Federasyonumuzun Ankara Valisi Ziyareti

Kırşehirli Dernekler Federasyonu 7. Olağan Genel Kurulu’nu gerçekleştirdikten sonra, yeni yönetimiyle Ankara Valisi Sayın Ercan TOPACA’yı ziyaret etti. Vali TOPACA’nın makamında gerçekleşen ziyarete Genel Başkanımız Hilmi GÖKÇINAR ve Yönetim Kurulu Üyelerimizden Cengiz ORUÇ, Hacı Yakup SAYLAM, Ali ÇETİN, Nuri CANTÜRK, Mahmut AY, Ekrem TUNÇ, Servet ÖZEL, Hüseyin ATA, Arif KAPLAN, Mustafa KILIÇ, Alper TOYRAN, Ramazan BALTACI, Kani ARAS, Hüseyin KAYAPINAR, Kadın Kolları Başkanımız Nermin HENDEK ve Gençlik Kolları Başkanımız Mehmet CANAVAR katıldı.

 

Vali Ercan TOPACA, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, katılımlarından dolayı konuklarına teşekkür ederek yeni seçilen yönetim kurulu üyelerini tebrik edip başarılar diledi. TOPACA, özellikle ziyarete katılan yönetim kurulu üyesi iş adamlarıyla fikir alışverişinde bulunan Vali TOPACA, “Tüm üreten sanayicilerimize her konuda destek olacağız. Her hangi bir sorunla karşılaşırsanız, çözümü konusunda yardımcı olacağız” diye konuştu. Vali TOPACA, ayrıca iş adamlarını, al sat yapmaktansa üretim yapmaları konusunda teşvik etti.

Ziyarette konuşan Kırşehirli Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Hilmi GÖKÇINAR, Federasyonun çalışmalarıyla ilgili bilgi verdi. GÖKÇINAR, “40 kişilik bir yönetimden oluşuyoruz. Bünyemizde 45 derneği barındırıyoruz. Yönetimimiz işadamlarımız, dernek başkanlarımız, bürokratlarımız ve akademisyenler dem oluşmaktadır. Ankara’da ciddi bir Kırşehir nüfusu bulunmaktadır. Bu nüfus la her alanda büyük bir potansiyel güce sahibiz. Ferdi olarak çok başarılı olmamıza rağmen, takım oyununda aynı oranda başarılı değiliz. Biz federasyon Kırşehirlileri bir çatı altında toplayarak, insan kaynakları oluşturmak ve takım oyunu kurgusunu yapmak birinci görevimizdir, bu amaçla ciddi çalışmalar yapmaktayız” dedi. GÖKÇINAR biz aynı zamanda bir yönüyle de Ankaralıyız, Ankara’nın gelişmesi ve kalkınması Başkentlilik bilincini oluşması konusunda federasyon olarak üzerimize düşecek her ne konuda görev almaya hazırız diye konuştu. GÖKÇINAR, 300 bin nüfusluk Kırşehirlilere Ankara’da yakışır bir Kırşehirlilerin toplanacağı bir mekanın olması gerektiği düşüncesini Vali Ercan TOPACA ile paylaştı. Vali TOPACA, konuyla ilgileneceğini söyledi.

Programın sonunda, Hilmi GÖKÇINAR, Vali Ercan TOPACA’ya Kırşehir yöresine has ürünlerin yer aldığı bir hediye paketi takdim etti. Verilen hediyeler arasında yer alan Kırşehirli Halk Ozanı Neşet ERTAŞ’a atfen saz şeklinde tasarlanmış pekmez şişesi ise oldukça dikkat çekti. Ziyaret, günün anısına çekilen toplu fotoğraf ile sona erdi.