Federasyonumuzun Geleneksel İftar Programı Hemşerilerimizin Yoğun Katılımı ile Gerçekleşti

     Kırşehirli Dernekler Federasyonumuz ve Federasyonumuza bağlı Kırşehirli Sanayici ve İş İnsanları Derneği  (KIRSİAD) ile  birlikte 20. ‘ni  düzenlediğimiz ”Geleneksel İftar Programı”mıza  siyasetten, bürokrasi temsilcilerinden ve  sivil toplum kuruluşlarından oluşan hemşerilerimiz  bir araya geldiler.

Ankara Altındağ Kültür Sarayı’nda düzenlenen iftar programımız da Kırşehirli Dernekler Federasyonu Genel Başkanımız ve aynı zaman da AK Parti Siyasi Erdem ve Etik Kurulu Üyesi ,Hilmi Gökçınar, programımıza katılan misafirlerimize ,Federasyonumuzun tarihçesi, işleyişi ,gelişimi ile ilgili şu konuşmayı yaptı:

“63 derneğimizle birlikte Ankara’daki Kırşehirlileri bir çatı altında topladık. Bugün 20. kez iftar programımızda buluşuyoruz. Bürokraside giderek güçlenen Kırşehirliler ayrıca ülke ekonomisine ve istihdamına çok büyük katkı sunuyor. Çalışmayı, ibadet ve dürüstlükle bir bütün olarak düşünen; Anadolu’nun bağrından kopup gelen, Ahilik geleneğinin temsilcileri bu dostlarımız güçlü bir alkışı hak ediyor. Anadolu’nun bozkırında yeşeren siz sanayicilerimizin daha güçlü işbirlikleri ile daha büyük başarılara imza atacağından hiç şüphem yok. Biliyorum ki ekibimiz ileri dönemlerde çok daha iyi yerlere gelecek ve ülke ekonomisine daha yüksek katma değer katacaktır. Almanya’daki iş insanı hemşerilerimizi de ülkemize davet ederek yatırıma yönlendireceğiz.”

2-001.jpg

“Kırşehirli iş insanları olarak, sadece ticari başarılar elde etmekle kalmayıp, aynı zamanda toplumumuzun sosyal ve kültürel gelişimine katkıda bulunuyoruz. İftar sofraları da bu katkıları daha güçlü hale getirmek için önemli bir ortam sunmaktadır. Bugün bir araya gelmemizin ana nedenlerinden birisi budur. Birbirimize olan desteğimizi pekiştirmek, işbirliği olanaklarını artırmak ve gelecekteki projelerde birlikte çalışma potansiyelimizi görmektir. Ahilik geleneğimizde, ‘Ahlakın yarısı maneviyata diğer yarısı çalışmaya dayalıdır. Çalışma olmadan ahlak olmaz.’ Birlikte nice güzel iftar sofralarında buluşmak dileğiyle.”

Cumhur İttifakı Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok da iftar yemeği buluşmasına katılım gösterdi.

Altınok, konuşmasına;

Uzun yıllardır siyasetçi ve belediye başkanı olarak sadece Ankaralılara değil, çevre illere ve ilçelere de hizmetler sunduğunu söyledi. 1994’ten beri Ankara’daki Kırşehirli derneklere hizmet verdiğini belirterek, Kırşehir’e de pek çok çalışma yaparak katkı sunduğunun altını çizdi.

Altınok, “31 Mart’ta Allah’ın izniyle Ankara’yı bir dünya başkenti yapacağız. Şirin Kırşehir’imize, Anadolu’muza daha önceki hizmetlerimizin çok daha fazlasını sunacağız” dedi. Altınok, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 109’uncu yıl dönümünde Başkente Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla ‘Atatürk Cumhuriyet Kulesi’ni kazandıracaklarını sözlerine ekledi.

AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin de Keçiören’de büyük hizmetler yapan Turgut Altınok ile Ankara’nın kayıp yıllarını telafi etmek istediklerini söyledi.

AK Parti Genel Başkanvekili Mustafa Elitaş ise Ankara’nın en büyük sorunlarından birinin trafik olduğunu, bu problemi Turgut Altınok’un çözeceğini dile getirdi.

Kırşehirli Sanayici ve İş İnsanları Derneği (KIRSİAD) Başkan Vekili Levent Akçakoca, konuklara davetlerine katıldıkları için teşekkür etti.

Akçakoca, yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Bugün Kırşehirli Sanayici ve İş İnsanları Derneği ile Kırşehirli Dernekler Federasyonu öncülüğünde düzenlenen “İftar Yemeğinde” siz değerli hemşerilerimizle bir arada bulunmaktan mutluluk duyuyoruz. Davetimize icabet ettiğiniz için her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum, hoş geldiniz, sefalar getirdiniz.

Çok fazla vaktinizi almadan, KIRSİAD’ ın kuruluşundan ve şu anki durumundan kısaca bahsetmek istiyorum. Kırşehirli Sanayici ve İş İnsanları Derneği’ni; Kırşehirli Sanayici ve İş İnsanlarını sosyal sorumluluk bilinciyle ve dayanışma ruhuyla aynı çatı altında buluşturarak, girişimci faaliyetlerde bulunmalarını sağlamak amacıyla 3 Mart 2022 tarihinde kurmuş bulunmaktayız.

Kurulduğumuz günden bugüne geçen 2 yıllık süreçte, derneğimizin kurulması, kurumsal yapısının oluşturulması, siz değerli üyelerimizle tanışarak derneğimize üye olarak kazandırılması, sektörlerin öncüleriyle sizlerin aynı çatı altında bir araya getirilmesi ve derneğimizin tanıtılması noktasında çalışmalarda bulunduk. Ülkemiz için katma değer oluşturan Kırşehirli iş insanlarımızın birbirleriyle daha iyi kaynaşmalarını sağlamaya çalışıyoruz. Bu süreçte üyelerimizin gerçek sanayici ve iş insanı olmasına hep özen gösterdik. Her ay toplantılarımızı kıymetli bir iş insanı veya sanayicimizin iş yerinde yapmaya başladık.

2 yıllık süreçte birçoğu üyelerimizin iş yerinde olmak üzere 20’ye yakın toplantı yaptık. Bu toplantılarda konusunda uzman çok değerli konuşmacı hemşerilerimiz tarafından bilgilendirildik. Bu büyüklükteki yemekli toplantı ve etkinliklerimize hız vererek faaliyetlerimize devam ediyoruz. Bundan dolayı hepimiz çok mutluyuz. Zira bu toplantılarda birbirimizi daha yakından tanıma fırsatı buluyoruz. Geldiğimiz bu süreçte de üye kazanımlarımıza aynı hızla devam ediyoruz. Bunun yanı sıra Kırşehirli Dernekler Federasyonumuzun çatısı altında sektörel dernek olarak gerçekleştirdiğimiz faaliyetlerimizle gündemde olmaya devam ediyoruz. Bizden sonra görev alacak arkadaşlarımızın da yönetimini sağlam zeminler üzerine inşa ettiğimiz bu güzide kuruluşumuzun amaçlarını daha da geliştirerek gerçekleştireceğine inancımız sonsuz.

 

Birlik ve beraberliği içinde barındıran, rahmet, bereket ve paylaşma ayı olan Ramazan-ı Şerifin hepimize hayırlı olmasını diliyor, Kırşehirli Sanayici ve İş İnsanları Derneği ile Kırşehirli Dernekler Federasyonu öncülüğünde düzenlediğimiz iftar yemeğimizin organizasyonunda emeği geçen Federasyon Genel Başkanımız Hilmi Gökçınar, Başkan Vekilimiz Hüseyin Ata başta olmak üzere katılım sağlayan siz değerli dostlarımıza teşekkür ediyorum.

Rabbim tuttuğumuz oruçları kabul etsin, hepinize afiyet olsun.” diyerek selamlayıp konuşmasını sonlandırdı.

Kırşehirli Dernekler Federasyonumuzun ve Kırşehirli Sanayici ve İş İnsanları Derneği (KIRSİAD) ile Geleneksel İftar Programına yoğun katılım gerçekleşti,

Kırşehirli Sanayici ve İş İnsanları Derneği (KIRSİAD) Başkanı Ali Çetin’in de yer aldığı davete, AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin, AK Parti Genel Başkan Vekili Mustafa Elitaş, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hacı Turan, AK Parti Ankara Milletvekili Zehra Nur Aydemir, Kamu Görevlileri Etik Kurulu Başkanı Zerrin Güngör ve eşi Sadi Güngör, AK Parti Ankara İl Başkan Yardımcısı Cemal Güngör, Cumhur İttifakı Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok, Keçiören Belediye Başkan Adayı Zafer Çoktan, Mamak Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Asım Balcı, Kırşehir milletvekili Necmettin Erkan, Anayasa Mahkemesi Üyesi Recai Akyel, Kırşehir Valisi Hüdayar Mete Buhara, Düzce Cumhuriyet Başsavcısı Yasin Emre, Bolu Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren, Milliyetçi Hareket Partisi MYK üyesi Özgür Bayraktar, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Avukat Ahmet Aydın ve KIRSİAD Başkan Vekili Levent Akçakoca, Federasyonumuz Yönetim Kurulu Üyeleri ,Federasyonumuza bağlı dernek başkanlarımız ,üyeleri ve Ankara’ da yaşayan Kırşehirli  hemşerilerimiz bir araya geldiler.