Federasyonumuz Yeni Katılan Derneklerimiz ve İş İnsanlarımız ile Büyümeye Devam Ediyor

Kırşehirli Dernekler Federasyonumuz , dünyada yaşayan Kırşehirlilerin birlik ve beraberlik simgesi olmaya devam ediyor.

Kırşehirli Dernekler Federasyonumuz Mamak Üreğil Millet Bahçesi Yörük Çadırında  düzenlediği yemekli toplantıda Ankara ekonomisinin kalbi, üç büyük odanın komite üyeliklerine seçilen, Ankara Ticaret Odası (ATO), Ankara Sanayi Odası (ASO), Ankara Ticaret Borsası (ATB) , 38 hemşerimizin  başarısını kutlarken, Kırşehirli iş insanlarımızın  katılımı ile genişletilmiş yönetim kurulu toplantımızda ,Kırşehirli Dernekler Federasyonumuz  bünyesine katılım sağlayan Kırşehirli Sanayici ve İş İnsanları Derneği (KIRSİAD), Kaman Kurancılı Kasabası Derneği ve Akçakent Avanoğlu Köyü Derneği dilekçelerini takdim ettiler.Üç derneğin de Federasyonumuz  çatısı altına girmesi tescillendi.

 

kirfed-1-001.jpg

Gerçekleşen toplantıda Federasyonumuzun  birlik ve beraberliğin simgesi olduğunun altını çizen Anayasa Mahkemesi Üyesi Recai Akyel “Kırşehirliler ahlaklı, eğitimli ve yetişmiş insanlardır. İş hayatında bu güzel vasıflarımızı ortaya koymalıyız. Bizleri farklı kılacak olan üstün ahi ahlakıdır. Ahlaklı olmak ve ahlaklı nesiller yetiştirmek en önemli görevimizdir. Kırşehirlilerin ülkemize katacağı vasıf, bizleri başarılı, mutlu ve huzurlu kılacaktır” dedi.

kirfed-5.jpg

Kırşehir’de bir düğüne katılmak zorunda olduğundan kısa bir konuşma yapan Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, “Mamak Belediyesi olarak, Kırşehirliler başta olmak üzere tüm hemşerilerimizin hizmetindeyiz. Ankaramızın nüfusu birçok yöre insanından meydana gelmektedir. Hepimiz birlikte doyduğumuz yer olan Ankaralıyız. Ankara’ya hizmet etmek, hepimizin boynunun borcudur” dedi.

kirfed-2.jpg

Kırşehirli Dernekler Federasyonu Genel Başkanımız  Hilmi Gökçınar federasyon olarak yaptıkları çalışma ve projeleri anlatarak, “ASO, ATO ve ATB seçimlerinde komite üyeliklerine seçilen hemşerilerimize başarılar diliyorum. 2003 yılında 6 dernekle kurulan federasyonumuz,  Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. Yılında federasyonumuzun 20. yılını kutlamanın, mutluluğunu yaşayacağız. Bu çerçevede Ankara’da 9 metropol ilçe derneklerimizin, kuruluş çalışmalarının büyük bir bölümünü tamamladık. Çankaya, Mamak, Altındağ, Keçiören, Yenimahalle, Sincan, Pursaklar Kırşehir Derneği’nin kuruluş çalışmaları bitti. Etimesgut, Gölbaşı Kırşehirliler Derneği çalışmaları da devam etmektedir. Bunun dışında mesleki derneklerimizin kuruluş çalışmaları da hızla devam ediyor. Bildiğiniz gibi Kırşehirli Eğitimciler Derneğimizi daha önce kurmuştuk. Bu süreç içerisinde federasyonumuza katılma kararı veren, Kırşehirli Sanayici ve İş İnsanları Derneği’nin kuruluş çalışmaları tamamlandı ve federasyonumuza katıldı. Ayrıca bugün aramıza katılan Akçakent Avanoğlu derneğimiz ve Kaman Kurancılı Kasabası Derneği federasyonumuzun çatısı altında yerini aldı. Geçtiğimi günlerde yine kuruluşunu tamamladığımız Kırşehirli Hukukçular Derneğimiz kurularak çalışmalara başlamıştır. Önümüzde ki günlerde resmi katılımını birlikte yapacağız. Ankara’da ki Kırşehirli nüfusunun, STK’ların bir çatı altında toplayan Kırşehirli Dernekler Federasyonu  şuan tüm Türkiye’de ki Kırşehirlileri bir çatı altında toplama çalışmaları devam etmektedir. Bünyemizde Antalya Kırşehirliler Derneği, İzmir Kırşehirliler Derneği ve Almanya’da kurulan Dortmund Kırşehirliler Derneği bizimle birlikte çalışmaktadır. 40 kişilik kaliteli bir kadromuzla, derneklerimizle siyaset yapmadan, siyaset üstü bir duruşla, tüm Kırşehirlileri bir arada toplamaya devam ediyoruz. Her konuşmamın sonunda dediğim gibi bugün de aynı temennilerle konuşmamı sonlandırmak istiyorum, Allah birliğimizi dirliğimizi bozmasın, bozmak isteyenlere fırsat vermesin” şeklinde konuştu.

Kırşehirli Sanayici ve İş İnsanları Derneği (KIRSİAD) Başkanı Ali Çetin de yaptığı konuşmada, “Kırşehirlilerin Ankara ve Türkiye ekonomisine sağladıkları katma değer çok büyüktür. Güçlü iş insanlarımızın varlığı Ankara’da ki üç büyük odamıza seçilen 38 hemşerimiz bunu ispatlamıştır. İstihdam ve katma değer üretme konusunda eğitimli Kırşehirli insanımızın ortaya koyduğu performans takdire şayandır. Her biri kendi alanında lider olan iş insanlarımızın, sinerjisini Kırşehirli Sanayici ve İş İnsanları (KIRSİAD) bünyesinde toplayıp, daha verimli ve güçlü hale geleceğiz. Bizleri geniş şemsiyesi altında toplayan Kırşehirli Dernkeler Federasyonuna teşekkür ediyor ve federasyonumuza fiilen katılım dilekçemizi takdim ediyoruz” dedi.

kirfed-3.jpg

ANKARA TİCARET ODASI’NA SEÇİLEN İŞ İNSANLARI

Levent Uğurlu, Mehmet Zengin, Gökhan Bulut, Mehmet Kaya, Nesrin Doğan, Hamza Can, Erkin Ercan Bektaş, Ramazan Hakan Karadeniz, Olgun Aydın, Önder Baş, Soner Ülgen, Erhan Burak Aydın, Sedat Dulkadiroğlu, Hasan Zengin, Ayetullah Sarı, Bünyamin Yüksel, Burak Gökkaya ve Ferhat Çınar.

ANKARA SANAYİ ODASI’NA SEÇİLEN İŞ İNSANLARI

Levent Akçakoca, Özgür Bayraktar, Fahri Baysal, Hasan Seçer, Karaca Karakaş, Soner Öğülmüş, Seda Nur Orbay, Halit Gökkaya, Hasan Deniz, Ömer Tekeş ve Fevzi Büyük.

ANKARA TİCARET BORSASI’NA SEÇİLEN İŞ İNSANLARI

Kemal Coşkun, Mustafa Altınışık, Yahya Şahin, Murat Başar, Mehmet Arpa, Nuri Dağdeviren, Bülent Ecevit Mert ve Halil Seyfeli.