KIırşehirli Dernekler Fedrasyonumuzdan Din Öğretimi Genel Müdürlüğüne ziyaret

KIR-FED’den Din Öğretimi Genel Müdürlüğüne ziyaret

Kırşehirli Dernekler Federasyonumuz Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Ahmet İşleyen’i makamında ziyaret eden heyet, hayırlı olsun dileklerinde bulundular. Kırşehirli bürokratların ve seçilmişlerin her zaman yanlarında olduğunu belirtenKırşehirli Dernekler Federasyonu  Başkanımız Hilmi Gökçınar, “Kırşehirliler olarak birliğimizi ve dirliğimizi koruyarak Türkiye’nin gelişmesine katkı sunmaya, milletimize hizmet etmeye devam ediyoruz.” dedi.

kirfed1.jpg

MEB Din Öğretimi Genel Müdürlüğü görevine atanan Dr. Ahmet İşleyen ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek misafirlerine teşekkür etti. Ziyarete; Kırşehirli Dernekler Federasyonu Başkanımız Hilmi Gökçınar’ın yanı sıra Kırşehirli Dernekler Federasyonu Genel Başkan Vekili Hüseyin Ata, Kırşehirli Dernekler Federasyonu Genel Sekreteri ve Keçiören Belediyesi Meclis Üyesi Derviş Kırşehirli Dernekler Federasyonu KaplanKIRSİAD Başkanı Ali Çetin, Kırşehirli Eğitimciler Dernek Başkanı Prof. Dr. Recep Kılıç,  Genel Başkan Yardımcısı ve MEB Öğretmen Yetiştirme Genel Müdürü Cevdet Vural, KIR-FED Genel Başkan Yardımcısı ve Bilkent Şehir Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr. Taner Gökçınar, KIR-FED Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Demirtaş, Kırşehirli Dernekler Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Abdullah Çavuş,Kırşehirli Dernekler Federasyonu  Yönetim Kurulu Üyeleri Altan Baş, Halil İbrahim Aydoğan, Dr. Levent Uğurlu, Nedim Güzel, Osman Kurt, Hüseyin Kayapınar ve Gazeteci Ömer Uzun katıldı.

kirfed2.jpg

Dr. Ahmet İşleyen 1976 yılında Kırşehir Çiçekdağı’nda doğdu. İlk ve ortaöğretimini Ankara’da tamamladı. Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden 1999’da mezun olan Ahmet İşleyen, 2000 yılında din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeni olarak atandı. Ankara’nın farklı ilçelerinde ve Bakanlık merkez teşkilatında öğretmen olarak görev yaptı. Ankara Üniversitesinde 2002 yılında Temel İslam Bilimleri Ana Bilim Dalında, tefsir alanında yüksek lisansını, 2008 yılında da doktora eğitimini tamamladı.

2014-2022 yılları arasında MEB Din Öğretimi Genel Müdürlüğünde Programlar ve Öğretim Materyalleri Daire Başkanı olarak görev yapan Dr. Ahmet İşleyen, din eğitimi alanında öğretim programı geliştirme süreçleri, ders kitabı yazımı, uzaktan eğitim, dijital içerik üretimi gibi çalışmaları yürüttü. 19 uncu ve 20’nci Millî Eğitim Şûraları’nda hem özel ihtisas komisyonunda hem de genel kurulda aktif olarak görev aldı. MEB Uzman Yardımcılığı Tez Değerlendirme Komisyonunda jüri üyesi olarak pek çok tezin incelemesini yaptı. Yayımlanmış makalelerinin yanı sıra ulusal ve uluslararası sempozyum ve kongrelerde bildirileri bulunan İşleyen, Nisan 2022’den Temmuz 2023’e kadar Talim ve Terbiye Kurulu Üyesi ve Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı.

14 Temmuz 2023 tarihinde Din Öğretimi Genel Müdürü olarak göreve başlayan Dr. Ahmet İşleyen evli ve üç çocuk babasıdır.