Kırşehirli Dernekler Federasyonu Yönetiminden Kırşehir Ziyareti

Kırşehir Valisi Sayın İbrahim AKIN’a Genel Başkanımız Sayın Hilmi GÖKÇINAR, Yönetim Kurulu Üyelerimiz ve Dernek Başkanlarımız hayırlı olsun ziyaretin de bulundular.

Sayın İbrahim Akın, ziyaret sırasında yaptığı konuşmada, Kırşehir’i bulunduğu noktadan bir adım daha ileriye taşımak için ilimizin bütün dinamikleri ve sivil toplum kuruluşları ile uyumlu bir şekilde çalışacaklarını söyledi. Yürüttükleri çalışmalarda amaçlarının Kırşehirlilere daha kaliteli hizmetler sunmak olduğunu belirten Valimiz Sayın İbrahim Akın, “Kırşehir, üst düzeyde bir çok bürokrat ve başarılı iş adamları bulunan bir şehir. Özellikle hayvancılıkta gözle görülür bir gelişme ve büyüme kaydeden Kırşehir’de Organize Sanayi Bölgesinin geliştirilmesi yönünde çalışmalar yürütüyoruz. Kültür ve turizm açısından zengin olan ilimizin daha iyi tanıtılması gerekiyor. Eğitimde marka olan ilimizde eğitim-öğretim kalitesi yüksek seviyede. Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi de ilimizin eğitim kalitesine önemli katkılar sağlamaktadır. Yönetim anlayışımız gereği yaptığımız her işte ortak aklı esas almaktayız. İş adamlarımız ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerimiz ile birlikte hareket ederek ilimizi geliştirip kalkındırmaya çalışacağız.” dedi.

Genel Başkanımız Sayın Hilmi GÖKÇINAR’ da konuşmasında, “Sayın Valimizin önderliğinde, Kırşehir’in kalkınması ve gelişmesi yönünde yapılacak bütün çalışmalara her türlü desteği vermeye hazırız. Görevler geçicidir ama hizmetler kalıcıdır. Sayın Valimizin ilimize güzel hizmetlerde bulunacağına inanıyoruz. Sosyal-kültürel-ekonomik bir federasyon olarak ilimizin tanıtım etkinliklerinde üzerimize düşen vazifeyi yerine getireceğiz.” şeklinde konuştu. Ziyarette, Sayın Vali İbrahim AKIN, Genel Başkanımız Başkanı Sayın Hilmi GÖKÇINAR, Yönetim Kurulu Üyelerimiz ve Dernek Başkanlarımız dernek üyeleri arasında yapılan fikir alış-verişin de bulundular. Ziyaret sonunda Genel Başkanımız ve Yönetim Kurulumuz Sayın Valimiz Sayın İbrahim AKIN’a plaket takdim ettiler.

Vali ziyaretinden sonra Genel Başkanımız Hilmi GÖKÇINAR ve beraberinde ki heyet ikinci ziyaretini , Kırşehir belediye Başkanı Sayın Yaşar BAHÇECİ’ye yaptı. Sayın Belediye Başkanımız Sayın Yaşar BAHÇECİ Genel Başkanımız Hilmi GÖKÇINAR ve Yönetimini Kırşehir Belediyesi tarafından restore edilen “Ağalar Konağı”nda öğle yemeğin de misafir etti. Yemekte Kırşehir ve Kırşehir Belediyespor hakkın da fikir alışverişin de bulundular.

Genel Başkanımız Sayın Hilmi GÖKÇINAR ve Yönetim Kurulumuz son olarak Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Vatan KARAKAYA’yı makamın da ziyaret ettiler. Samimi bir ortam da gerçekleşen ziyarette Pilot Üniversite seçilen Ahi Evran Üniversitemiz, katkı sunduğu il’imize yapılacak olan çalışmalar hakkında Rektörümüz tarafından heyetimize bilgiler verildi.