Hilmi GÖKÇINAR ”Kuran’a Yapılan Bu Saldırıyı Kınıyoruz”

Kırşehirli Dernekler Federasyonu  Başkanımız  Hilmi Gökçınar, “Müslümanları hedef gösteren ve kutsal değerlerimize hakaret eden bu İslam düşmanı provokatif eyleme ifade özgürlüğü adı altında izin verilmesini hiçbir şekilde kabul etmiyoruz” dedi.

Danimarkalı aşırı sağcı Sıkı Yön Partisi lideri Rasmus Paludan’ın, Türkiye’nin Stockholm Büyükelçiliği önünde Kur’an-ı Kerim’i yakmasına karşına tepkiler çığ gibi büyümeye devam ediyor. Ankara’da 500 bin Kırşehirliyi tek çatı altında toplayan ve içerisinde barındırdığı 60 dernekle beraber Kırşehirlilerin sesi olan, Kırşehirli Dernekler Federasyonu , Genel Başkanımız Hilmi Gökçınar’ın öncülüğünde İsveç’te yaşanan alçak saldırıyı kınayan bir mesaj yayınlayarak tepkilerini dile getirdiler.

Kırşehirli Dernekler Federasyonu  Genel Başkanımız  Hilmi Gökçınar öncülüğünde yapılan açıklamada, “Ülkemizin tüm uyarılarına rağmen İsveç’te kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerim’e karşı yapılan aşağılık saldırıyı en güçlü şekilde lanetliyoruz. Müslümanları hedef gösteren ve kutsal değerlerimize hakaret eden bu İslam düşmanı provokatif eyleme ifade özgürlüğü adı altında izin verilmesini hiçbir şekilde kabul etmiyoruz” İfadelerine yer verildi.