Federasyonumuzun Geleneksel İftar Yemeği

Kırşehirli Dernekler Federasyonu’nun geleneksel iftar yemeği 08.06.2017 tarihinde Hilton Garden İnn Otel’de  yoğun bir katılımla yapıldı. Davetlilerin salona sığmadığı organizasyona, katılım üst düzeyde gerçekleşti.

Kırşehirli Dernekler Federasyonu adına Genel Başkanı Sayın Hilmi GÖKÇINAR’ın ev sahipliğinde düzenlenen iftar programı büyük ilgi gördü. Çok sayıda davetli topluluğunun katıldığı geceye Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Sayın Fahri KASIRGA, Danıştay Başkanı Sayın Zerrin GÜNGÖR, Yargıtay Başkanı Sayın İsmail Rüştü CİRİT, Ankara Valisi Sayın Ercan TOPACA, Kırşehir Valisi Sayın Necati ŞENTÜRK, Meclis Eski Başkanı ve Ankara Milletvekili  Sayın Cemil ÇİÇEK, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Sayın Mustafa Ataş, Kırşehir Milletvekilleri Sayın Mikail ASLAN ve  Sayın Salih ÇETİNKAYA,  Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Mehmet AKARCA, Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Sayın Mustafa DESTİCİ, Büyük Birlik Partisi Genel sekreteri Sayın Üzeyir TUNÇ, Çankaya Kaymakamı Sayın Kadir Çakır, Kırşehir Belediye Başkanı Sayın Yaşar Bahçeci, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreter Yardımcısı Sayın Nadir ALPASLAN, Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr.  Vatan KARAKAYA, Sinop Emniyet Müdürü Sayın Ercan DAĞDEVİREN, Çiçekdağ Belediye Başkanı Sayın İsmail DENİZ, Akpınar Belediye Başkanı Sayın Mustafa KARAHAN, Yargıtay Üyelerimiz, Danıştay Üyelerimiz, Genel Müdürlerimiz, Genel Müdür Yardımcılarımız, Daire Başkanlarımız, Akademisyenlerimiz, Şube Müdürlerimiz, Eğitimcilerimiz, İş Adamlarımız,   federasyonumuza  bağlı Onur Kurulu Üyelerimiz, Yönetim Kurulumuz, Dernek Başkanlarımız ve Delegelerimiz katıldı.

Yönetim Kurulu Üyemiz Abdullah EROĞLU’nun Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan iftar programın açılış konuşmasını Kırşehirli Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Sayın Hilmi GÖKÇINAR yaptı. GÖKÇINAR, “Katılımlarından dolayı davetlilere teşekkür ederek federasyon çalışmaları hakkında bilgi verdi. Birlik ve beraberlik vurgusu yapan GÖKÇINAR, salonda gördüğü manzaradan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Ankara Valisi Sayın Ercan TOPACA’ya yaptıkları ziyarete değinen GÖKÇINAR, Vali’nin sıcak ve yapıcı karşılamasından duyduğu memnuniyetini” dile getirdi.

Kırşehir Belediye Başkanı Sayın Yaşar BAHÇECİ’de konuşmasında; Kırşehir’den sıcak ve kucak dolusu sevgi ve selam getirdiğini söylerken, “Bu birlikteliği görmek bizi mutlu ediyor. Allah bozmasın. Bu birlikteliğiniz Ankara’ya da güç katacaktır. Kırşehirliler Günü için Ankara’da biz de sizlerle birlikte olacağız” dedi.

AK Parti Kırşehir Milletvekili Sayın Salih ÇETİNKAYA, “Allah devletimize, milletimize, zeval vermesin, birlikteliğimizi bozmasın” dedi.

AK Parti Kırşehir Milletvekili Sayın Mikail ASLAN, konuşmasına Federasyona teşekkür ederek başladı. Aslan, Ankara’daki Kırşehir nüfusunun fazlalığına dikkat çekerek, birlik ve beraberliğin bozulmaması dileğinde bulundu.

Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreter Yardımcısı Sayın Nadir ALPASLAN konuşmasında; Her yıl olduğu gibi bu yılda güzel bir iftar yemeği organize eden ve bizi burada bir araya getiren birliğimizi beraberliğimi dayanışmamızı sağlayan  Kırşehirli Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Hilmi GÖKÇINAR’ın şahsında bütün yönetime teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Kırşehir Valisi Necati ŞENTÜRK, davetlileri selamlayarak, “İftar sofralarındaki nimetleri bize lütfeden Yüce Allah’a hamd, O’nun Resulüne salat ve selam ediyoruz. Allah’ın selamı, rahmeti ve bereketi hepinizin üzerine olsun. Bu yıl Kırşehirlilerin de desteği ile Ankara’da Kırşehir Tanıtım Günleri’ni düzenleyeceğiz” dedi. Vali ŞENTÜRK, konuşmasını kendi yazdığı şiiri okuyarak tamamladı.

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Sayın Mustafa DESTİCİ konuşmasında; Hem ülkemiz büyük bir zorluk geçiriyor, hem de İslam coğrafyası bu zorlukları atlatmanın en önemli yolu birlik ve beraberlik olduğunun hepimiz idrakındayız. Bu iftar sofraları birlik ve beraberliğimizi artırsın” dedi. Sayın DESİTİCİ konuşmasının sonunda da böyle bir organizasyon düzenledikleri için Genel Başkan Hilmi GÖKÇINAR’ın şahsında tüm yönetime teşekkürlerini sundu.

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Sayın Mustafa ATAŞ konuşmasında; Hiç şüphesiz Büyükşehirlerde ki Dernekler ve Federasyonlar insanların birbirleriyle kaynaşmalarını sağlayan en önemli faktörledir. Onun için Federasyonlarımıza sahip çıkılması gerektiğini düşünüyorum. Sizin burada olmanız da bunun en güzel örneğidir, diyerek tüm katılımcılara teşekkür etti.

Ankara Valisi Sayın Ercan TOPACA, tutulan oruçların kabul olmasını dileyerek, “Kırşehirli çok sayıda dostlarım var. Kırşehirli Dernekler Federasyonu, heyet olarak birkaç defa beni ziyaret ettiler. Bu ziyaretlerinde samimi, çalışkan, iyi niyetli, gayretli, vatanını milletini seven mert insanları gördüm. Adeta Hacı Bektaş-ı Veli’nin torunlarını, Aşık Paşa’nın torunlarını, Neşet ERTAŞ’ın torunlarını, onlara yaraşan insanları gördüm. Ankara Valisi olarak bu güzel insanlara her zaman yardımcı olmak, onlara hizmet etmek, onlarla birlikte çalışmaktan onur duyduğumu ifade etmek istiyorum. Ayrıca Federasyon Başkanı Hilmi GÖKÇINAR’ı ve ekibini de bu çalışmalarından tebrik ediyorum” diye konuştu. Vali Topaca, yaklaşan Ramazan Bayramının herkes için hayırlara, güzel günlere, barışa, huzura vesile olması temennisinde bulundu.

Danıştay Başkanı Sayın Zerrin Güngör konuşmasında; “Bozkırın güzel ve değerli insanları sizleri selamlıyorum” diyerek başardı. Güngör, “Başka bir programa katıldığımız için iftarınıza katılamadık. Kırşehirli olmaktan iftihar duyuyorum. Kırşehir ahi şehridir. Gelenekleriyle, görenekleriyle tarihiyle önemli bir değere sahiptir. Birbirimize sahip çıkalım, yükselen arkadaşlarımızın önünü açarak, onlara destek verelim” dedi.

Yargıtay Başkanı Sayın İsmail Rüştü CİRİT’ de yaptığı konuşmada kendisinin de fahri bir Kırşehirli olduğunu belirterek, Kırşehirlilerle birlikte olmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Mehmet AKARCA’da “Bu güzel birlikteliğinizi görünce, Allah daim etsin diyorum. Kırşehir kültürüyle değerleriyle güzel bir şehirdir. Tüm İslam aleminin ramazanını kutluyorum. Bu Cumhuriyet kolay kurulmadı. Demokrasimize, hukukumuza sahip çıkalım. Başta 15 Temmuz şehitlerimiz olmak üzere, tüm şehitlerimize rahmet diliyorum-“ diye konuştu.

Program sonunda Kırşehirli Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Sayın Hilmi GÖKÇINAR tüm davetlilere katılımlarından dolayı memnuniyetini dile getirerek, teşekkür etti.