Federasyonumuz Kırşehirli Sanayici ve İş İnsanları Derneği İlk Toplantısını Gerçeklerştirdi

 

Kırşehirli Dernekler Federasyonumuz    çatısı altında kurulan Kırşehirli Sanayici ve İş İnsanları Derneği (KIRSİDER) Kurucular Kurulu ilk toplantısını Başkan Vekili APC Firması sahibi Levent Akçakoca’nın ev sahipliğinde gerçekleştirdi. Toplantıya KIRSİDER Kurucu Başkanı ve Anadolu Gazetesi Sahibi Ali Çetin, Levent Akçakoca ve Didem Akçakoca, Hacı Yakup Saylan, Hasan Yiğit, Kaan Badem, Habibe Çögen, Yusuf Demirtaş, Celal Kaya, Hakan Kılıç, Merve Özer, Hasan Seçer, Turan Yıldırım, Baran Baysal ve Fahri Baysal katıldı.

Toplantıda ilk sözü alan KIRSİDER’in Kurucu Başkanı Ali Çetin Kurucular Kurulunun toplantısında kurucuların gösterdiği ilgiye teşekkür edip, derneğin kuruluş aşaması ile ilgili bilgiler verdi. Dernek Merkezi için uygun bir yer tutulması konusunda fikir beyan etti. Bu konularda kurucuların görüşlerini alan Başkan Çetin, “Derneğimiz Kırşehirli dernekler içiresinde çok farklı ve elit bir yere sahip olacak. Federasyonumuzun lokomotifi haline dönüşen güçlü bir dernek olacak. Kırşehirli iş insanlarımızı birbirileri ile tanıştırmak, ticaretlerine katkı sağlamak ve Türkiye ekonomisinde hâklı bir yere gelebilmek için önderlik etmek başlıca görevimiz olacaktır. Bu nedenle tüm kurucularımızın canla başla çalışacağına, henüz yeni olan derneğimize iş dünyamızdan önemli isimlerin üye olarak kazandırılması bizleri elbette daha güçlü kılacaktır” dedi.

kirsider.jpg

Kahvaltılı düzenlenen ilk toplantıya ev sahipliği yapan Kurucu Başkan Vekili Levent Akçakoca, “Bugün sizlere ev sahipliği yapmaktan onur duydum. Bizler Kırşehirli hemşehrilerimizin ve iş insanlarımızın bir araya gelmesi ve güç birliği oluşturması için önemli bir adım attık. Bu adımın önderleriyle bir arada olmak beni heyecanlandırdı ve mutlu etti. Ali Çetin Başkanımızın önderliğinde KIRSİDER olarak çok güzel işlere imza atacağımızdan kuşkum yok. Kurucular kendilerini tanıtarak ne iş yaptıklarını ve ne iş yaptıklarını anlattılar. Didem Akçakoca kendini tanımlarken, her gence örnek olacak iddialı bir çıkış yaparak, “APC Firmasının her kademesinde çalışarak işin inceliklerini en iyi şekilde öğrenerek görevi babam Levent Akçakoca’nın yerine geçeceğim” iddiasında bulunması katılımcılardan büyük takdir topladı. Kahvaltılı toplantı Kurucular Kurulu’nun ayda bir toplanması temennisiyle sona ererken, davetlilerin hatıra fotoğraflarını Didem Akçakoca çekerek nazik bir jest yaptı.