Derefakılı Köyü Derneği İstişare Ve Arap Aşı Gecesi

Federasyonumuza bağlı  Kırşehir Akçakent’e bağlı Derefakılı köyü Derneği’nin geleneksel istişare ve Arap Aşı gecesine Ankara’da yaşayan Kırşehirli hemşerilerimizin yogun katılım sağladı.

Düzenlenen birlik ve beraberlik yemeğine Ankara Milletvekilleri Yıldırım Kaya, Hacı Turan, Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli, Mamak Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Müfit, Kırşehir Federasyonu Yönetim Kurulu Üyelerimiz, ASKİ Genel Müdür Yardımcısı Mahmut Emirdoğan, Gazi Üniversitesi Fizik Bölümü Başkanı Prof. Dr. Ziya Merdan, MHP Mucur Belediye Başkan Adayı Hasan Hüseyin Köşkerli, CHP Mamak İlçe Başkanı Uğur Açıkalın, Tepefakılı Köyü, Pekmezci Köyü, Tatar İlyas Kışla Köyü Dernek Başkanları; Celal Demir, Hacı Atıcı, Mehmet Gürbüz’ün yanı sıra çok sayıda Kırşehirli katıldı.

Düzenlenen programda Ankara’da yaşayan Kırşehirlilerin birlik ve beraberliği masaya yatırılırken tek el tek ses olmanın önemine vurgu yapıldı. Derefakılı Köyü Derneği Başkanı İsmail Çelik programda yaptığı konuşmada “Birlik ve beraberliğimize vurgu yapmak için düzenlediğimiz programda Derefakılı hemşerilerimizin büyük bir kısmı burada. Biz Derefakılılar olarak birlik ve beraberlik içerisinde olursak sadece biz değil tüm Kırşehir kazanır. O yüzden tek ses halinde tüm Kırşehirliler olarak beraber çalışma ve projeler yapmalıyız” dedi.

Geceye katılan Milletvekillerimizle birlik beraberlik mesajı verirken Ankara Milletvekilimiz Sayın Hacı Turan; ‘Bu birlik ve beraberliğin ancak tek çatı altında buluşmamızla olacak bu çatıda Kırşehirli Dernekler Federasyonu olduğunu bunun için de çalışmalar yaptığını dile getirdi.’