Kadın Kollarımızdan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlaması

8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle Kırşehir Dernekleri Federasyonu Kadın Kollarımızla birlikte Karacaören Kasabası Sosyal, Kültürel Dayanışma Derneğinde kadınlar günü buluşması gerçekleştirildi.
Programa, Kırşehir Dernekleri Federasyonu Kadın Kolları Başkanımız Nermin Hendek ve üye kadınlarımız, Karacaören Derneği Kadın Kolları başkanı Nursen Baran Talasli,Karacaorenli bayanlar, çevre ilçe ve köy derneklerinden de bayanlar katıldı. 8 Mart Dünya Kadınlar Gününe özel duzenlenen program bayan hemşerilerimizin yoğun ilgisini çekti.


Program Mehmet Ali Güler tarafından hazırlanan videoların sunumu ile başladı…
Kırşehir Dernekleri Federasyonu Kadın Kolları başkanı Nermin Hendek ve Karacaören Derneği Kadın Kolları başkanı Nursen Baran Talasli günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yaptılar…
Konuşmalarında; Türkiye nin gelişmesine ve cagdaslasmasina büyük katkılarda bulunan kadınlar toplumsal ve ekonomik yaşamın gelişmesindeki en önemli temel taşlarıdır.Kadin , Türk toplum ve aile yapısında müstesna bir yere sahip olup,aile dokusunun temelini teşkil ettiğini belirttiler..
” Biliyoruz ki kadın toplumun en etkili, yönlendirici, birleştirici ve koruyucu unsuru” olduğunu ifade ettiler…
“Bizler kadın ve erkeğin bir bütünün iki eş yarisi olduğuna inanan bir gelenekten geldiklerini belirttiler…
Kadın ve erkeğin karşılıklı adalet ve hakkaniyet içinde yeryüzünü birlikte imar edeceğine inanıyoruz ve bunun için çabalıyoruz dediler…
Bunun için;
Kadına karşı şiddetle etkin bir mücadele edilmedi,Kadın istihdamının önündeki engellerin kaldırılması,Ve en önemlisi topluluğumuzun huzuru, geleceğimizin teminatı için aile birliğinin güçlenmesi yönünde politikalar yürütülmesi gerektiğinin üzerinde durdular…
Demokratik ileri bir toplum için kadınların güçlendirilmesi, etkinlik alanlarının genişletilmesi, eğitim, istihdam, sağlık,siyaset,hukuk vb.alanlarda eşit fırsat olanaklarından faydalanabilir olmaları dileklerinde bulundular….

Konuşmalar sonrasında maharetli ve hamarat kadınlarımız tarafından yapılan yemeklerde donatilinan sofraya oturuldu ve güzel sohbetler eşliğinde yemekler yenildi….
Kadınlar Gününe katılan tüm hemşerilerimize,arkadaşlarımıza ve düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.