Çağırkan Derneği Ziyareti

Dernek Başkanı Servet ÖZEL; “Selamlama yaparak, katılımcılara teşekkür ederken, dernek üyelerine serzenişte bulundu. Bu toplantının böyle olmaması gerektiğini dile getirdi.”

Genel Başkanımız Sayın Hilmi GÖKÇINAR’da konuşmasında ; “Dernek Başkanlarına ve Yönetimlerine destek olmalarını, hemşehrilerimizin tuttukları takım kadar derneklerimize sahip çıkmaları halinde bu tip toplantılarının dolup taşacağına inanıyorum. Kırşehirliler olarak birbirimize acı günde tatlı günde destek çıkmamız gerektiğini, biz federasyon olarak aramıza fitne ve fesat sokmadan bugüne geldik, partiler üstü olduk olmaya devam edeceğiz. Ancak siyasette, partilerde hemşehrimiz olursa ona partili, partisiz destek olmak zorundayız. Adam gibi adamlara sahip çıkılması gerekir. Kır-Der’in düzenlediği “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” programı nedeniyle bir hafta önce yapılması gereken bu, toplantıyı bugüne aldık sebebi ise düzenlenen anma gecesini bölmemek içindi. Siyasette etkin olabilmek için bir lobi oluşturmak gerekmektedir, öyle etkin olalım ki Siyasiler, Belediye Başkan Adaylarını ve Milletvekili Adaylarını STK’lardan sorarak belirlemek zorunda kalmalılar.”dedi.

Bundan sonra bizim toplantılarımız da katılımcılara sunulmak üzere “Ahi Dökme Pilavı” yapılması ve bunun geleneksel hale dönüşmesi kararına varıldı.