Kırşehirliler Etimesgut’u Salladı

Etimesgut Belediyesi’nin düzenlediği 16. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivalinin 7.gününde Federasyonumuzun organize ettiği Kırşehir Evi açıldı. Festivalde Kırşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Folklor ekibinin gösterisi ve Çiçekdağlı 3 Alp Kardeşlerin konseri büyük ilgiyle izlendi.

Kırşehir gecesine MHP Kadın Kolları Genel Koordinatörü ve Ankara Milletvekili Nevin Taşlıçay, AK Parti Ankara Milletvekili Hacı Turan, Keçiören Belediye Başkan Yardımcısı Kazım Kabadayı,Keçiören Belediye Meclis Üyesi Hacı Derviş Kaplan,Sincan Belediye Meclis Üyesi Özgür Elver,Sincan Belediye Meclis Üyesi Nahide Demiryürek,Etimesgut Belediye Meclis Üyesi İsmail Kalaycı,Sincan Belediye Meclis Üyesi Ruşen Menekşe,AK Parti Etimesgut İlçe Başkanı Halil Hotaman, MHP Etimesgut İlçe Başkanı Hacı Ünal, Kırşehirli Dernekler Federasyonu Başkanımız Hilmi Gökçınar, Kırşehirliler Vakfı Başkanı Oğuz Altın,yönetim kurulu üyelerimiz, iş adamları, bürokratlar ve dernek başkanlarımızın yanı sıra çok sayıda Kırşehirli hemşehrimiz katıldı.

Kırşehir Dernekler Federasyonu Başkanımız Hilmi Gökçınar festivalde yaptığı konuşmada “ 16.sını gerçekleştirdiğimiz Etimesgut Uluslararası Anadolu Günleri Kültür Ve Sanat Festivali’nde yine Kırşehirli hemşerilerimizle beraber olmayı sağlayan Başkan Demirel’e Kırşehirliler adına çok teşekkür ediyorum. Bu tür etkinlikler kaybolmakta olan kültürlerimizi, değerlerimizi, kaybetmekte olduğumuz dostluklarımızı pekiştirmek bir arada bulunmak kültür ve sanatımızı bir sonraki nesillere aktarmak ve birbirimize tanıtmak adına çok önemli olduğunu düşünüyorum” dedi.

Festivalde ayrıca Kırşehirli Dernekler Federasyonu Başkanımız Sayın Hilmi Gökçınar, Başkan Demirel’in 4. Dönem belediye başkanı seçildiğini belirterek, “Bu büyük bir başarıdır. Bu ustalıktır. Ustalara ahilik geleneğinde şed kuşatırız. Kırşehirliler olarak Başkan Demirel’e şed kuşatacağız” dedi. Demirel’e dualar eşliğinde şed kuşatıldı, üstatlığı ilan edildi. Demirel kuşatılan şedle Türk Beyleri Kent Meydanı’nı selamladı.

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel “Bir Ahi şehri olan Kırşehir’imizin bugün güzel bir programını izledik. Ahilik geleneğinden dolayı da bize şed giyinme töreni yaptılar. Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Etimesgut’ta biliyorsunuz Ahi şehridir. Etimesgut’umuzun ilk ismi Ahimesuttur. Dolayısıyla Ahiliğin merkezi olan Kırşehir’imizde yine Ahiliğin olduğu bir beldede Etimesgut’umuzda bu görevi yapmaktan sizlere hizmet etmekten sizlerin hizmetkarı olmaktan dolayı Mevla’ya ne kadar şükretsem azdır” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Koordinatörü ve Ankara Milletvekili Nevin Taşlıçay festivalde yaptığı konuşmada “Sadece birbirinizle değil Türkün toyunda Türk dünyasında bizleri bir araya getiren Başkan Enver Demirel’e ve emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. Toyun toylansın Etimesgut, gönlün şenlensin Etimesgut, adın şahlansın Etimesgut” dedi.

 

Festivalde konuşan AK Parti Ankara Milletvekili Hacı Turan “Biz Kırşehirliyiz aynı zamanda Ankaralıyız. Milletvekillerimizle gece gündüz hizmet yapmak gayreti içerisindeyiz. Bugün Etimesgut Belediye Başkanımıza ahilik şedi kuşandırdık. Bu sıradan bir hizmet değildir. Bu sıradan bir kuşatma bu sıradan bir hediye değildir. Bu ülke milletvekili olarak yaklaşık 1,5 senedir Etimesgut olsun, Sincan olsun bölgeleri yoğun olarak geziyorum. Etimesgut belediye başkanımızın ustalık dönemi Allah nasip ederse 4 oldu, 5 olur, 6’da olur yeter ki siz halkın gönlüne girin halka hizmet edin ben sağda bunu gördüm. Bu vesileyle Başkan Enver Demirel’e hayırlı uğurlu olsun diyorum” dedi.