DEREFAKILILAR ARABAŞI ETKİNLİĞİNDE BULUŞTU

Kırşehir’in Akçakent İlçesi Derefakılı Köyü Kültür Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği hemşerilerine Arabaşı Çorbası Etkinliği’nde buluşturdu. Etkinliğe başta Ankara’da yaşayan Kırşehirliler olmak üzere çok sayıda davetli katıldı. Davetliler arasında bulunan dernek üyesi dua ederek programın açılışını yaptı.

TEŞEKKÜR EDİYORUM

Arabaşı Çorbası Etkinliği’nin açılışı konuşmasını yapan Dernek Başkanı İsmail Çelik misafirlerini selamladıktan sonra şunları söyledi, “Değerli konuklar, sevgili Derefakılılar hepinize saygılarımı sunuyorum. Buraya kadar teşrif ettiğiniz içinde sizlere çok teşekkür ediyorum. Etkinliğimize hoşgeldiniz ayaklarınıza sağlık. Bu güzel programımıza katılamayıp bizlere telgraf gönderen Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekillerine teşekkür ediyorum. Şuan aramızda Mamak Belediye Başkan Yardımcısı, Keçiören Belediye Başkan Yardımcısı, Kırşehirli Dernekler Federasyonu Genel Başkanımız Sayın Hilmi Gökçınar, Mamak Tapu Müdürümüz, Mamak Milli Eğitim Şube Müdürlerimiz, emekli genel müdürümüz, vakfımızın Kırşehirliler Vakfı Genel Başkan Yardımcımız, dernek başkanı arkadaşlarım, yeni kurduğumuz Mamak Kırşehirliler Derneği Başkanımız aramızda kendilerine katıldıkları ve bizi yalnız bırakmadıkları için teşekkür ediyorum” dedi.

GÖKÇINAR: TEK BİR SES, TEK BİR NEFES OLACAĞIZ

Kırşehirli Dernekler Federasyonu Genel Başkan Hilmi Gökçınar da konuşmasında, “Öncelikler başkanımızı ve yönetim kurulu bu faaliyetinden dolayı tebrik ediyorum. Ankara da yaşayan biz Kırşehirliler Ankara nüfusunun büyük bir bölümünde biz varız Ankara ilçelerinin büyük bölümünde de biz varız. Tabi burada ki sayısal çoğunluğumuz, memleketimize hasretimiz ve memleketimize olan bağımızdan dolayı bir dernek çatısı altında toplanmayı gerektiriyor. Kültürümüzden kopmamak adına derneklerimiz kuruldu. Sizlerin desteği ile var olmaya devam edecek. Derneklerimizin kurulması yetmiyor, yaşaması ve yaşatılması gerekiyor. Ankara da 60’a yakın derneğimiz var federasyon bünyesinde tam anlamıyla kurulduğumuzdan bugüne 2003 yılından bu yana Kırşehirliler Federasyonu altı dernek ile kuruldu bugün geldiğimiz nokta da 60 derneğimiz var. Tek bir ses, tek bir nefes olmak adına çok değerli, kıymetli kırk kişilik yönetim kurulu ile çalışıyoruz. Yapacağımız bir diğer faaliyet dijitalleşmeye önem vereceğiz. Derneğimizin üyeleriyle datamız var. İyi bir arşivimiz var. Bunu Kırşehirlilerle paylaşmak adına manuelden artık gelişen teknoloji çağı içerisinde dijitalleşme adına 2020 yılına plan koyduk. Bünyemizde bulunan bu konuyla ilgili teknik arkadaşlarımız var, onlardan da destek alacağız. Kasım ayında Kırşehirliler Eğitim Derneği kuruldu. Prof. Dr. Recep Kılıç hocamızın başkanlığında eğitimcilerden oluşan bir deneği kurduk. Bundan yola çıkarak 2020 yılında sektörel derneklerimizide harekete geçiriyoruz. İş insanları derneğimiz oldu, olgunlaştı sadece bir resmiyeti var bir müracaatını yapacağız. Kırşehirli avukatlar, doktorlar, bürokratlar adı altında derneklerimizi kurup federasyon bünyesinde daha güçlü bir hale gelmeye çalışacağız” diyerek davetlilere teşekkür edip sözlerini tamamladı.