Kırşehirli Dernekler Federasyonunun 7. Olağan Genel Kurulu Büyük Bir Coşkuyla Yapıldı

Kırşehirli Dernekler Federasyonumuzun 7. Olağan Genel Kurulu; Yönetim Kurulumuzun, Dernek Başkanlarımızın ve Delegelerimizin titiz çalışması sonucunda  06.05.2017 tarihinde Ankara Ticaret Odası (ATO) Meclis  Salonu’nda yoğun bir katılımla gerçekleşti.

Genel Kurulumuza; Kırşehir Valisi Necati ŞENTÜRK, Anayasa Mahkemesi, AK Parti Ankara Milletvekili Murat ALPARSLAN, Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar BAHÇECİ, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa AK, Mamak Belediye Başkanı Mesut AKGÜL, Akpınar Belediye Başkanı Mustafa KARAHAN, Boztepe Belediye Başkanı Ramazan AYDIN, Çankaya Kaymakamı Kadir ÇAKIR, AK Parti Teşkilatlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Hacı TURAN, AK Parti Kırşehir İl Başkanı Mustafa KENDİRLİ, Ak Parti 2. Bölge Milletvekili Adayı Ahmet BABA, Maliye Bakanlığı Müşavirlerinden Mürsel Ali KAPLAN, Keçiören Belediyesi Özel Kalem Müdürü Murat DİNÇ, Kırşehir Spor Başkan Vekili Hacı Yakup SAYLAM, Antalya Kırşehirliler Dernek Başkanı Murat BARIŞ, Çankırılı Dernekler Federasyonu Başkanı Adem CAN, Kars- Ardahan- Iğdır Federasyon Başkanı Erdoğan YILDIRIM, Kırıkkaleli Dernekler Federasyonu Başkanı Cemalettin SERTKAYA, Karadenizliler Dernekler Federasyonu Başkanı Ali Hacı FAZLIOĞLU, Kır-Bir Başkanı Recep DEDEBALİ, Eski Kırşehirliler Vakfı Başkanı Erol TOSUN İş Adamlarımızdan Ömer DOĞAN, Doğan ASLAN, Mehmet BADEM, Mustafa ALTUBİLEKLER, Erdoğan BAYRAKTAR, Cengiz ORUÇ, Altan BAŞ, Nuri ÇELEBİ, İsmail PAMUK, Nedim ÇETİN, YMM Ahmet KARAASLAN, Prof. Dr. Ziya MERDAN  ile çok sayıda Kırşehirli bürokratlar ve siyasetçiler katılmışlardır.

Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın  Abdullah EROĞLU açılış konuşmasına; Tüm katılımcılara hoş geldiniz diyerek başladı.   Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından,  yakın zamanda kaybettiğimiz  Genel Başkan Yardımcımız Merhum Hanifi ATALAY  ve tüm geçmişlerimizin ruhuna Fatiha okundu. Genel Kurula verilen önerge ile divan kurulunun seçimi ve takdimi yapıldı. Kırşehirli Dernekler Federasyonu Başkan Yardımcısı ve Anadolu Gazetesi Kurucu Sahibi Ali ÇETİN’in Başkanlık ettiği divan kurulunda Hüseyin ATA, Nermin HENDEK ve Arif KAPLAN’da yer aldı.

Kırşehirli Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Sayın  Hilmi GÖKÇINAR açılış konuşmasında tüm katılımcılara teşekkür ederek sözlerine devam eden GÖKÇINAR,  “14 yıl önce 6 dernek ve 11 kişi ile kurduğumuz federasyonumuz, bebeklikten çıktı genç bir delikanlı, genç bir kız oldu. Gençlik Kolları ve Kadın Kolları ile bütün çalışmaları başarıyla gerçekleştirdik. Ana felsefemiz; önce insan olmak; sonra hizmet etmektir. Yeni dönem, yeni kadro ile önemli çalışmalara imza atacağız. Güçlü bir kadro oluşturduk. Hedefimiz, bir olmak, iri olmak, diri olmaktır. Artık Ankara’da Kırşehirliler olarak güçlü bir aile olduk bu büyük aile bundan böyle çok daha güzel işlere imza atacaktır.” dedi.

Anadolu insanının samimi, ezgin; ama bir araya gelince her işi başarabilen bir yapıya sahip olduğunu söyleyen GÖKÇINAR, “Ferdi olarak çok başarılıyız. Ankara’nın en büyük sanayi ve ticaret kurumların başında  Kırşehirliler var ama artık hep birlikte takım oyunu oynama zamanı diyoruz. Bunun için en uygun yer federasyon çatısı altında olmaktır. Herkesi bu çatı altında toplanmaya davet ediyorum” dedi.

Sayın GÖKÇINAR konuşmasının sonunda “Birlikten kuvvet doğar. Federasyon olarak; güçlü, asil, onurlu, ahlaklı, ilkeli bir yapıya sahibiz” diye konuştu. GÖKÇINAR, Mevlana’nın “Bir mumla diğer bir mum tutuşturulduğunda, ışığından bir şey kaybetmez” sözüyle konuşmasını sonlandırdı.

Antalya Kırşehirliler Dernek Başkanı Sayın Murat BARIŞ konuşmasında;” Bizler doyduğumuz yerde doğduğumuz yer olan Kırşehir’in kültürünü Antalya’da yaşatmaya çalıştıklarını, Kırşehirli Dernekler Federasyonunun üyesi olmaktan onur duyduklarını dile getirerek birlikte daha güçlü olacağız” dedi.

Çankırı Dernekler Federasyonu Başkanı Sayın Adem CAN ;  “Kıymetli hemşehrilerim bugün bende Kırşehirliyim. Kongremizin önce milletimize, sonra Kırşehirlilere, daha sonrada Ankara’ya hayırlara vesile olmasını diliyorum. Bizler Ankara’da özellikle Orta Anadolu İlleri birlikte hareket ediyoruz. Biz Anadolu İlleri Ankara’da Başkent Meclisi oluşturduk. Anadolu’nun biraz eksik kaldığını düşünüyorum özellikle metropol şehirlerde bir olmayı, iri olmayı sadece Kırşehir’de değil bütün Anadolu’da olması gerektiğini düşünüyorum” dedi.

Karadenizliler Federasyonu Başkanı Sayın  Ali Hacı FAZLIOĞLU ; Kırşehirli Dernekler Federasyonunun 7. Olağan Genel Kurulunun hayırlara vesile olmasını diliyorum. Allah yar ve yardımcınız olsun” dedi.

Akpınar Belediye Başkanı Sayın Mustafa KARAHAN konuşmasına; Akpınar’dan kucak dolusu selam getirdim diyerek sözlerine başladı. “Genel Başkan Hilmi GÖKÇINAR’ a ve yönetimine böyle bir ortamı bizlere hazırladıkları için teşekkür ediyor, başarıların devamını  diliyorum” dedi.

Boztepe Belediye Başkanı Sayın Ramazan AYDIN; 2 dönemdir Belediye Başkanlığı yapıyorum, Kırşehir’i Ankara’da yaşatan Federasyonumuza gönülden teşekkür ediyorum. Coşkuyla her türlü platformda Kırşehir’imizi tanıtan bir federasyonumuz var. 4 yıl önce kurduğumuz derneğimize yaptığı hizmetlerden dolayı Hilmi Başkan’ıma teşekkür ediyorum. Ne zaman arasak her türlü yardımımıza koşuyor, bize yardımcı oluyor” dedi.

Keçiören Belediye Başkanı Sayın Mustafa  AK; Başkanlığım dönemimde her zaman Kırşehirli Dernekler Federasyonu ile birlikte çalışmaktan, belediyemize ve Kırşehirliler desteklerinden dolayı şahsım ve Keçiören Belediyesi olarak şükranlarımı sunuyor, genel kurulun hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

Mamak Belediye Başkanı Sayın Mesut AKGÜL; Mamak Belediye Başkanı olarak her zaman Kırşehir ve Kırşehirlilere hizmet etmekten mutluluk duyuyoruz. Kırşehirli Dernekler Federasyonu örnek alınacak bir STK,  başta Federasyon Başkanı Sayın  Hilmi GÖKÇINAR  olmak üzere bütün yönetime ve katılımcılara teşekkür ediyorum” dedi.

Kırşehir Belediye Başkanı Sayın Yaşar BAHÇECİ;” Kırşehirli Dernekler Federasyonun 14 yıldır Ankara’da tüm Kırşehirlileri kucakladığını yaptığı hizmetleri takip ettiklerini Ankara’ da Kırşehirliler ne kadar büyürse biz Kırşehir’ de daha güçlendiğimizi görüyoruz. Bugün burada herkesimden gelen hemşehrilerimizin birliğini,  beraberliğini, dayanışmasını görmekten mutluluk duyduğunu Kırşehirli STK’ ların çatısının Kırşehir Federasyonu olduğunu söylerken Federasyon Başkanımıza ve Yönetimine şükranlarını sundu.”

Çankaya Kaymakamı Sayın Kadir ÇAKIR; “Yaklaşık 3.5 aydır Çankaya Kaymakamlığı yapıyorum. Bir kere şunu ifade etmek istiyorum Allah bizi iyi ki Kırşehirli yapmış. Nerelisin diye sordukları zaman Kırşehirliyim diyorum, bir tane suratını asan insana rastlamadım. Çankaya Kaymakamlığı bir Kırşehirliler evi bunu hiçbir zaman unutmayınız” dedi.

Kırşehir Ak Parti İl Başkanı Sayın  Mustafa KENDİRLİ; Birliğimizin dayanışmamızın Ankara’da Kırşehirli Dernekler Federasyonu’nun yaptığını görmekten mutluluk duyuyorum. Kırşehirli Dernekler  Federasyonu’nun Kırşehir – Ankara arasında köprü vazifesi yaptığını bilmekteyiz. Bu vesile ile genel kurulun hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

Ankara Milletvekili Sayın Murat ALPARSLAN; Kırşehirliler çalışkan, vefalı, dürüst, ülkesini seven, bayrağını seven, vatanına sahip çıkan kişiler olarak tanınıp bilinir. Sizler ne yaparsanız en iyisini yapar;  Bu ülkeyi, bu milleti daha güzel günlere taşımak için kuvvetli bir çatı olan Kırşehirli Dernekler Federasyonu çatısı altında yapıyor olmanın faydası ve şansını yaşıyor olmaktasınız. Bugüne kadar ki faaliyetlerinizde ortaya koyduğunuz sabırlı gayretlerinizden dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Kıymetli ağabeyim Hilmi GÖKÇINAR Bey’e ve yönetimine ayrıca şükranlarımı sunuyor, yeni seçilecek olan yönetime şimdiden başarılar diliyorum” dedi.

Kırşehir Milletvekili Sayın Salih ÇETİNKAYA ; “Kırşehirli Dernekler Federasyonun 7. Olağan Genel Kurulu’nun hayırlara vesile olmasını diliyorum. Bizler Türkiye’nin neresinde olursa olsun hemşehrilerimize hizmet etmenin aşkını birlikte yaşıyoruz. Emeği geçem bütün herkese ayrı ayrı teşekkür ediyor, şükranlarımızı sunuyor genel kurulumuzun hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

Kırşehir Milletvekili Sayın Mikail ARSLAN; “ Bugün burada hemşehrilerimizle buluşmaktan, kucaklaşmaktan son derece memnuniyet duyuyorum. Her zaman olduğu gibi Kırşehirli STK’ların Federasyonumuzun çalışmalarını örnek almalarını ancak bu şekilde Ankara’ da güçlü oluruz. Federasyon Yönetimini başarılar diliyorum” dedi

AK Parti Teşkilatlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Sayın Hacı TURAN; “Kırşehirlilerin, Kırşehirli Dernekler Federasyonunun 7. Olağan Genel Kuruluna akın akın geldiklerini görmekten çok mutlu oldum. Birlikte Ankara’da çok güzel şeylere imza atacağız” dedi.

Kırşehir Valisi Sayın Necati ŞENTÜRK konuşmasına başlarken; “Kırşehirli Dernekler Federasyonu  bizim çatımız, bizim evimiz, bizim sıcak yuvamız, bizim her şeyimiz onlar Kırşehir’in kültürünü gelenek ve göreneklerini en güzel şekilde temsil ettiklerini görmekteyim. Bu nedenle bizden bir destek istedikleri zaman valilik olarak her türlü desteği vermeye hazır olduklarını söylerken Sayın Hilmi GÖKÇINAR’ ın şahsında tüm Yönetimi kutluyorum” dedi. Sayın Valimiz en yakın zaman da Ankara’da “Kırşehir Tanıtım Günleri” yapılması için valilik dahil herkesim kesesinin ağzını açmasını söyledi.

Faaliyet raporundan oluşan detaylı bir kitapçığın  dağıtıldığı kongrede . Konuşmaların ardından, faaliyet raporu, mali rapor ve denetim kurulu raporu oy birliğiyle kabul edildi. Genel Başkanımız  Hilmi GÖKÇINAR’ın tek aday olduğu ve tek listeden oluşan yönetim kurulu, denetim kurulu, disiplin kurulu, asil ve yedekler  yine oy birliğiyle kabul edildi. GÖKÇINAR, oylamaların ardından Kırşehirli Dernekler Federasyonun ilk kuruluşundan bu güne kadar hizmet eden herkese teşekkür etti. Kongrenin sonunda GÖKÇINAR, Kadın Kolları üyelerini ve Gençlik Kolları üyelerini tek tek sahneye çağırarak tanıtıp onlarla gurur duyduğunu söyledi. Yeni yönetim ve davetliler günün anısına fotoğraf çektirdi.

YENİ YÖNETİM KURULUMUZ

Hilmi GÖKÇINAR, Doğan ASLAN, Ömer DOĞAN, Mahmut YİĞİT, Levent AKÇAKOCA, Hacı Yakup SAYLAM, Cengiz ORUÇ, Hüseyin ATA, Kani ARAZ, Ali ÇETİN, Kemal COŞGUN, Nermin HENDEK, Bülent ÇAĞLAR, Arif KAPLAN, Taner GÖKÇINAR, Okay KILIÇ, Nuri CANTÜRK, Altan BAŞ, Ekrem TUNÇ, Aslan ALPTEKİN, Ahmet DEMİRTAŞ, Hakan GÖNEN, Hacı Derviş KAPLAN, Mustafa KILIÇ, Halil İbrahim AYDOĞAN, Mahmut AY, Tuncay SEÇKİNOĞULLARI, Salman DULKADİROĞLU, Abdullah EROĞLU, Hüseyin KAYAPINAR, Ramazan BALTACI, Osman KURT, Ramazan KARACAOĞLU, Ramazan ERDOĞDU, Gökhan KOLUKIRIK, Servet ÖZEL, Celal BAYRAM, İmdat DELİBAŞ, İlyas ÇAKIR, Alper TOYRAN

DENETİM KURULU

Nedim GÜZEL, Kadir YILMAZ, İsmail ÇELİK

 DİSİPLİN KURULU

Ömer ÇÖKLÜ, Mehmet AKTAŞ, Dursun ÜLGER