Demirli Köyü Köy Konağı ve Sosyal Tesis İçin Bir Araya Geldi

Kaman Demirli Köylüleri köylerine çok amaçlı Köy Konağı ve Sosyal Tesis Yapımı için bir araya geldi.
Demirli Beldesi Kalkındırma ve Yaşatma Derneği’nin organizasyonu ile Ankara’da, Kırşehir’de, Kaman’da ikamet eden ve Kırşehir Milletvekili Mikail Arslan, AK Parti İl Başkanı Mustafa Kendirli ve İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Kurtuluş Yılmaz’ın katılımı ile gerçekleşen toplantı sonucunda Köy Konağı-Sosyal Tesisin yapılması konusunda karar alınmış, Köy Konağının yapılacak yeri belirlenmiştir.

Köy Muhtarı Mehmet Demirci konuşmasında; Köyün çok önemli ihtiyaçlarından bir tanesinin Köy Konağı olduğunu, köyün kayıtlı nüfusunun 19 bini aştığını, Avrupa’da, Ankara’da, Kırşehir’de ve Kaman’da ikamet eden köylülerin çoğunun köyde evi bulunmadığını, özellikle cenazesi olan ailelerin kalacak yer konusundabüyük sıkıntılar yaşadığını, köy konağının yapılması ile birlikte; insanların taziyelerini konakta kabul edebileceğini ve ihtiyaç olması halinde misafirhane de rahatlıkla konaklayabileceğini belirterek, böylesi hayırlı bir iş için bir araya gelen bütün köylülere ve Toplantıya katılarak, büyük destek veren Kırşehir Milletvekili Mikail Arslan, AK Parti İl Başkanı Mustafa Kendirli ve İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Kurtuluş Yılmaz’a teşekkür etti.

Ankara Demirli Beldesi Kalkındırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Hüseyin ATA toplantıda yapmış olduğu konuşmada; uzun süredir Demirli Köyümüze köy konağı yapımı hususunda istişareler yapıldığını, gerek Avrupa’da yaşayan hemşerilerimizle, gerekse Ankara, Kırşehir ve Kaman’da ikamet eden hemşerilerimizle olsun görüşmeler yapıyorduk, bugün de bu işin temelini atmak amacıyla bir araya geldik. Toplantımıza Kırşehir Milletvekilimiz Sayın Mikail Arslan, AK parti İl Başkanımız Sayın Mustafa Kendirli ve İl ÖZel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Sayın Kurtuluş Yılmaz kayıtsız kalmayarak, bizlere destek vermek amacıyla aramızdalar; inanıyorum ki!.. köylülerimizin azmi ve yardımseverliği ile Devletimizin desteği ile bu işi başaracak, iş birliği ve güç birliği içerisinde Köy Konağımızı inşaa edeceğiz. Toplantımıza katılarak destek veren bütün hemşerilerime sonsuz şükranlarımı sunuyorum dedi.

Demirli İlkokulu Toplantı Salonunda gerçekleştirilen İş Birliği ve Güç Birliği Toplantısında söz alan ve birer konuşma yapan Kırşehir Milletvekili Sayın Mikail Arslan ve AK Parti İl Başkanı Sayın Mustafa Kendirli, Demirli köyünün köy konağı ve sosyal yapımı için gerçekleştirilen toplantıya katıldıkları, köylüleri birlik ve beraberlik içerisinde bulmaktan büyük memnuniyet duyduklarını belirterek, Devlet olarak böyle güzel bir eserin yapımı için konusunda her türlü desteği vereceklerini, yeter ki köylülerin bu birlik ve beraberliklerini muhafaza ederek sonuna kadar mücadeleden vazgeçmesinler, bizler zaten Milletimize hizmet için varız şeklinde ortak görüş belirttiler.

Toplantıda katılmcılara Ahi Pilavı ikram edildi ve Topluca hatıra fotoğrafı çektirildi. Köylüler ise köyün çok büyük ihtiyacının giderilmesi hususunda atılan adımlardan ve yetkililerin işi sahiplenmesinden hayli memnun kaldılar. Köy konağı yapımına ilişkin inançlarının arttığını ve bu işi başaracaklarına yürekten inandıklarını belirttiler.