Federasyonumuzun ve Kırşehirliler Vakfının Birlikte Düzenledikleri İftar Yemeği

Federasyonumuzun ve Kırşehirliler Vakfı’nın birlikte organize ettiği geleneksel iftar yemeği 25 Mayıs 2018 tarihinde JW Marriot Otelde verildi. İftarımıza; Danıştay Başkanı Sayın Zerrin GÜNGÖR, Yargıtay Başkanı Sayın İsmail Rüştü CİRİT, eski Sayıştay Başkanı ve Anayasa Mahkemesi Sayın Üyesi Recai AKYEL, Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Sayın Mustafa DESTİCİ, Kırşehir Valisi Sayın  İbrahim AKIN, eski Kırşehir Valisi Sayın Lütfullah BİLGİN, Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar BAHÇECİ, eski Kırşehir Belediye Başkanı Sayın Halim ÇAKIR, Çankaya Kaymakamı Sayın Kadir ÇAKIR, Kaman Belediye Başkanı Sayın  Erhan TALU Akpınar Belediye Başkanı Sayın Mustafa KARAHAN, Çiçekdağ Belediye Başkanı Sayın İsmail DENİZ, AK Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sayın Hacı TURAN, Ankara Milletvekilleri Sayın Ahmet GÜNDOĞDU ve Sayın Nevzat CEYLAN, AK Parti Kırşehir İl Başkanı Sayın Muzaffer ASLAN, MÜSİAD Ankara Başkanı Sayın Erdal İLHAN, iş Adamlarımız, Bürokratlarımız, Yargı Mensuplarımız, Sivil Toplum Örgütü Başkanları, AK Parti, CHP, MHP ve İYİ Parti’den milletvekili adayları, Or-Ay Prefabrik Yönetim Kurulu Başkanı Rahmetli Osman ALDEMİR’in ailesi  ve çok sayıda davetlinin katıldığı iftar programımız Kur’an Tilaveti ile başladı.

İftar programının açılış konuşmasını yapan Kırşehirliler Vakfı Başkanı Sayın  Oğuz ALTIN salondaki misafirleri selamladıktan sonra şunları söyledi, “Değerli hemşerilerim, değerli protokolümüz, Ramazan ayının hepimize hayırlı olması dileklerimle, iftar davetimize katıldığınız için teşekkür ve şükranlarımı sunarım. İftar yemeğimize destek veren tüm sponsorlarımıza başta ana sponsorumuz Oray Prefabrik olmak üzere ayrı ayrı teşekkür ederim. Bu arada kısa süre önce aramızdan ayrılan erken ve acı kaybımız gerçek bir Kırşehir sevdalısı değerli dostum ağabeyim Oray Prefabrik Yönetim Kurulu Başkanı Osman ALDEMİR’e Allah’tan rahmet yakınlarına sabır diliyorum. Mekânı cennet olsun. Kırşehirliler Federasyonu’nun, başta Hilmi GÖKÇINAR bey ve ekibinin gayretleri ile yıllardır geleneksel hale getirdikleri iftar organizasyonunu, bu yıldan itibaren birlik ve beraberlik vizyonu ile vakıf ve Federasyon ortaklığında devam ettireceğiz” dedi.

Başkan Sayın Oğuz ALTIN konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi, “Sevgili hemşerilerim bu güne kadar Ankara’daki Kırşehirliler olarak sivil toplum alanında birlik ve beraberlik ruhunu büyük oranda yakalamamıza rağmen bir türlü yüzde yüz hedefine ulaşamadık. Her birinin amacını iyi niyetli bulmakla birlikte başına KIR veya Kırk eklenerek birbirinden iletişimsiz, hiyerarşisiz kurulan dernekler kişisel husumetlere yenik düşerek ayrı ayrı hareket ederek, Ankara’daki Kırşehirlilerin birlik ve beraberliğine zarar vermekte ve bunun sonucunda da Ankara’daki Kamuoyu ve kamudaki gücünü zayıflatmaktadır. Olması gereken; Kırşehirliler Vakfının ve Kırşehirliler Federasyonu öncülük ettiği birlik ruhunun desteklenmesidir.

Bu iftar yemeği ile başlayan yeni dönemde en büyük amacımız ana felsefeleri ve temel amaçları aynı olan STK’larımızın Kırşehirliler adına birlik ve beraberlik içinde çalışmasını tesis etmektir. Bundan sonra kamuoyunda her platformda tek vücut olarak hareket etmeliyiz. Böylece kendi içimizde birlik ve beraberliğimizi sağlayarak her platformda gücümüzü artırmış olacağız. Önümüzdeki dönemde ilk etapta dört önceliğimiz bulunmaktadır. 24 Haziran Seçimlerinde parti ayrımı gözetmeksizin Ankara’dan milletvekili adayı olan hemşehrilerimizin yanında olarak tüm seçim çalışmalarına aktif katılacağız. Ankara’da arzu ettiğimiz seviyeye yakın sayıda hemşerilerimizi aday gösteren tüm siyasi partilerimize teşekkür ederiz. Seçimin akabinde önümüzdeki yerel seçimler için Ankara’dan Kırşehirli en az 1 ilçe Belediye Başkanı, her ilçede olabildiğince çok meclis üyesi ve il genel meclisi üyesi adayı olabilmesi için her türlü çabayı göstereceğiz” Bu Duygu ve düşüncelerle Ramazan Ayımızın hayırlı olmasını diler şimdiden bayramınızı kutlar hepinize sevgi ve saygılarımı sunarım” diyerek sözlerini tamamladı.

Genel Başkanımız Sayın Hilmi GÖKÇINAR  konuşmasında, “Danıştay Başkanımız ve değerli eşi, Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Sayın Mustafa DESTİCİ, Kırşehir’e yeni atanmış olan sayın valimiz, kaymakamlarımız, milletvekillerimiz, belediye başkanlarımız, çeşitli siyasi partilerden aday olan milletvekili adaylarımız, iş adamlarımız, bürokratlarımız, yargı organlarımız federasyonumuzun ve vakfımızın yönetim kurulu üyeleri ve bugün burada bulunan siz değerli misafirlerimiz hepinizi sevgi ve saygı ile selamlıyorum” dedi.

Genel Başkanımız Sayın Hilmi GÖKÇINAR, “Öncelikle 11 ayın sultanı Ramazan ayınızı tebrik ediyorum. Ramazan ayımız rahmet, bereket ve mağfiret ayı, inşallah uzun sıhhat ve afiyet üzerine ülke olarak, millet olarak daha nicesine kavuşmayı diliyoruz. Çok yakın bir geçmişte vakıfta yapılan seçimle göreve gelen Oğuz ALTIN kardeşim çalışmalarına başladı. Hemen akabinde Ramazan ayı münasebeti ile vereceğimiz iftar yemeğini Ankara’da yaşayan hemşehrilerimizin de özlediği bir beraberlik ifadesi olarak bu ramazan iftarı beraber organize ettik.

Ankara’da Kırşehirliler iki çatıda buluşuyor birisi Kırşehirli Dernekler Federasyonu bir diğer ise Kırşehirliler Vakfı. Vakfın tüzüğü belli, amacı belli. Öğrenci okutur, hayır işleri yapar. Federasyonun tüzüğü belli sosyal projelere yer verir. Başkanımız Oğuz ALTIN az önce konuşmasında söyledi. İnşallah bu sene bu birlikteliği ikinci yarıda haziran sonrasında Ankara’da bir Kırşehir tanıtım günleri yapacağız ve yılın sonunda sizlerle birlikte güzel bir gece organize edeceğiz. 48 tane derneğimiz var. Her bir derneğimiz başarıyla, memleketi ile nesilden nesile insanlar ile anılıyor. Şuan burada bulunan Kırk Fikir organizasyonunun üyeleri var.Onlara da gerçekten saygılarımı ve sevgilerimi sunuyorum.

24 Haziran’da inşallah bir genel seçim yapılacak. Bu seçim öncelikle devletimize ve milletimize hayırlı olsun. Biz her zaman Ankara’da siyasi temsilcimizin az olmasına üzülürdük. Çok şükür bu sene Cumhuriyet Halk Partisi’nden, Milliyetçi Hareket Partisi’nden, İyi Parti’den ve AK Parti’den adaylarımız var. Sanıyorum ki yapılacak olan seçimlerinde parlamentoda Ankara’dan da artık Kırşehirli milletvekillerimiz olacak. Biz tabii ki STK’lar olarak elimizden geleni yaparız. Fazlasıyla yapacağız çünkü yıllardır bekliyoruz. Hangi siyasi partiden aday olduğu, kim olduğu, nereli olduğu, Kırşehir’in neresinden olduğunu tanıtacağız. Onlara da başarılar diliyorum. Onun öncesinde Federasyonumuzun Gençlik Kolları burada Gençlik Kolları Başkanımız Sayın Mehmet CANAVAR’a, Kadın Kolları Başkanımız Sayın Nermin HENDEK Hanımefendiye yaptıkları çalışmalardan dolayı teşekkür ediyoruz.

Federasyon olarak vermiş olduklarınız aidatlar ve burada bulunan işadamlarımızın bağışları ile faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Bugün burada bulunmamıza katkı sağlayan iş adamlarımıza da gerçekten çok teşekkür ediyoruz. Bir sene önceki iftar programımızda beraber olduğumuz arkadaşlarımız hakkı rahmetine kavuşuyor. Yakın geçmişte hayatını kaybeden federasyonumuzun ve  vakfın kurucularından Hanifi ATALAY abimiz,  hem vakıf  hem de federasyon yönetim kurulunda olan Pervil ÇINAR ve yakın zamanda kaybettiğimiz Ahi Babamız Mustafa KARAGÜLLÜ hakkın rahmetine kavuştu” dedi.

Genel Başkanımız Sayın Hilmi GÖKÇINAR konuşmasının devamında, “Ramazan ayı girmeden önce iş adamlarımızdan ORAY Prefabrik Yönetim Kurulu Başkanımız hemşehrimiz çok değerli insan Osman ALDEMİR beyefendi aramızdan genç yaşta ayrıldı. 47 yaşında vefat etti. Kardeşi burada. ALDEMİR ailesi ve sevenleri aramızda. Program öncesinde bizimle iletişime geçerek müsaade ederseniz bu programın sponsoru abimin hayrına biz olalım dedi. Bizde vakıf başkanımız Oğuz ALTIN’la konuşarak bu anlamlı ve güzel teklifi kabul ettik. Onlarada bu güzel gecede bize destek oldukları için ayrıca teşekkür ediyorum.Tunçlar Kuruyemiş Onursal Başkanı Abdullah TUNÇ ağabeyimiz masalarınızda bulunan ikramlıklar da olan ÇİTLEKÇİ kuruyemişe aittir. Onlara da teşekkür ediyoruz. Osman ALDEMİR abimiz ve bütün geçmişlerimizin, şehitlerimizin ruhu için hatim duası yapmak istiyoruz. Bir kez daha vakıf ve federasyon yönetimi olarak bizi yalnız bırakmadığınız için teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar BAHÇECİ yaptığı konuşmasında şu ifadelere yer verdi, “Saygıdeğer Danıştay Başkanım, değerli protokol, sevgili hemşehrilerim hepinize hayırlı ramazanlar, hayırlı iftarlar diliyorum. Kırşehirimiz her geçen gün güzelleşmeye başlıyor. Zaten güzel olan şehrimiz daha da güzelleştirmek için gayret ediyoruz. Sizlerin Ankara’da gösterdikleri bu birlik ve beraberlik bizleri ayrı bir şekilde mutlu ediyor. İlk defa Kırşehirli Dernekler Federasyonu ve Kırşehirliler Vakfı birlikte bir organizasyon gerçekleştirdi. Buradan bende Hem Federasyon başkanımız hem de vakıf başkanımızı tebrik ediyorum. Devamının gelmesini diliyorum. Bizimde Kırşehir Belediyesi olarak onlara destek vereceğimizi buradan belirtmek istiyorum. Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın. Huzurumuzu bozmasın huzur içinde iftar yapıyor olabilmek bile gerçekten çok önemli bir şey. Bu zor günlerde birlik ve beraberlik içerisinde ülkemizin daha da güçlenerek yol almasını temenni ediyoruz. Kırşehirliler Ankara’dan ilk defa milletvekili çıkacaklar. Adaylarımıza da başarılar diliyorum. Bu organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyor, hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum” dedi.

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa DESTİCİ de bir konuşma yaparak şunları söyledi, “Kırşehirli Dernekler Federasyonunun çok değerli başkanı, vakfımızın çok kıymetli başkanı, sayın valim, Danıştay’ımızın çok değerli başkanı, belediye başkanımız, siyasi partilerimizin çok kıymetli milletvekili adayları ve siz değerli Kırşehirli kardeşlerim öncelikle hepinizi sevgi, saygı, hürmetle ve yüce Allah’ın selamı ile selamlıyorum. Allah’ın rahmeti, bereketi, mağfireti sizin ve bütün Müslümanların üzerine olsun. Ramazan-ı şerifinizi tebrik ediyorum. Bu mübarek günler bütün İslam coğrafyasının kurtuluşuna vesile olsun inşallah. Şehitlerimizi rahmetle anıyorum.

Sınırlarımız içerisinde ve dışarısında ciddi mücadeleler söz konusudur. Tabii bu mücadelede maalesef şehitlerimiz var. Rabbim şehitlerimize rahmet yaralılarımıza da acil şifalar versin. Allah Mehmetçiklerimizin, polislerimizin ve korucularımızın yar ve yardımcısı olsun. Onları Muaffak eylesin. Bugün Necip Fazıl Kısakürek’in ölümünün 35. Senesi onu rahmetle anıyorum. Burada onun bir şiirini okumak istiyorum. Mehmed’im, sevinin, başlar yüksekte! Ölsek de sevinin, eve dönsek de! Sanma bu tekerlek kalır tümsekte! Yarın, elbet bizim, elbet bizimdir! Gün doğmuş, gün batmış, ebed bizimdir! İnşallah birliğimizden, beraberliğimizden, kardeşliğimizden, dinimizden kimsenin aramızı bozmaya çalışmasına izin vermeyelim. 24 Haziran’da cumhurbaşkanlığı seçimi ve milletvekilli seçimi birlikte yapılacak. Bu seçimlerin ülkemiz ve milletimiz için hayırlara vesile olmasını Rabb’imden niyaz ediyorum. Bütün adaylara başarılar diliyorum. Birlikte çok güzel işler yapacağız. Her seçim gelir geçer. Biz dostluğumuza, birliğimize ve birliğimize zeval getirmeyelim.

Kırşehirli Dernekler Federasyonumuzun ve Kırşehirliler Vakfımızın organizasyon ettiği iftar yemeğindeyiz. Ben başta Ahi Evran olmak üzere aynı dönem yaşamış olan Hacı Bektaş-i Veli’nin, Mevlana’nın, Yunus Emre’yi rahmetle anıyorum. Bizler var olduğumuz sürece sizler var olduğunuz sürece bu cennet vatanın semalarında ay yıldızlı bayrağımız dalgalanmaya devam edecek ve ezan sesleri de yükselmeye devam edecek. Kırşehir’imiz tarihi ve kültürü açısından gezilmesi görülmesi gereken tarihi ve kültürü olan bir yer. Ben Kırşehirli Dernekler Federasyonumuz Başkanı Hilmi Gökçınar’a ve Kırşehirliler Vakfı Başkanımız Oğuz Altın başta olmak üzere hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyor, teşekkür ediyorum. Bir dahaki programda görüşmek üzere diliyorum. Bende fahri bir Kırşehirliyim” ifadelerini kullandı.

AK Parti Ankara Milletvekili Sayın Ahmet GÜNDOĞDU da, “Değerli kardeşlerim sizlerin ve Cumhurbaşkanımızın önderliğinde Türk İslam dünyasının onuru olan bir birlikte Türkiyeyiz. Federasyon ve vakıf başkanlarımız Kırşehir’i öne çıkardılar. Bütün Kırşehirliler 15 Temmuz’da olduğu gibi vatanı ve milleti böldürtmemeye gayret ve çaba göstermektedirler. Ben ramazan ayınızı ve bayramınızı tebrik ediyor hepinizi Allah’a emanet ediyorum” diye konuştu.

İftar programında göreve yeni atanan Kırşehir Valisi Sayın İbrahim AKIN da bir konuşma yaptı. Akın şöyle konuştu, “Kırşehirli Dernekler Federasyonu ve Kırşehirliler Vakfı’nın birlikte düzenlediği geleneksel iftar yemeğinin feyzine ve bereketine sizlerle beraber ortak olmaktan bahtiyarlık duyduğumu ifade ediyor, hepinizi saygı ile selamlıyorum. İslam alemi olarak on bir ayın sultanı olan mübarek Ramazan ayına ulaşmanın heyecanını ve mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Mağfiret kapılarının ardına kadar açıldığı, her anı güzelliklerle dolu olan Ramazan ayının manevi ikliminden milletimizin ve tüm Müslümanların en iyi şekilde istifade etmesini diliyorum.

Sevgili misafirler, bildiğiniz üzere Bakanlar Kurulu Kararnamesi ile Kırşehir Valiliği’ndeki görevime 4 gün önce başlamış bulunuyorum. Ahi Evran’ın, Hacı Bektaş-i Veli’nin Aşıkpaşa’nın, Yunus Emre’nin, Cacabey’in, Şeyh Edebali’nin Memleketi, Bozkırın tezenesi Neşet Ertaş’ın doğup büyüdüğü tarih ve kültür şehri Kırşehir’e vali olarak atanmaktan çok büyük onur duyduğumu bir kez daha huzurlarınızda ifade etmek istiyorum. Bu yüce millete ve siz değerli Kırşehirlilere Vali olarak hizmet etmeyi şahsım için büyük bir şans olarak değerlendiriyorum. Görevimin getirdiği sorumluluğun bilincinde olarak toplumun bütün kesimlerini kucaklayan, birleştirici ve güler yüzlü bir yönetim anlayışı sunmanın gayreti içerisinde olacağımı bilmenizi istiyorum.

Kırşehir’e hak ettiği hizmetlerin getirilmesi noktasında ilimizin bütün dinamikleri ile birlikte hareket ederek sorunlarımızı konuşarak ve istişare ederek çözmeye çalışacağız. Vatandaşla devlet arasındaki bağın kuvvetlenmesi, halkımızın devletimizin gücünü ve yakınlığını hissedebilmesi için kapımızın herkese sonuna kadar açık olacağını özellikle belirtmek istiyorum. Bu vesile ile bugün siz değerli misafirlerimizi bizlerle buluşturan Kırşehirli Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Sayın Hilmi GÖKÇINAR’ı, Kırşehirliler Vakfı Başkanı Sayın Oğuz ALTIN’ı ve emeği geçenleri kutluyor, hepinize saygılar sunuyorum” ifadelerini kullandı.

Federasyonumuzun ve Kırşehirliler Vakfı tarafından ortaklaşa düzenlenen geleneksel iftar yemeğinde protokol konuşmalarının ardından Genel Başkanımız Sayın Hilmi GÖKÇINAR, 27. Dönem milletvekili genel seçimlerinde Kırşehir ve Ankara’dan aday olan isimleri sahneye davet etti. Milletvekili adayları kendilerini tanıtarak, çalışmalarını layıkıyla yapacaklarını açıkladılar. Sahneye çağırılan isimler arasında AK Parti Ankara 3. Bölge milletvekili adayı Hacı TURAN ve Nevzat CEYLAN, Ankara 2. Bölge milletvekili adayları Prof. Dr. Arife POLAT DÜZGÜN ve Enes ŞİŞMAN, Cumhuriyet Halk Partisi Ankara 2. Bölge milletvekili adayı Yıldırım KAYA, Milliyetçi Hareket Partisi 2. Bölge milletvekili adayı Aydın ERKOÇ ve Nevin TAŞLIÇAY, AK Parti Kırşehir Milletvekili Adayları Mustafa KENDİRLİ ve Necmettin ERKAN, İYİ Parti Ankara 2.bölge adayı Tuncay TEKAY, MHP Kırşehir milletvekili adayı Aydın AKPINAR yer aldı.