Hilton Garden INN ‘de İftar

Kırşehirli Dernekler Federasyonumuzun 28 Haziran 2016 salı günü Ankara Hilton Garden ınn da düzenlediği “Geleneksel İftar” yemeği manevi bir iklim içerisinde , çok büyük bir katılım ile gerçekleşmiştir.

İftarımıza çok değerli hemşehrilerimizin yanında Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Sayın Mustafa ATAŞ, Eski Meclis Başkanımız ve Ankara Milletvekili Sayın Cemil ÇİÇEK, Milletvekillerimiz Sayın Salih ÇETİNKAYA ve Sayın Mikail ARSLAN, Kırıkkale Milletvekilimiz Sayın Mehmet Demir, Ankara Milletvekili Sayın Nevzat CEYLAN, AK Parti Ordu Milletvekili Sayın Metin GÜNDOĞDU, Kırşehir Valimiz Sayın Necati ŞENTÜRK, Danıştay Başkanımız Sayın Zerrin Güngör, Yargıtay Başkanımız Sayın İsmail Rüştü Cirit, Sayıştay Başkanımız Sayın Recai Akyel, Belediye Başkanımız Sayın Yaşar Bahçeci, eski Milletvekilimiz Sayın Hacı Turan Kaman Belediye Başkanımız Sayın Erhan Talu, Ahi Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Vatan KARAKAYA, Amasya Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Metin ORBAY ve Kırşehirli bürokratlarımız, yargı mensuplarımız, akademisyenlerimiz, eğitimcilerimiz, iş adamlarımız ve basın mensupları katılmıştır.

Geleneksel İftarımız, Kur’an-ı Kerim Tilavetiyle başlanmıştır. Genel Başkanımız Sayın Hilmi GÖKÇINAR, konuşmasında; katılımcılara teşekkür ettikten sonra Federasyonumuzun çalışmalarını anlatmıştır. Neşet Ertaş Vakfı’nın bir an önce kurularak Türkiye’mizin değişik illerinde şubeleşmesi gerektiğini buna Valiliğimizin, Belediyemizin ve üniversitemizin öncülük etmesi gerektiğini, Kırşehir tanıtım günlerinin Federasyonumuz öncülüğünde Ankara’da yapıldığını İstanbul’da da yapılması gerektiğini belirterek Federasyonun bu konularda üzerine düşen vazifeyi yerine getireceğini açıklamıştır. Ayrıca, Kırşehirlilere sahip çıkılarak, İlimize yönelik her türlü etkinliklerde öncü olmaya devam edeceğini ifade ederek, KIRŞEHİRLİ DAYANIŞMASINI her zaman diri ve canlı tutacaklarını belirtmiştir. İftarımıza hazırlanırken Doğu ve Güneydoğu’ da terör karşı mücadele eden ve bu mücadelede şehit düşen askerlerimiz ve polislerimiz için kırk hatim indirilmesi kararlaştırıldı. Bugün de tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor hatimlerin ve duaların şehitlerin ruhuna hediye ettik.

İftar yemeğinde konuşan Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci “7 yıldır Kırşehir’imize Belediye Başkanı olarak hizmet ediyoruz. Bahçeci ahiliğin Kırşehir’de tescillendiğini söyleyerek “Ahilik bizim en önemli değerimiz.

Ahi Evran Külliyesi ile birlikte Ahiliği de artık Kırşehir’in bir değer olduğu noktasında tartışmaları bitirdik. Hatırlarsanız bazı bölgeden insanlar ahilik bizim derdi. Biz hep onun mücadelesini verirdik. Ama şükürler olsun her yıl yapılan ahilik kutlamalarında devlet büyüklerimizin katılımıyla ve katkısıyla birlikte ahilik Kırşehir’de tescillenmiştir. Şimdi Ahi Evran Vakfı Kanunu hazırlanıyor. Bu kanunla birlikte ahilik yeni boyut kazanacak. Çünkü ahilik sadece Kırşehir’in değil tüm Türkiye coğrafyasının en önemli değeri. Aslında biz ahiliği Kırşehir’in geleceği adına son derece önemsiyoruz” dedi.

AK Parti Kırşehir Milletvekili Salih Çetinkaya, konuşmasında; “Kırşehir Dernekler Federasyonu örnek bir çalışma yaparak belki diğer derneklere örnek olacak bir çalışmayı herkesin gözü önünde yaptı. Çok zor bir işi başardılar. Emin olun bu tür organizasyonlar olmasa bu mutluluk olmazdı. Kırşehir Tanıtım Günleri’nin gerçekleşmesini ve gerçekleşmesi noktasında elimizden gelen her türlü desteği vereceğimizi belirtmek istiyorum” dedi.

Ak Parti Kırşehir Milletvekili Mikail ARSLAN konuşmasına; selamlama yaparak başlayan ARSLAN Kırşehirli Dernekler Federasyonuna bu organizasyon da bizleri buluşturdukları için şükranlarını sundu. Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Mustafa Ataş konuşmasında; “Kırşehirlilerin bu birlik ve beraberliğini görmek aralarında bulunmak çok güzel bir duygu. Ankara’da birçok ilimizin mensupları var. Kırşehirlileri zannediyorum ilk dördün beşin içerisinde. Ankara’da olsun Kırşehir’de olsun bu birlik ve beraberliğiniz hiç bozulmasın” dedi.

Yargı başkanları tam kadro Kırşehirlilerle Kırşehir Dernekler Federasyonu yönetimi tarafından düzenlenen iftar yemeğine katılamayan iftar saatinde Cumhurbaşkanlığı Külliyesine iftar yemeğine katılan Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cerit, Aslen Kırşehirli olan Zerrin Güngör ve yine Kırşehirli olan Sayıştay Başkanı Recai Akyel iftar programı sonrası hemşerileri ile sohbet etmek için buluştu. Kırşehirlilerle bir müddet sohbet edip çay içen başkanlar Kırk Hatim duasının ardından geceden ayrıldılar.