu adına bugün, siz değerli Kırşehirli İş İnsanlarımızı buluşturmak amacıyla düzenlemiş olduğumuz bu güzel etkinlik davetimize icabet ettiğiniz için teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum” sözleriyle konuşmasını noktaladı.
kirsehirliler1-002.jpg
Kırşehirli Dernekler Federasyonu Genel Başkanımız (KIR-FED) Hilmi Gökçınar

Kırşehirli Dernekler Federasyonu Genel Başkanımız   Hilmi Gökçınar ise yaptığı konuşmada Kırşehirlilerin Başkent Ankara’daki gücüne ve konumuna dikkat çekerek şunları söyledi, “Kırşehirli Dernekler Federasyonu  2003 yılında 6 dernekle beraber kuruldu. 2023 yılında cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılını ve Federasyonumuzun kuruluşunun da 20. yılını hep birlikte kutlayacağız.

Altı dernekle başlayan serüven, günümüzde 60 derneğe ulaşmıştır. O yıllar itibariyle bu tür STK’lar aslında Ankara’ya yerleşmiş olan hemşerileriyle bir arada olmak, haberdar olmak, acısını sevincini paylaşmak amacıyla kurulmuş bu derneklerden oluşan ama o gün kü ifadeyle o günkü duruşuyla bir anlam ifade eden dernekleri Cumhuriyet’in 100. yılında farklı bir hale getirmek biz Kırşehirli Dernekler Federasyonu  olarak yöneticisinin ve başkanının asli görevidir.  Bu düşünceyle yapmış olduğumuz çalışmalarda memleket için kurulmuş olan ilçe, belde ve köy derneklerimizin yanı sıra artık Başkent Ankara’da 400 bin Kırşehir nüfusundan bahsediyorsak ,Kırşehir nüfusunun iki katı Ankara’da bir Kırşehirli var ise Ankara’daki Kırşehirlilerin büyük bir bölümü profesör kimliğiyle üniversitelerde görev yapıyorsa, Ankara’daki Kırşehirli nüfusunun genel bir bölümü bürokraside, iş dünyasında iş yapabiliyorsa biz artık farklı şeyler yapmamız gerektiğinin bilincine vardık. Ekip ve derneklerimizle beraber bu bilinçle hareket ederek planlarımızı yaptık. Bu planlardan ilki Ankara’nın 9 metropol ilçesinde Kırşehirli dernekleri kurmak. Çankaya, Mamak, Altındağ, Keçiören, Yenimahalle, Sincan, Etimesgut derneklerimizi kurduk ve Gölbaşı Kırşehirliler Derneği’ni inşallah yakında kuracağız.

Her iki kişiden birisi sanki Ankara’da Kırşehirli gibi geliyor. Aslında benzetme yapmak bir gerçekliktir. Bürokraside de varız, iş dünyasında da varız, taksicide de varız restoranda da varız, sanayide varız. Fabrikatörlerimiz de var. Dolayısıyla bu anlamda da örgütlenmemiz gerektiğini anladık. Öncelikle Kırşehirli Eğitimciler Derneği’ni kurduk, hemen akabinde Kırşehirli Sanayici ve İş İnsanları Derneği (KIRSİAD) kuruldu. Bu derneği kurarken ikinci nesil iş dünyasının temsilcilerini alıyoruz. Baba-oğul, baba-kız ama genç nüfusa yayılalım ve babalarla birlikte olalım. Kuşaklar arası çatışma var ya biz onun tam tersini yapıyoruz. Kuşaklar arası iş birliğini yaparak devam edelim dedik ve KIRSİAD’ı gerçekleştirdik. Yine Ankara’da yargıda ciddi bir hukukçu kitlemiz var. Kırşehirli Hukukçular Derneği’ni de yeni kurduk. İnşallah yakın gelecekte bürokraside çalışanlar, sağlık alanında çalışanlar vb. STK’ları kurmaya devam edeceğiz. Finans, ekonomi toplumumuzun örgütlenmesi adına önemli.

img-0247.jpg

Bizler sayısal çoğunlukta olabiliriz. Ancak bu çoğunluğu nitelikli hale çevirebildiğimiz sürece önemli ve sayısal çoğunluğun çok fazla önemli olmadığını da hepimiz biliyoruz. Başkent Ankara-Kırşehir 190 km. O memleketten vazgeçemiyoruz, o kültürle büyüdük. Ama Ankara’da üretiyoruz ve tüketiyoruz. Bu ülke bizim ülkemiz. Bu ülkenin bağımsızlığı, bayrağımızın dalgalanması, milli ruhumuz bizim içinde çok önemlidir. Dolayısıyla ülkemiz adına da üretmek zorundayız. Ülkemiz adına milli bir duruş sergilemek durumundayız. Kırşehir duygusuyla, o cesaretiyle bunu yapabilecek kabiliyet ve yeteneğe sahibiz. Hepimiz bir arada olduktan sonra başarı elde edebiliyoruz. Tek bir problemimiz var. Herkes bireysel müsabakada çok başarılı ama takım oyununa geldiğimizde zorlanıyoruz. İşte Kırşehirli Dernekler Federasyonu , Ankara’da kurulu olan en büyük çatı kuruluşu olarak bu takım oyununu oynama prensiplerini ve taktiklerini ortaya koyacaktır. Biz son derece samimiyiz, bize destek olun. Artık Ankara’da Kırşehirli tek başına başarı elde eden değil, Ankara’da bir lobi faaliyeti gösteren, finansını uluslararası bir alana taşıyabilen ihracatı daha da güçlendiren ve hatta ve hatta o blok üçüncü şahıs ve firmaları ürküten örnekler haline gelmeliyiz. Almanya’da yaşayan hemşeri iş adamlarımızla irtibat halindeyiz. Yatırımlarını geçmişte yaşadıkları şanssız tecrübelerden dolayı memleketimize yapmaktan çekinir haldeler. Elbette hak veriyorum doğru yönlendiren, yol gösteren olmadıktan sonra insanlar önyargılı olabilir. Biz bugün Kırşehirli Dernekler Federasyonu Genel Başkanı olarak ve KIRSİAD Başkanı Ali Çetin ile beraber bu doğru projeleri ortaya koyacağız.

img-0516.jpg

Finansı sinerji üreteceğiz, bir araya getireceğiz güçlü olacağız. Parasal gücü elde ettikten sonra sıra toplumsal güce gelmektedir. Biz yönetilen değil yöneten pozisyonda olacağız. Kalitemiz insan kaynağımız buna müsait. Bir başka birliktelikleri örneklemeden vazgeçelim. Artık kendi örneğimizi kendimiz üretelim bizim yaptıklarımızı bir başkası bize örneklesin. Biz federasyon olarak bu sinerjiyi üretmeye çalışıyoruz. Bu tür yapılar şüphesizdir ki bizleri birbirimize kilitleyebilir. 2003 yılından bu yana her sene büyüyerek gittik. Kırşehir’in çok daha iyi bir hale gelmesi Ankara’da ki Kırşehirli birlikteliğinden geçiyor. Şüphesiz ki orada yaşayan Kırşehirlilerde kalkınma için çaba sarf ediyor. Kırşehirli Dernekler Federasyonu  olarak son derece başarılı ve iyi niyetli arkadaşlarımız var. Yapımızın yüzde sekseni üniversite mezunu. Geliştik, her yer gelişti biz de kendimizi geliştirmek zorundayız. Kırşehirli Dernekler Federasyonu  ,Ankara’da kurulu bulunan hemşeri derneklerinde açık ara önde gidiyoruz. Saygınlığımız yükseldi, bunu hissediyoruz. Duruşumuz asil, ufak tefek işlerle uğraşmıyoruz, dedikoduyla da uğraşmıyoruz. Her Kırşehirli ile de uğraşmıyoruz onu açıkça söyleyeyim. Ben zamanında Kırşehirli olsun çamurdan olsun mantığıyla hareket ederdim. 20 yıllık tecrübemizle artık ‘Kırşehirli olsun adam olsun’ diyoruz. Ve adam olanlarla beraber olmak istiyoruz. Biz bir ıslık çalıyoruz buraya gelirseniz güç alıyoruz, gelmezseniz kendimiz çalıp kendimiz oynuyoruz. Ondanda herhangi bir şey çıkmıyor. İnşallah önümüzdeki günler Ankara’da ki Kırşehirlinin güçlü birlikte oluşu, finans gücünü ortaya koyacak hareketler yapmaya devam edeceğiz. Ankara’da 400 bin Kırşehirliden bahsediyoruz. 2021 verilerine göre Kırşehir nüfusuna kayıtlı seçmen sayısı yaklaşık 200 bin civarında. Bir milletvekili 140 bin oydan çıkıyor. Demek Ankara’da 1,5 milletvekili hakkımız var. Yani hepimiz bir isim üzerinde ittifakta bulunsak 1,5 Kırşehirli vekil çıkaracağız. Siyasetten de örnek vererek gücümüzün farkında olmamızın gerektiğini söylüyorum. Çorum, Çankırı, Yozgat ve Kırşehir. İç Anadolu’nun 4 temel illeri. Ankara nüfusunun yüzde 32’si. Bizim iki tane gömleğimiz var bir Kırşehirliyiz iki Ankaralıyız. Ankara’da üretime katkı sağlayacağız. Ankara’da tüketiyorsak bu şehirde üreteceğiz. Ama bu şehirde yaşıyorsak Kırşehir’in kalkınması ve hemşirelerimizin bir arada olması için de çabalayacağız. O çabayı da kurmuş olduğumuz dernekler ve hemşerilerimizin göstermiş olduğu ilgi ve alakadan geçiyor. Bizi yalnız bırakmayın. Beraberliğimiz devam etsin.

whatsapp-image-2023-01-17-at-14-43-06.jpeg

Bir yere geldik bu saatten sonra geriye dönemeyiz. Ok yaydan çıktı. Kırşehir artık Ankara’da var. Geçen seçimlerde Ankara’da 4 milletvekilimiz var, meclis üyelerimiz var. Çünkü biz Anadoluluyuz, biz samimiyiz. Ama artık başımızı kaldıralım fikir birliğimizi sağlayalım.Gönül birliğini sağlayalım.Takım oyunu oynamanın tadını alalım. Biz onu almadığımız için herkes ferdi müsabaka oynuyor. Takım oyununun tadını aldığımız vakit kimse vazgeçemeyecek. Bu yolda giderken aramızda bir çürük elma görürsek o çürük elmayı kasadan çıkarmak zorundayız. Eğer kasadan çürüğü çıkaramazsak kasadaki bütün elmaları da çürütürüz. O zaman bütün emeklerimiz boşa gider. Kırşehirli Dernekler Federasyonu çok kişiyi bir araya getirmiştir. Anadolu’da bir abi kültürü vardır. Kırşehirli Dernekler Federasyonu artık Ankara’da bir Kırşehirli’nin abisi olma rolünü üstlenmiştir ilan ediyoruz. Allah birliğimizi dirliğimizi bozmasın bozmak isteyenlere de fırsat vermesin.

 

Programın en heyecanlı bölümlerinden biri de 2. ve 3. Kuşağı temsil eden genç insanları duayen iş insanlarına takdim etmesi oldu. Bademler Şirketler Grubu’nun kurucusu Mehmet Badem, plaketini yeğeni Kaan Badem’den aldı. ARME Dağıtım A.Ş.’nin kurucusu Ali Rıza Kalkan, plaketini kızı Ece Kalkan’dan aldı. Erdal İlhan Uluslararası Nakliyat’ın kurucusu Erdal İlhan, plaketini kızı Aydan İlhan’dan aldı. EAG Demir Sanayi kurucusu Erdoğan Bayraktar, plaketini çocukları Özgür Bayraktar ve Özlem Bayraktar’ın elinden aldı. Aslanlar Petrol ve Aslanlar Grup’un kurucusu Doğan Aslan, plaketini oğlu Hakan Aslan’dan aldı. Doğanlar Tarım’ın kurucusu Ömer Doğan’a plaketini Cihan Doğan, Ahmet Zafer Doğan, Çiğdem Doğan ve Nesrin Doğan takdim etti. Yiğit Akü’nün kurucusu Hamit Yiğit adına vekaleten plaketi Hasan Yiğit, Hilmi Gökçınar’ın elinden aldı.

img-0546.jpg

 

kirsehirliler-odul-2.jpg
Bademler Şirketler Grubu’nun kurucusu Mehmet Badem, plaketini yeğeni Kaan Badem’den aldı.

kirsehirliler-odul-3.jpg
ARME Dağıtım A.Ş.’nin kurucusu Ali Rıza Kalkan, plaketini kızı Ece Kalkan’dan aldı.

kirsehirliler-odul-4.jpg
Erdal İlhan Uluslararası Nakliyat’ın kurucusu Erdal İlhan, plaketini kızı Aydan İlhan’dan aldı.

kirsehirliler-odul-5.jpg
EAG Demir Sanayi kurucusu Erdoğan Bayraktar, plaketini çocukları Özgür Bayraktar ve Özlem Bayraktar’ın elinden aldı.

kirsehirliler-odul-6.jpg
Aslanlar Petrol ve Aslanlar Grup’un kurucusu Doğan Aslan, plaketini oğlu Hakan Aslan’dan aldı.

kirsehirliler-odul-7.jpg
Doğanlar Tarım’ın kurucusu Ömer Doğan’a plaketini Cihan Doğan, Ahmet Zafer Doğan, Çiğdem Doğan ve Nesrin Doğan takdim etti.

 

kirsehirliler-odul-1-001.jpg

Yiğit Akü’nün kurucusu Hamit Yiğit adına vekaleten plaketi Hasan Yiğit, Kırşehirli Dernekler Federasyonu Genel Başkanımız Hilmi Gökçınar’ın elinden aldı.