Kırşehirli Dernekler Federasyonumuz Olarak Deprem Bölgeleri İçin Yapılmasını Gereken Ne Varsa Bizde Varız Dedi

 

Yediden, yetmişe Ankara’da yaşayan Kırşehirlileri tek bir çatı altında toplayan Kırşehirli Dernekler Federasyonumuz  , içerisinde bulundurduğu 62 dernekle beraber, deprem bölgelerine gönderilecek maddi destek için AFAD koordinasyonu altında, AFAD deprem hesabına yardım kampanyası başlattık.

Kırşehirli Dernekler Federasyonu “Gün bugündür” diyerek deprem bölgelerinde zarar gören ve ihtiyaçlarını karşılamakta zorluk çeken depremzede vatandaşlarımız için acil koduyla düğmeye bastı. Genel Başkan Hilmi Gökçınar ve Yönetim Kurulu Üyeleriyle birlikte federasyona bağlı 62 dernek yöneticisiyle depremden hemen sonra harekete geçen Kırşehirliler, AFAD koordinasyonu altında AFAD’ın banka hesap numaralarına maddi destek istediler.

gokcinar-003.jpg

Gerçekleşen organizasyonda konuşan Kırşehirli Dernekler Federasyonu Genel Başkanımız  Hilmi Gökçınar “Biz Kırşehirliler istediğimiz her şeyi bugüne kadar başardık. Ama bugün başarmanın yanı sıra yüreklerimizi yakan doğal afet için bir aradayız. Zaman enkaz altında soğukta titreyerek donmak üzere olan, ekmek, su bulmakta zorluk yaşayan canlarımız için elimizi taşın altına koyma zamanıdır. Biliyorum ki hemşerilerim böyle bir durumda yardımlarını esirgemeyecektir. Biz Kırşehirliyiz. Zorda kalanın her zaman yanındayız hele hele bu bizim canımız ciğerimizden biriyse tüm fedakarlıkları yapmaya hazırız. Federasyon olarak AFAD koordinasyonuyla başlattığımız yardım kampanyamıza tüm hemşerilerimizin titizlikle katılacağına yürekten inanıyorum. Gün birlik günüdür. Ankara’da yaşayan Kırşehirliler olarak maddi ve manevi tüm imkanlarımızı seferber edeceğiz. Yüreğimiz, dualarımız ve tüm desteğimiz depremdeki mağdur vatandaşlarımız için olacaktır.

fedearasyon-deprem.jpg

Yardım gecesinde söz alan Yönetim Kurulu Üyeleri ve dernek başkanları, tek elden yardımların toplanması gerektiğini ve tüm Kırşehirlilerin Federasyonumuz  çatısı altında yardım yapmaları konusunda bilgilendirmeler yapılması gerektiğinin altını çizdiler. Ayrıca programda söz alan Kırşehirliler, ne kadar yardım yapacaklarını ve deprem bölgelerinde acil olarak nelerin gönderileceklerini masaya yatırdılar. Toplantıda ayrıca deprem bölgesindeki mağdur vatandaşlar için federasyon olarak dernekler tarafından yapılacak olan ayni yardımların, ne şekilde bölgeye ulaştırılacağı konusunda planlama yapıldı. Buna göre dernekler hazırladıkları yardımları derneklerinde hazır hale getirdikten sonra federasyona bilgi vererek konuyla ilgili Başkan Yardımcıları, yardımın hazırlandığı ilçe belediye başkanlığıyla iş birliği yaparak deprem bölgesine güvenli bir şekilde ulaşımını sağlayacaklar. Kırşehirli Dernekler Federasyonu Genel Başkanımız Hilmi Gökçınar toplantının sonunda yaptığı konuşmada, “Yapacağımız maddi ve manevi yardımların yanı sıra, ilerleyen günlerde bölgede ihtiyaç olacak olan barınma ve kurulacak konteynır kentlerle ilgili de çalışma yapacağız. Bu konuda ki çalışmalarımızı federasyona bağlı derneklerimize ve tüm Kırşehirli hemşerilerimize duyuracağız” ifadelerini kullandı.

Yardım kampanyası organizasyonunda konuşan Kırşehirli Dernekler Federasyonumuz,  Yüksek İstişare Kurulu Başkanı ve Kırşehirli Eğitimciler Derneği Başkanı Prof. Dr. Recep Kılıç, “Gün birlik günüdür. Az çok demeden depremde zarar gören vatandaşlarımızın yaralarını sarmaya çalışmalıyız. Biz birlikte Türkiye’yiz. Ankara’da yaşayan Kırşehirliler olarak yapacağımız yardımlarla depremzede vatandaşlarımızın dualarını almakla birlikte ülkemizin bütünlüğü ve güvenliği içinde önemli bir adım atmış olacağız. İnanıyorum ki KIR-FED çatısı altında bulunan tüm hemşerilerimiz sağduyulu davranacaktır” dedi.