Kırşehir’den Çıkan Dünya Markası Yiğit Akü’ye Ziyaret

  Kırşehirli Dernekler Federasyonumuz Genel Başkanı Sayın Hilmi Gökçınar ve Yönetim Kurulu üyeleri ile birlikte değerli hemşehrimiz Yiğit Akü Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Yiğit’e ziyarette bulundular.
     Federasyon olarak yapılan çalışmalardan bahseden Başkanımız Hilmi Gökçınar yeni yönetim ile gerçekleştirmek istediği hedeflerinden bahsetti. Mahmut Yiğit ise Türkiye’nin yüzde yüz yerli üretimi olan Yiğit Akü’nün hikayesini aktardı. Mahmut Yiğit konuşmasında; Kırşehir’den çıkan Mahmut, Eyüp ve Hamit kardeşlerin çıraklıktan gelerek bugün ihracatta Türkiye genelinde 162. Ankara’da 17. Sırada ülke ekonomisine katkıda bulunarak katma değer üreten yerli ve milli bir şirket olduklarını dile getirdi. Ülke genelinde 6 fabrikaları olduğunu, yurtdışı bazı ülkelere ise anahtar teslimi Akü fabrikaları kurduklarını anlattı.
     Mahmut Yiğit ten sonra söz alan Federasyon Genel Başkanımız Hilmi Gökçınar Yiğit Akü’yü başarılarından dolayı kutladı. Ülkemizin ve özelinde Kırşehir’imizin gururu oldukları belirtti. Ziyaret sonrası Hilmi Gökçınar ve Sincan Kırşehirliler Derneği Başkanı Yunus Koçak, Mahmut Yiğit’e hediye takdiminde bulundular.