Kırşehirli Dernekler Federasyonumuz 8.Olağan Genel Kurul Sonrası Yeni Yönetimin Görev Dağılımını Tamamladı

Ankara’ da yaşayan Kırşehirlilerin birlik ve beraberliğinin tek adresi olan Kırşehirli Dernekler Federasyonumuz  yeni kurduğu Yüksek İstişare Kurulu üyeleri ile yönetim kurulu üyelerini kaynaştırma toplantısında bir araya getirdi.

   ESAS AMACIMIZ ANKARA’DA YAŞAYAN KALİTELİ KIRŞEHİRLİLERİ BİR ARAYA GETİRMEK

Toplantının açılış konuşmasını yapan Kırşehirli Dernekler Federasyonu Genel Başkanımız  Hilmi Gökçınar, “Ankara’da kurulmuş olan Kırşehirli Dernekler Federasyonumuzun 8. Olağan Genel Kurulunda birçok kararlar alındı. Bu kararlardan bir tanesi bu üç yıllık dönem içerisinde Yüksek İstişare Kurulu adı altında bir kurul oluşturmak. Bu kurulla Ankara’da saygınlığı, kararlılığı, birlik yönü olan kendilerinden her türlü istifade edebileceğimiz hemşerilerimizden bir grup oluşturmaya niyetlendik ve gerçekleştirdik. Yüksek İstişare Kurulu başkanlığını Prof. Dr. Recep Kılıç hocamız yapacak. Genel Sekreterliğini Ali Çetin, Genel Sekreter yardımcılığını da Adem Öztürk yapacak. Bugün bu yemek federasyonumuzun yönetim kuruluyla istişare kurulumuzun tanışma ve yönetim kurulumuzun görev dağılımının ilan edileceğini duyurmak ve gelecek vizyonumuzu konuşmak üzere bir araya geldik. Aslında esas amacımız Kırşehirli Dernekler Federasyonu çatısı altında oluşturduğumuz yüksek istişare kurulumuzun Ankara’da yaşayan Kırşehirli hemşerilerimize vizyon kazandıracağına inanıyoruz. Bu dönem içerisinde Kırşehirli Dernekler Federasyonuna çok değerli üyeler kazandırdık. Kırşehirli Dernekler Federasyonu gücüne güç katarak daha da büyük bir hamle içerisinde olmaya çalıştık. Yüksek İstişare Kurulumız’da bize bağlı bir organ olarak çalışacak. Yüksek İstişare Kurulu bize her zaman fayda sağlayacak. Kimi zaman bizi yargılayacak, eleştirecek kimi zaman akıl verecek kimi zamanda alkışlayacak. Yeni bir oluşum yaptık bu oluşum içerisinde güçlü ve kaliteli hemşerilerimizden oluşan Yüksek İstişare Kurulu kurarak gerçekten Ankara’da bulunan STK’lar içerisinde güzel bir yerimiz oldu” dedi.

    YÜKSEK İSTİŞARE KURULUMUZ FEDERASYONUMUZA POZİTİF KATKI SAĞLACAK

Federasyonumuza bağlı 53 dernekten birisi olan Eğitimciler Derneği’nin kuruluşunu tamamladık ve çalışmalara başladık. Bu konuda başarılı çalışmalarımız oldu. Ankara Kırşehir başta olmak üzere Türkiye’nin her yerinde görev yapan eğitimcileri bu çatı altında toplanmasını hedefliyoruz. Eğitimciler başkanı ve yönetim kurulu olarak federasyonumuzun çatısı altında başarılı çalışmalar yürüteceğiz” diyen Prof. Dr. Recep Kılıç, Genel Başkanımız  Hilmi Gökçınar’ın davetiyle Yüksek İstişare Kurulu Başkanlığı görevini üstlendiğini belirtti. Konuyla ilgili açıklama yapan Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Recep Kılıç “Kırşehirli Dernekler Federasyonu 8. Olağan Genel Kurulunda tüzüğümüze birçok madde eklendi. Bunlardan biriside Yüksek İstişare Kurulu kurulun oluşturulması idi. Federasyon yönetimindeki arkadaşlarımız bu kurula başkan olmamı önerdiler. Aldığımız karar gereği Yüksek İstişare Kurulu olarak, 53 dernekten oluşan federasyonumuzun birlik ve beraberliğine katkı sağlayan bir organ olmaya karar verdik. Yüksek istişare Kurulumuzun çalışmaları sonucu ortaya çıkacak teklif ve önerilerimizin federasyonumuzun çalışmalarına olumlu katkı sağlayacağına inanıyoruz. Çünkü birlikte hareket etmenin her zaman güç olduğunu düşünüyoruz. Yüksek İstişare Kurulu kurulması konusunda sayın başkanımın nazik daveti beni görevden kaçmamam gerektirdiğini düşünerek kabul ettim. Ancak bu çalışma sizin gibi saygıdeğer hemşerilerimin ve özellikle bu kurulun kurulmasında arayıp davet ettiğim arkadaşlarımın aramızda olması beni son derece mutlu etti. Böyle bir güzide topluluk içerisinde şuanda aramızda bulunan üniversite hocalarımız, öğretim üyelerimiz, hukukçularımız ve tecrübeli dernek başkanları ve yönetici arkadaşlarımızla beraber olmaktan son derece mutluyum. İstişare Kurulu adı üzerinde istişare yapmak, eğer bir şey de gelişim olacaksa bizde üzerimize düşeni yapmak durumundayız. Bu heyetten çok güzel fikirler çıkacağına inanıyorum. İstişare Kurulumuzun esas amacının da Kırşehirlilere, Kırşehir’e ve ülkemize faydalı olacak projelerin geliştirilmesi, desteklenmesi ve başka kurum ve kuruluşlarda olan hemşerilerimizin sıkıntılarının hep beraber göğüslenmesi konusunda birbirimize destek olma ihtiyacımızı karşılayacağımızı düşünüyorum”ifadelerini kullandı.

 

GÖREV DAĞILIMI LİSTESİ

Kırşehirli Dernekler Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanımız  Hilmi Gökçınar , Yönetim Kurulu Başkan Vekili Hüseyin Ata, Sosyal ve Kültürel Konulardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Cengiz Şahin ve beraberinde çalışacak yönetim kurulu üyeleri İlyas Çakır, Levent Uğurlu, Hüseyin Kayapınar. Teşkilatlanma ve Personel Konulardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Hakan Gönen, beraberinde çalışacak diğer yönetim kurulu üyeleri Veysel Eken, İmdat Delibaş, Yüksel Toklucu. Ekonomik ve Mali İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Abdullah Çavuş genel sekreter ve genel saymanla beraber çalışacak. Basın ve Yayın konularından sorumlu Başkan Yardımcısı Ahmet Demirtaş, Mahmut Ay’la beraber çalışacak. İş dünyası ve esnaf ve sanatkarlardan sorumlu Başkan Yardımcısı Hacı Yakup Saylam, Kemal Coşkun, Levent Akçakoca, Altan Baş, Cengiz Oruç ve Ekrem Tunç’la beraber çalışacak. Sivil toplum kuruluşlarından sorumlu Başkan Yardımcısı Arif Kaplan beraberinde Salman Dulkadiroğlu ile beraber çalışacak. Bürokrasiden Sorumlu Başkan Yardımcısı Cevdet Vural, Ahmet İşleyen ile beraber çalışacak. Parlamento ve Siyasi Partilerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Gani Araz, Erhan Sun, Servet Şener ve Aslan Alptekin ile çalışacaklar. Federasyon Genel Sekreteri Hacı Derviş Kaplan, Genel Sekreter Yardımcıları Gökhan Kolukırık ve Ramazan Tankulu ile beraber çalışacaklar. Federasyon Saymanı Ramazan Erdoğdu, Federasyon Sayman Yardımcıları Nedim Güzel ve Halil İbrahim Aydoğan’la beraber çalışacaklar. Sağlık çalışanlarından sorumlu Başkan Yardımcısı Taner Gökçınar. Kadın ve Kollarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Nermin Hendek. Gençlik Kollarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Mehmet Canavar, Turan Yıldırım ve Kadir Yılmazla beraber bu görevi yürütecekler. Eğitimcilerden sorumlu Başkan Yardımcısı Nuri Cantürk ve Teoman Kızılırmak beraber çalışacak. Denetim Kurulu Başkanı Celal Bayram, Abdullah Eroğlu, İsmail Çelik, Tuncay Seçkinoğulları, Ramazan Demir bu görevi yürütecekler. Disiplin Kurulu Başkanı Osman Kurt, Ramazan Karacaoğlu, Salih Yıldız, Mehmet Gürbüz ve Önder Borhan ile birlikte çalışacaklar.

BAŞARIYI TAKIM OYUNUYLA YAKALADIK

Eksiklerimizi tamamlayarak yolumuza emin adımlarla ilerliyoruz diyen Gökçınar “2003 yılından bu yana çalışmalarımıza devam ediyoruz. Eksiklerimizi tamamlayarak devam ediyoruz. Eğitim Derneği kurduktan sonra ilçe dernekleri kurma kararı aldık. Bu yolda hareketle Keçiören, Yenimahalle, Sincan, Çankaya, Pursaklar ve Mamak Kırşehirliler Derneği kurulmuş ve federasyonumuza üye olmuşlardır. Kurulma aşamasında olan Etimesgut ve Gölbaşı Derneklerimizde yakın bir gelecekte bizimle birlikte olacaklar. Eğitimin devamı olarak İş İnsanları Derneğimizin kuruluş çalışmaları devam ediyor. Hukukçularla ilgili, sağlıkla ilgili derneğimizin kuruluş çalışmaları da devam ediyor. İnşallah bu birlikteliğimizin sonuna kadar devam edecek. 11 Eylül’den bu yana Ankara’da yaşayan başarılı iş insanlarımıza ve bürokratlarımıza kısa ziyaretlerde bulunduk. Kırşehir’i incelediğinizde beni hayretlere düşüren başarıda çok mükemmeliz. Federasyonun kurulma amacı bunu takım oyununa çevirmek” dedi.