Kırşehirli Dernekler Federasyonu ve 62 Dernek Olarak Hatay İçin TEKYÜREK Olduk

     Kırşehirli Dernekler Federasyonumuz,Federasyonumuza bağlı Derneklerimiz  ve Kırşehirli Sanayici ve İş İnsanları Derneğimiz  (KIRSİAD) , asrın felaketi olarak nitelendirilen deprem için tek yürek oldu. 48 adet 2+1 konteyner ve 350 bin TL’lik yardımla tüm STK’lara örnek oldu.
KIR-FED VE KIRSİAD’dan Hatay’a yardım eli

        Ülkemizde 6 Şubat tarihinde meydana gelen ve “Asrın felaketi” olarak nitelenen Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen illerde, afetzedeler için destek çalışmaları sürüyor. Kırşehirli Dernekler Federasyonumuz  ve Kırşehirli Dernekler Federasyonumuza bağlı bulunan Kırşehirli Sanayici ve İş İnsanları Derneği (KIRSİAD)’ın öncülüğünde 62 Derneğimizin katılımları ile başlatılan depremzedelere destek çalışmalarında, Kırşehirliler olarak 48 adet 2+1 konteyner ve 350 bin TL’lik  AFAD’a nakdi yardımla birçok STK’lara örnek teşkil ettiğimiz için mutluyuz.

kirsehir4.jpeg

 

Ankara’ da yaşayan Kırşehirli Dernekler  Federasyonu olarak , Hatay’a gönderilen konteynerlerin üzerine Cacabey, Neşet Ertaş ve Aşıkpaşa gibi  Kırşehir’in bozkırında yetişmiş ve halka mal olmuş ,Kırşehir deyince akla ilk gelen isimleri yazarak Ahi Evran Mahallesi’ni Hatay’da kurmak için yola çıktık. Yapılan  maddi ve manevi yardımlarla, Kırşehirli Dernekler Federasyonua bağlı bulunan 62 derneğimiz  ile birlikte sivil toplum kuruluşları arasında birlik ve beraberliğin en güzel örneğini göstermeye çalışmış bulunmaktayız.

kirsehir3.jpeg

 

Konteynerlerin imalatının tamamını Kırşehirli iş insanı Hasan Hüseyin Aldemir’in şirketi OR-AY Prefabrik’te yapılırken, Ankara’da yaşayan Kırşehirlileri bir çatı altında toplayan, Kırşehirli Dernekler Federasyonumuz öncülüğünde, ASO, ATO, ATB üyesi Kırşehirli iş insanları, Kırşehirli Dernekler Federasyonuna  bağlı Yüksek İstişare Kurulu üyeleri ve derneklerle birlikte 24 tırdan oluşan yardım konvoyunu dualarla Hatay’a uğurladılar.

kirsehir.jpg

 

Konuyla ilgili gazetemize konuşan Kırşehirli Dernekler Federasyonu Genel Başkanımız  Hilmi Gökçınar, “Kırşehirliler olarak “Asrın felaketi” olarak nitelendirdiğimiz Kahramanmaraş merkezli deprem hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Kırşehirliler olarak depremzede kardeşlerimiz için bir dayanışma programı başlattık. Dayanışma programımıza katılan hemşerilerim depremzedeler için desteklerini hiç esirgemedi. AFAD’la işbirliği halinde gerçekleştirdiğimiz bu dayanışma programımızın sonucunda Hatay’a 48 konteyner ve 350 bin TL’lik maddi yardımla bir nebze olsun can suyu olmaya çalıştık. Buradan Kırşehirli Dernekler Federasyonu’na bağlı bulunan derneklerimiz, Kırşehirli Sanayici ve İş İnsanları Derneği (KIRSİAD) ve ASO, ATO, ATB üyesi Kırşehirli iş insanlarımıza desteklerini esirgemedikleri için ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Gün Devlet olarak, Millet olarak Tek yürek el ele birlik olma günüdür” ifadelerini kullandı.

whatsapp-image-2023-03-06-at-11-17-59.jpg

 

Kırşehirli Sanayici ve İş İnsanları Derneğimizin  (KIRSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çetin ise  yaptığı açıklamada, “Kırşehirli Dernekler Federasyonumuz  Genel Başkanı Hilmi Gökçınar ve Yönetim Kurulu Üyeleriyle başlattığımız bu yardım projesinde bizlere desteklerini esirgemeyen Kırşehirli iş insanlarımıza çok teşekkür ediyorum. Bizim için gün birlik olma günüdür. Federasyonumuz ,Federasyonumuza bağlı derneklerimiz ve KIRSİAD organizatörlüğünde, 48 adet 2+1 konteyner ASO, ATO, ATB üyesi Kırşehirli iş insanlarımız, Federasyonumuza bağlı yüksek İstişare Kurulu üyeleri ve Federasyonumuza bağlı derneklerimizle birlikte 48 adet konteyner 24 tırdan oluşan yardım konvoyunu Hatay’a gönderdik.

Hatay’da depremzede kardeşlerimize kalacak sıcak bir yer için yaptığımız girişimlere Kırşehirli hemşerilerimiz sonsuz destek verdi. Ayrıca gönderdiğimiz konteynerlerle birlikte Hatay’a bir Kırşehir Mahallesi kurarak, orada yaşayan kardeşlerimize Kırşehirlilerin birlik ve beraberliği ne kadar önem verdiğini anlatmış olduk. Biz Kırşehirliler birlikte daha güçlüyüz. Bu yüzden hep birlik ve beraberlik içerisinde olmak zorundayız. Kırşehirli iş insanlarını bir arada topladığımız KIRSİAD’TA çalışmalarımız o yönde ilerliyor. Depremde vefat eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet yaralı kardeşlerimize acil şifalar diliyorum” dedi.

whatsapp-image-2023-03-06-at-11-17-29.jpg

whatsapp-image-2023-03-06-at-11-16-56.jpeg

whatsapp-image-2023-03-06-at-11-16-36.jpg

whatsapp-image-2023-03-06-at-11-16-56.jpg

whatsapp-image-2023-03-06-at-11-16-22.jpg