Çayağzı Derneği’nde Dernekler Arası İstişare Toplantısı

Federasyonumuzun 2017 Dernekler arası istişare toplantısı bu hafta 02.03.2017 tarihin de “Çayağzı Derneği”n de geniş bir katılımla yapıldı.
Dernek Başkanı Selim DAĞDEVİREN tüm katılımcılara hoş geldin derken konuşmasında” Kuruluşumuzdan bu yana birliğimizi, dayanışmamızı her alanda etkin hale getirerek bugünlere geldik. Yardımlarını esirgemeyen hemşehrilerime teşekkür ederim” dedi.

Yönetim Kurulu Üyemiz Kani ARAZ’da konuşmasında “Mamak’ta birliğimizi, beraberliğimizi korumak için her yerde her zaman Kırşehir’den ve Çayağzı’mızdan bahsedilmesi için her türlü çalışmaları yapmaktayız. Bu nedenle de siyasal alanda, sosyal alanda Çayağzılılar yerlerini almışlardır” dedi.

Genel Başkanımız Hilmi GÖKÇINAR’da konuşmasına selamla yaparak başladı.”Federasyonumuzun kuruluş amacının; Ankara’daki yoğun nüfusumuzun düğünde, cenazede bir araya gelmekten ziyade sosyal, siyasal ve ekonomik alanda birbirimizden haberdar olmamızı ve dayanışmayı sağlamak amacıyla Kırşehirliliğimizi ön plana çıkarmamız gerektiğini düsünerek Kırşehirliler Federasyonu çatısında bir araya gelindi. İyi günde değil her zaman birbirimizin yanında olmalıyız bürokraside ki ve sanayide ki hemşehrilerimize yardımcı olmalıyız onları yüceltmeliyiz, onlarla gurur duymalıyız. Fitne ve fesatçılara fırsat vermeden onları aramıza sokmadan etkin bir çoğunlukla lobiler oluşturarak sesimizi ve Kırşehirciliği her yerde yaymaya, konuşmaya başlamanın zamanı geldi de geçti “ dedi.

Mamak Belediye Başkanımız Sayın Mesut AKGÜL seçildiği günden bu yana her zaman Kırşehir ve Kırşehirlilere verdiği hizmetten gurur duyduğumuzu, her zaman yanında olduğumuzu dile getirdi.