Federasyonumuzdan ATO Başkanı Gürsel BARAN’a Ziyaret

Genel Başkanımız Hilmi GÖKÇINAR ve Yönetim Kurulu Üyeleri  ATO Başkanı Gürsel BARAN’ı ziyaret etti. Başkan Gürsel BARAN’ın makamında gerçekleşen ziyarette ATO Başkan Yardımcısı Mustafa DERYAL, Federasyon Başkanı Hilmi GÖKÇINAR, Başkan Yardımcısı ve Anadolu Gazetesi Kurucu sahibi Ali ÇETİN, Başkan Yardımcıları Doğan ASLAN, Kemal COŞGUN, Genel Sekreter Hüseyin ATA, Yönetim Kurulu üyeleri Ahmet DEMİRTAŞ, Kani ARAZ, Hakan GÖNEN, Alper TOYRAN ile federasyonumuzun Gençlik Kolları Başkanı Mehmet CANAVAR’da yer aldı. Ziyarette başta yapılması planlanan fuar merkezi olmak üzere Ankara’nın sorunları hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

Genel Başkanımız  Hilmi GÖKÇINAR, Baran’a 1 yıllık görev süresince yaptığı çalışmalardan dolayı tebriklerini iletti. GÖKÇINAR, fuar alanı ile ilgili çalışmaları takdir ederek, “Ankara’nın en büyük eksikliklerinden biri olan Fuar Merkezi büyük bir sorun ve sıkıntıydı. Fuar alanındaki yer değişikliği kararı oldukça yerinde bir karar oldu. Hava yoluyla Ankara’ya direkt uçuş sorunun çözümü konusundaki çabanızı da takdir ediyoruz. Ticaretin canlanması için çok önemli bir gelişmedir” dedi. GÖKÇINAR ayrıca “Kara Cuma” propagandasına karşılık, “Cuma Berekettir” hareketi başlatmanın önemine vurgu yaptı.

ATO Başkanı Gürsel BARAN, yaptığı kısa konuşmada, zor ve sıkıntılı bir seçim sürecinin sonunda Allah nasip etti, başkanlığa seçildik. Bir yıllık kısa bir süre içerisinde elimizden geleni yapmaya çalıştık. Fakat Ankara’nın sorunu çok.  Fuar alanını temeli atılmış, nerede olduğunu bilen yok. 3 hafta önce bir programda Cumhurbaşkanımız, fuar alanını sordu. Biz de gerekli bilgiyi verdik. Sanırım kısa bir süre sonra yer belirlemesi ve akabinde hızlıca ihalesi yapılacak. İnşallah 2018 yılının sonuna fuar alanını yetiştirmeyi düşünüyoruz. Ankara, savunma sanayinin, sağlık sektörünün, kongre turizminin ve daha birçok şeyin merkezi olabilecek konumdayken, maalesef hak ettiği yerde değil. Hak ettiği yere getirmeliyiz. Ayrıca, çeşitli sebeplerle Ankara’ya gelecek kişiler uçakla aktarmalı gelmemeli. Aktarmalı uçuşlar pek tercih edilmiyor’ dedi.

Genel Başkanımız Hilmi GÖKÇINAR günün anısına Baran’a çiçek ile içinde pekmezin de yer aldığı yöresel ürünlerden oluşan bir hediye paketi takdim etti.