Derefakılı Derneği Arabaşı Gecesi

Federasyonumuza bağlı Derefakılı Derneği İsmail Çelik başkanlığında Yönetim Kurulu ile birlikte “Arabaşı Gecesi” düzenledi. Yoğun bir katılımın olduğu etkinliğe Kırşehir Belediye Başkanı Sayın Yaşar BAHÇECİ, Genel Başkanımız Sayın Hilmi GÖKÇINAR, Yönetim Kurulu Üyelerimiz, Dernek BaşkanlarımıZ ve Derefakılılar katıldı. Etkinlik Dernek Başkanı Sayın İsmail ÇELİK’in konuşması ile başladı İsmail ÇELİK konukları selamladıktan sonra katılımları  için Sayın Yaşar BAHÇECİ’ye ve Genel Başkanımız Hilmi GÖKÇINAR2A teşekkürlerini sundu.

Genel Başkanımız Hilmi GÖKÇINAR’da konukları selamladıktan sonra şunları söyledi; ” Bu yaz Mavi Göl’deki etkinliğinize de katıldım orda da gözlemledim bugün buraya gelince de gördüm Derefakılılar birbirlerini çok tutkun. Allah birliğimizi dirliğimizi bozmasın, bozmak isteyenlere de fırsat vermesin. Örgütlü toplumlar daha başarılı olur Derefakılı örgütlenmesi bu çatı altında oluyorsa başta İsmail ÇELİK ve yönetimine hepiniz destek olmak zorundasınız” dedi. Genel Başkanımız Sayın Hilmi GÖKÇINAR  “Arabaşı Gecesi”nin hazırlanmasında desteği olan herkese teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı.

Belediye Başkanımız Sayın  Yaşar BAHÇECİ’de selamlamanın ardından; “ Sizi burada gurbette ama töresinden kültüründe kopmamış Derefakılılar olarak böyle bir arada görmekten mutlu oldum  ve gurur  duydum. Onun için hepinizi tebrik ediyorum. İnşallah Kırşehirliler Ankara’da eskisinden daha güçlü olacağız birlik ve beraberlikte rahmet var, bereket var. Kırşehirliler birlikte hareket etmenin tadın varmaya başlayarak, federasyon çatısı altında bir arada  birleştiler. Bizde destek oluyoruz olmaya da çalışacağız… Yozgatlılar Derneği’nde biraz buruğuz tabi inşallah Kırşehirliler Federasyonu  binasında bir araya geliriz Arabaşını orda içeriz. Başkanımız Sayın Hilmi GÖKÇINAR bu konuda gerekli çalışmaları yapıyor inşallah en kısa zaman da sonuçlanır. Kırşehirliler olarak birlik ve beraberlik içinde olmak boynumuzun borcu sıla-ı rahimde önemli Kırşehir’den de kopmayın orası kökümüz köklerimizden koparsak ağaç devrilir. Allah birliğimizi beraberliğimizi bozmasın diyerek herkese teşekkür ediyorum”  dedi.

Arabaşı Gecesi’nin  sonunda Belediye Başkanımız Sayın Yaşar BAHÇECİ’ye Derefakılılar tarafından hediye takdim edildi.