Gençlik Kollarımızın Düzenlediği Söyleşi Programı

Federasyonumuzun Gençlik Kolları’nın Ankara’da düzenlediği “Yerel Yönetimlerde Genç Liderler” konulu söyleşide Kırşehir Belediye Başkanı Sayın Yaşar BAHÇECİ’yi ağırladı.

Federasyonumuzun Gençlik Kolları’nın düzenlediği söyleşi kalabalık davetli topluluğunun katılımı ile Tandoğan’da düzenlendi. Söyleşi Gençlik Kolları Proje ve Etkinlikler Birim Başkanı Soner ARDIÇ’ın açılış konuşması ile başladı. Soner ARDIÇ yaptığı konuşmada, “Bugünkü gibi farklı programlarda hemşerilerimizi bir araya getirmek için proje ve etkinlikler birimi olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz ifadelerini” kullandı.

Federasyonumuzun Gençlik Kolları Başkanı Mehmet CANAVAR katılımcıları selamladıktan sonra da şunları söyledi, “Ankara’daki Kırşehirli gençlere ulaşmak, ulaştığımız hemşerimizi teşkilat havuzumuza dâhil etmek, üniversitelerde de aynı şekilde örgütlenmek amacı ile yönetim kurulumuzda birimler kurduk. Bu birimlerimiz, kendi içlerinde iş bölümleri yaptı. Ve bundan sonra Ankara’da yaşayan tüm hemşerilerimize, gençlerimize dokunmaya başladık. Bu gençlerimizi, federasyonda oluşturduğumuz arkadaşlık ortamımıza dâhil ettik. Her geçen gün yeni hemşerilerimizin dâhil olduğu gençlik kollarımız, bir kar tanesi misali çığ olma yolunda emin ve kararlı adımlarla devam etmektedir.

Bu, gayretli ve çalışkan yönetim kurulum ile biz Ankara’da ses getiren bir ekip olma yolunda emin adımlarla ilerlemekteyiz. Biz biliyoruz ki dünyayı iyi organize olan azınlıklar yönetiyor. Bu nedenle böylesine kaliteli çoğunluğumuzu, iyi organize edersek, yönetimlere de bu salondaki kadrolar gelecektir. Ve Allah’ın izniyle, biz bu ekipçiliği, arkadaşlığı, lobiciliği, adına her derseniz o güçlü birlikteliği sağlayacağız, bundan da hiç şüphemiz yok, sizlerinde olmamasını temenni ederiz. Yeter ki, bu günkü gibi, her zaman birlikte olalım, birbirimizi sevelim, sevilelim. Bu ve benzeri etkinlikleri, programları, el birliğiyle, artan enerjisi ile beraber yapalım, hemşehrilerimizin arasındaki bağın kuvvetlenmesinde, beraber rol alalım, birlikte olalım” ifadelerini kullandı.

Genel Başkanımız Sayın Hilmi GÖKÇINAR, “Kırşehirliler Federasyonu olarak yapılan bütün çalışmaları yakından takip eden ve Kırşehirli hemşerileriyle her zaman bir arada bulunan Yaşar BAHÇECİ’ye teşekkürlerini sunarken ilkini gerçekleştirdikleri söyleşi programının ilk konuğu olmasından dolayı duydukları mutluluğu” ifade etti. GÖKÇINAR, “2003 yılında kurulan federasyonun amacının Ankara’da ki Kırşehirlileri bir çatı altında toplamak ve memleketlisinden haberdar olmak birlik olmak için kurulmuştur. Biz federasyon olarak her zaman gençlik kollarımızın ve kadın kollarımızın çalışmalarına destek veriyoruz. Ankara’da ki Kırşehir gençliği bu kaliteli kadro inşallah süre içerisinde çok büyük başarılara imza atacaktır. Biz Kırşehirliler Federasyonu olarak her ay bir Kırşehirli hemşehrimizin ilgi alanı ile ilgili söyleşiler yapmaya devam edeceğiz. Değişik mekanlarda değişik söyleşilere devam edeceğiz.

Yerel Yönetimlerde Genç Liderler söyleşisinin konuşmacısı olan Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar BAHÇECİ, bizim için en önemli olan kaynak insan. Her üst kurum ve kuruluşlarda Kırşehirli vatandaşlarımızı görmek beni çok gururlandırıyor. Ben nereye gidersem gideyim mutlaka bir Kırşehirli ile karşılaşırım ve hemen hemşerilik duyguları ile yardımlaşma içine girmeye çalışırlar. Kırşehirliler olarak birlik ve beraberlik içinde olmamız lazım. Böyle olursak birbirimize güç veririz. En önemlisi gençlerin bu birlik ve beraberlik çerisinde olması gerekli. Kırşehirli çok tarihi bir şehir bu açıdan da çok önemli bir şehir. Bizde böyle bir şehrin evlatları olmaktan gurur duyuyoruz.

Başkan Yaşar BAHÇECİ konuşmasını söyle sürdürdü, “Bizde 9 yıldır bu şehre Kırşehirlilerin verdiği yetkiyle hizmet etmeye gayret ediyoruz. Şehre bir vizyon kazandırmaya Kırşehir’i geleceğe hazırlamaya ve geride eserler bırakan bir belediye başkanı ve ekibi olmaya gayret ediyoruz. Ben 34 yaşında belediye başkanı oldum. Türkiye standartlarına bakıldığında belediye başkanlığı için çok genç bir yaş. 31 yaşında iktidar partinin il başkanı oldum. 21 yaşında da Niğde’de okurken ülkü ocağı başkanlığı yaptım. Yani bir yere gelirken özümseyerek gelmek çok önemli ve kıymetli. Mesela ben bir yere gelmiş Kırşehirlilere baktığımda hep bunu görürüm kendi tırnakları ile gelmişlerdir bir yerlere.”

Biz gençlerle ilgilenmeye gayret ediyoruz diye sözlerine devam eden Başkan Yaşar BAHÇECİ, “Gençler bizim için çok önemli onlarla ilgilenmek alt yapı yapmaktan, park yapmaktan daha önemli. Genç bir siyasetçi olunca gençlerle ilgilenmek bizim için daha önemli oluyor. Bu manada biz ilçelerimizde dahil olmak üzere büyün okullarımızı ziyaret ediyoruz. Aynı zamanda Kırşehir’e gelen bütün üniversite öğrencileri ile mutlaka ben bir sefer bir araya gelmişim sohbet etmişimdir. Bununla gurur duyuyoruz. Çünkü genç siyasetçilerin mutlaka bir farkının olması lazım. Çünkü bu ülkenin geleceği gençler” dedi.

Başkan BAHÇECİ konuşmasının devamında, “Gençler ne kadar nitelikli olursa kendin iyi geliştirirse geleceğe kendini hazırlarsa bu ülkenin geleceği o kadar aydınlık ve parlak olur. Siyasetçiler ne kadar düzgün ve vizyon sahibi olursa bu ülke o kadar gelişecek. Çünkü her şeye siyasetçiler karar verir. Siyaset kurumu ne karar kaliteli olursa Türkiye’nin geleceği o kadar aydınlık olacaktır. Gençlere geçmişte yaşanan sıkıntıları anlatmamız lazım. Onlar geçmişte yaşanan sıkıntıları bilmiyorlar. Yaşanan sıkıntıları bilmeliler ki kendilerini ülkeye hayırlı bir birey olma yönünde geliştirebilsinler. Gençlerin siyasi hiçbir zaman hayatında birinci sıraya koymaması lazım. Eğer siyaseti birinci sıraya koyarsanız kendinize çok büyük kötülük yapmış olursunuz.

Kişiliğinizin arkasına siyasi görüşünüzü koymanız lazım diyen Başkan BAHÇECİ, birinci sırada bizim kişiliğimizin olması lazım. Yapılan görev ne olursa olsun değerler katılması lazım. İnsanın kendine hedef koyması lazım. Hedefsiz insan olmaz. İddialı olmamız lazım. Dünya’ya açık olmamız lazım. Her görüşten insanla, her fikre açık olmamız lazım. Kapalı insanlar, sabit fikirli insanlar olmamamız lazım. Biz her zaman belediye olarak yapacaksak en iyisini yapacağız diye başladık ve yaptığımız bütün işler sonucunda takdir aldık” şeklinde konuştu.

Başkan Yaşar BAHÇECİ konuşmasını şöyle tamamladı, “Ben her zaman sizin yanınızdayım. Başkanıma da söyledim. En kısa zaman da inşallah Kırşehir’de bir yönetim toplantısı organize edelim. Çevremizde Kırşehir’i tanımayan insanlar vardır. Bu ayıp değil. Siz yeter ki gelin Kırşehir’de misafir edelim ve anılarınız olsun. Siz gençlerin Kırşehir’de hiçbir anısı yoktur. Tabii yaş ilerledikçe memleket hasreti artıyor. Yaş ilerlemeden memleketimizi tanıyalım” ifadelerini kullandı. Samimi ve sıcak bir hava içerisinde gerçekleşen söyleşide Başkan Bahçeci yaptığı çalışmalar hakkında da bilgiler verdikten sonra “Hayali olmayanın eseri olmaz, eseri olmayanın tarihte yeri olmaz” diyerek sözlerini tamamladı.

Söyleşi sonunda Belediye Başkanımız Sayın Yaşar BAHÇECİ’ye ve  Federasyonumuzun Gençlik Kolları Başkanlığı görevinde bulunmuş başkanlara plaket verildi.