Kırşehirliler Olarak Yaraları Sarmak İçin Hep Birlikteyiz

Kırşehirli Dernekler Federasyonu Genel Başkanımız Hilmi Gökçınar ve Yönetim Kurulu Üyelerinin öncülüğünde duyurulan yardım kampanyasıyla birlikte, Federasyonu içerisinde bulundurduğu 62 dernekle beraber Ankra’da teyakkuza geçti. Gerek maddi gerekse ayni yardımlarla deprem bölgelerine hareket eden Kırşehirliler, ülkece yaşadığımız bu zor günlerde birlik ve beraberliğin en güzel somut örneğini gösterdiler.

Kırşehirli Dernekler Federasyonuna  bağlı Derneklerin ve yönetim kurulu üyelerinin AFAD hesabına maddi yardım yağmuruna tutması  Kırşehirli Dernekler Federasyonumuz  için gurur verici bir tablo olurken, aynı zamanda deprem bölgelerine bizzat yardım toplayıp götürmeleri “işte Kırşehirlilik budur” dedirtti.

-004.jpg

 

Kırşehirli Dernekler Federasyonumuzun başlattığı yardım kampanyasının en güzel somut örneklerinden birini de Akçakent Avanoğlu Köyü Derneği sergiledi.  Kırşehirli Dernekler Federasyonunun başlattığı yardım kampanyasına sessiz kalmayarak Ankara’da yaşayan Kırşehirlilerin gücünü ortaya koyan Avanoğlu Köyü Derneği Başkanı Bülent Yıldırım ve Yönetim Kurulu Üyeleri kendi aralarında yaptıklarını bir takım girişimler sonucu 7 araç ve 25 kişilik bir ekip kurarak deprem bölgelerine yardım gönderdiler.

1-110.jpg

 

“Biz biriz beraberiz Kırşehirliyiz” diyen Avanoğlu Köyü Derneği Başkanı Bülent Yıldırım ve yönetim kurulu üyeleri ortaklaşa yaptıkları açıklamada “ Yemek Aracı, yardım aracı olarak belirlediğimiz yardım konvoyunu bizzat deprem bölgelerine ulaştırdık.           Kahramanmaraş merkezde iki çadırda yemek hizmeti vermeye başladık. Kırşehirli Dernekler Federasyonu’nun tüm mensupları ve federasyonumuza bağlı diğer derneklerimizin her türlü yardımları ve bölge hakkında istişare için bizimle iletişime geçebilirler. Kırşehirliler olarak biz buradayız. Allah yardımlarınızı kabul etsin” ifadelerini kullandılar.

2-101.jpg

3-071.jpg

whatsapp-image-2023-02-09-at-4-40-32-pm.jpeg