Kırşehir Evimizin Açılışı

Federasyonumuza bağlı Tatar İlyas Kışlalı Derneği Esen Düğün Salonu’nda iftar programı düzenledi.Yoğun bir katılımın olduğu  iftar yemeğine; AK Parti Ankara 3. Bölge milletvekili adayları Hacı TURAN, Arife POLAT DÜZGÜN ve Enes ŞİŞMAN, AK Parti Milliyetçi Hareket Partisi 3. Bölge Ankara Milletvekili adayı Fatih ÇETİNKAYA, Cumhuriyet Halk Parti Ankara 2. Bölge Milletvekili adayı Yıldırım KAYA, Genel Başkanımız Hilmi GÖKÇINAR, Yönetim Kurulu Üyelerimiz, Dernek Başkanlarımız, bürokratlarımız, ve çok sayıda Kırşehirli hemşehrilerimiz  katıldı.

Tatarilyas Kışla köyü Dernek Başkanı Mehmet GÜRBÜZ İftar yemeğinde yaptığı konuşmada; “ Bu organizasyonu düzenlememizde ki amaç biz Tatarilyaslılar olarak bir araya gelelim, Ankara’da ki Kırşehirliler olarak bir araya gelelim diye yaptık. Kuveyt’te çalışan eski kurucu başkanımız Ömer Öz bize destek olarak bu geceyi düzenledik. Allah onlardan razı olsun. Ankara’da ki Kırşehirliler olarak birlik ve beraber olursak gerek Ankara’da gerekte Kırşehir’de hep biz kazanırız bu yüzden tek ses olmalıyız” dedi.

Genel Başkanımız Hilmi GÖKÇINAR iftar programında yaptığı konuşmada; “ Ankara’da kimisine göre 300 bin kimisine 500 bin Kırşehirli var. Ben uzun yıllardan beri STK başkanlığı yapıyorum. Kırşehirliler Federasyonunun kurucusuyum. Üyemiz olan 48 tane dernek var. Bu derneklerden biride Tatarilyas. 40 kişilik güzide bir yönetimimiz mükemmel bir kadın kollarımız harika bir gençlik kollarımız var. Tek bir amacımız var. Ankara’da yaşayan Kırşehirlinin birlik ve beraberliğini sağlamak. Allah’a çok şükür yapmış olduğumuz çalışmalarla bunu başarmış oluyoruz. Tabi biz bu birlik ve beraberliği sağlamaya çalışırken federasyon olarak siyaset yapmadan ama içimizden siyasetçilerin olması gerektiği felsefesiyle de sesimizi her yerde çıkardık. Dedik ki eğer şayet Ankara’da bir Kırşehir nüfusu varsa bizde Ankara’da parlamento da Kırşehirli milletvekili görmek isteriz. Ben Keçiören’in çocuğuyum orda doğup büyüdüm uzun yıllar bürokratlık yaptım hatırladığımız Gökhan MARAŞLI var. Ama bir milletvekilimiz yoktu. Ama bu dönem siyasi partilerimizden Kırşehirli hemşerilerimiz var. Ben Kırşehirli Dernekler Federasyonu Başkanı olarak şunu söylemek zorundayım 24 Haziran’da yapılacak seçimlerimizin birlik ve beraberlik içerisinde huzur içerisinde sonuçlanmasını istiyorum” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi Ankara 3. Bölge milletvekili adayı Fatih ÇETİNKAYA “ Ben Ankara’da yedi yıl il başkanlığı yaptım. Ben bu şehirde Kırşehirliyim Yozgatlıyım Ankaralıyım Adanalıyım, Kayseriliyim gönlü yüreği vatan sevdasıyla pişmiş burada bu güzide şehirde istikbalimizin başkentinde yaşayan Anadolu’muzun töresini kültürünü yaşatan ev sahipliği yapan bu şehirde Kırşehirli olmaktan onur duyarım” dedi.

AK Parti 2. Bölge milletvekili adayı Prof. Dr.Arife POLAT DÜZGÜN yaptığı konuşmada “ Hemşerilerimin çoğu beni çok iyi tanır. Ankara’da doğdum Ankara’da büyüdüm. İyi bir Kırşehirli olarak yetiştirildim. Ne mutlu bana ki Ankara’nın yarısı Kırşehirli yarısı Çamlıdereli sevgili eşimden dolayı. Hastalarıma hiçbir zaman sormadım memleketiniz nereli diye. O yüzden hizmet götürürken de sormayacağım. Ama biliyoruz ki insanın en hayırlısı insana hizmet edendir. İnsanlar sizin nereli olduğunuzu yaptığınız hizmetten sonra daha iyi takdir edeceklerdir” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Milletvekili Adayı Yıldırım KAYA “ Milletvekili adayı hemşerilerim kardeşlerim sizlere çıktığınız bu kutlu yürüyüşte başarılar diliyorum. Türkiye’nin refahı, çocuklarımızın mutluluğu, esnafımızın çiftçimizin aydınlık yüzü olur. Eğer bugün Ankara’da ki siyasi partiler CHP, MHP’ye İYİ Parti’den AK Parti’ye uzanan tüm siyasi partiler Kırşehirlileri sıralarına aday olarak gösteriyorsa bunu Hilmi GÖKÇINAR’a ve federasyonumuza borçludur. Kırşehir federasyonu kurulduğu günden itibaren her konuşmasında söylediği bir şey var. Sayımızın azlığına ve çokluğuna bakmıyorum. Kırşehirliler federasyonu olarak biz Ankara’da siyasette önemli kişiler çıkaracağız benim idealim ve iddiam budur dedi bugün gözü aydın olsun Kırşehir’den onlarca milletvekili adayı var ona sözümüz olsun ki en az Ankara’da dört Kırşehirli milletvekili çıkaracağız ikide Kırşehir’den gelecek altı. Ben Hacı Turan adına ve kendi adıma söz veriyorum. Milletvekili seçildiğimizden sonra ilk hafta federasyon başkanımızın davetlisi olarak onun yemeğine katılacağız. Onun talimatlarını alıp Kırşehir için yapılması gerekenleri ya Allah ya Bismillah deyip başlayacağız. Çünkü Ankara ve Kayseri arasında sıkışmayı hak etmiyoruz biz. Yeniden bir karanfil olarak kırmızı gül olarak doğacağız. Neşet’in söylediği türküler TBMM’de çınlayacak buda sizin eseri olacak” dedi.

AK Parti 3. Bölge Milletvekili adayı Hacı TURAN yaptığı konuşmada “ Bugün siyasetten bürokrasiye 7’den 70’e bütün Kırşehirli kardeşlerimiz burada. Aday olunca 3. Bölgede ki ilçelerimizi ziyaret ettim. Nereye gittiysem partisi ilçesi hiç fark etmeden çok farklı bölgede ki kardeşlerimiz Kırşehirli vekilim deyip saygı ve sevgi gösterdiler. Biz yıllardan beri Kırşehirli hemşerilerimizi parlamentoda görmek istiyorduk ve istediğimiz sonuçlandı. Biz Ankara’mız için Kırşehir’imiz için Türkiye’miz bir ve beraber olup çalışacağız. Ben her zaman şunu söylerim siyasette süreklilik çok önemlidir. Bugün çeşitli kademelerde siyaset yaparsınız ama size partiniz ne görev verirse onu temsil etmek ve yerine getirmek zorundasınız Şimdi beraberiz güçlüyüz elbette düşüncemiz seçimlik değil ondan sonraki sürecin beraber etmesi. Sadece seçimler için değil seçildikten sonra yine aranızda olacağız bunu böyle bilmelisiniz. Ankara’ da ki Kırşehirliler olsun Kırşehir olsun her zaman mutlu gününüzde, acı gününüz olmasın ama acı gününüzde yanınızda olacağız” dedi.

Tatar İlyas Kışla Derneğimizin iftar yemeğinin ardından, Keçiören Belediyesi’nin düzenlediği 9. Uluslararası Ramazan Etkinlikleri kapsamında Kırşehir Kültür Evi’nin açılışı gerçekleştirildi. Sazlı Türkülü açılışa vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Keçiören Belediyesi’nin Kalaba Kent Meydanı’nda kurduğu alanda gerçekleştirilen Ramazan etkinlikleri kapsamında Kırşehir’in gelenek kültür, örf ve adetinin tanıtıldığı Kırşehir Kültür Evi’nin açılışına siyasetten bürokrasiye yoğun bir  katılımla gerçekleşti.

Neşet Ertaş türküleriyle oyunlar oynayan Kırşehirliler birlik ve beraberliğin en somut örneğini gösterdiler.Kalaba Kent Meydanında Makedonya Kültür Evlerinin açılmasıyla başlayan geceye Keçiören Belediye Başkanı Mustafa AK, Makedonya Büyükelçisi Zvonko MUCİNSKİ, AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Adayı Hacı TURAN, Lipkovo Belediye Başkanı Erkan ARİFİ, AK Parti Ankara Milletvekili Adayları Prof. Dr. Arife POLAT DÜZGÜN, Enes ŞİŞMAN, Genel Başkanımız Hilmi GÖKÇINAR, Yönetim Kurulu Üyelerimiz, Dernek Başkanlarımz, Belediye Meclis Üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı. Kırşehir Kültür Evi’nin açılış kurdelesini kesen protokol üyeleri, daha sonra evin içinde bir süre oturarak sohbet etti. Çeşitli ikramlarda bulunulan açılışta, Kırşehir yöresine has söylenen bozlaklara başta Kırşehirliler olmak üzere, çok sayıda vatandaş eşlik etti. Gece’de Başkan AK ve GÖKÇINAR karşılıklı plaket  takdiminde bulundu. Vatandaşlar, gece boyunca Kırşehir Kültür Evi’ni ziyaret etti.

Etkinlikler sonunda , AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Adayı Hacı TURAN, AK Parti Ankara Milletvekili Adayı Enes ŞİŞMAN, Genel Başkanımız Hilmi GÖKÇINAR, Yönetim Kurulu Üyelerimiz, Dernek Başkanlarımız federasyonumuza bağlı Çağırkanlılar Derneğimizin düzenlediği sahur programına katılarak hemşehrilerimizle birlikte sahur yaptılar. Sahur programını düzenleyen Çağırkanlılar derneği yönetimine Kırşehirliler Federasyonu olarak teşekkürlerimizi sunuyoruz.