KIRŞEHİRLİLERİN BİRLİĞİ İŞİMİZİ KOLAYLAŞTIRIYOR

Mansur Yavaş: Kırşehirlilerin birliği işimizi kolaylaştırıyor

Kırşehirli Dernekler Federasyonu ve Kırşehirliler Vakfı Başkan ve Yönetim Kurulu Üyeleri Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı başkanlık makamında ziyaret etti.

 

 

 

Kırşehirli Dernekler Federasyonu ve Kırşehirliler Vakfı Başkan ve Yönetim Kurulu Üyeleri Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı başkanlık makamında ziyaret etti.

Başkan Yavaş, “Birlik ve beraberlik içerisinde bir araya geldiğimizde her şey başarılır. Kırşehirliler Vakfı ve Kırşehirli Dernekler Federasyonu şemsiyesi altında toplanan Kırşehirli hemşerilerimizin birlikteliği en güzel örneklerinden biri olmuştur. Gerçekten övünülecek bir birlikteliğiniz var, tebrik ediyorum” dedi.

 

 

 

 

 

ZİYARETLERE YOĞUN KATILIM

Gerçekleşen ziyarete; Kırşehirli Dernekler Federasyonu ve Kırşehirliler Vakfı Başkan ve Yönetim Kurulu Üyeleri VE Kırşehirli iş adamları katıldı.

YAVAŞ, ANADOLU KÜLTÜR PROJESİ’Nİ AÇIKLADI

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş toplantıda yaptığı konuşmada STK’ların öneminden ve gücünden bahsederek, “Ankara’ya dışarıdan gelip dernek kurup gelecek nesillere de kültürel değerleri aktarmak önemlidir. Vatandaşlarımızın bu gayretlerini görünce biz de kolları sıvadık ve 81 ilin Anadolu Kültür Projesi’ni hayata geçirmek için çalışmalara başladık. Bu projeyle Kırşehir’in yerel değerleri sergilensin. ANFA’da yapacağımız bir yerle kültürel değerlerimiz yaşatılsın ve gelecek nesillere aktarılsın istiyoruz. Bütün Valiliklere, Belediye Başkanlarına bu hususta yazı yazdım. 37 ilimizden cevap geldi. Bu projeyi hep beraber yapacağız. Ben de yardımcı olacağım. Şu parti, bu parti önemli değil, burada önemli olan; o ilin kültürünün Ankara’da temsil edilmesidir” ifadelerini kullandı.

 

 

YILDIRIM KAYA: KIRŞEHİRLİLER KENDİLERİ İÇİN DEĞİL TÜRKİYE İÇİN ÇALIŞIR

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya  ise toplantıda Kırşehirlilerin ‘pekmez akıllı olduklarını’ kendileri için değil, Türkiye için çalışmayı önlerine koyduklarını vurguladı. Kırşehirli Dernekler Federasyonu ve Kırşehirliler Vakfı’nın sergilediği birliktelikten övgüyle bahseden Kaya, “Burada özellikle AK Parti içinde görev yapmış, MHP’den, BBP’den, CHP’den, İYİ Parti’den siyaset yapan arkadaşlarımız var; ama sizin de baştan beri söylediğiniz; ‘bizim siyasetimiz Ankara’ diyoruz. Arkadaşlarımızın buraya geldiklerinde siyasetleri Kırşehir; ama buradan çıktıktan sonra onların da siyasetleri Ankara. Ben huzurunuzda tüm hemşerilerime teşekkür etmek istiyorum. Çünkü bu seçim döneminde gerçekten Türkiye’yi ve Ankara’yı düşünen bir yerden size de inanarak, güvenerek, parti gözetmeden bir çaba sarf ettiler, bir çalışma içine girdiler. Şimdi Mansur Yavaş niye bu kadar seviliyor diye düşünüyordum, cevabını şimdi buldum. Buradaki insanların ihtiyacının ne olabileceğini sadece Kırşehirliler için değil, 81 ilin ihtiyacının ne olabileceğini seçim öncesi de düşünüp vaat etmişti. Ben tekrar Mansur Başkan’a teşekkür ediyorum. Kırşehir sizinle birlikte Anadolu oldu. Anadolu sizinle birlikte Türkiye oldu. Türkiye’nin birliğe bütünlüğe ihtiyacı var. Bu birliğimizi, bütünlüğümüzü Allah bozmasın. Bu birliğiniz, bütünlüğünüz sadece Kırşehir için değil, Türkiye için olduğunu biliyorum bundan asla vazgeçmeyin. Siyaset gelir geçer, partiler gelir geçer ama memleket her zaman kalıcı ve bakidir. Bu konuda biz de sizin memleket sevdanıza, yolunuza yol arkadaşı olmayı görev bildik” dedi.

 

 

 

 

 

 

HİLMİ GÖKÇINAR: “VAKIF VE FEDERASYON OLARAK KENT KONSEYİ’NDE YER ALMAYI İSTİYORUZ”

Kırşehirli Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Hilmi Gökçınar da Kırşehirliler olarak ‘biz felsefesiyle’ politika ürettiklerini ifade ederek Ankara’da Kırşehirliler’in tek bir çatı altında toplanabildiğinin altını çizdi. Gökçınar, “Kırşehirliler çatlamadan, ötekileştirmeden tek bir çatı altında, hangi siyasi görüşlü olursak olalım, biz felsefesiyle bir politika üretiyoruz. Bu anlamda tüm Yönetim Kurulu Üyesi arkadaşlarıma, Vakıf Başkanına, Dernek Başkanlarına huzurlarınızda teşekkürü borç biliyorum. Biz Ankara’yı düşünmek zorundayız bu anlamda Vakıf ve Federasyon olarak bizler Kent Konseyi’nde yer almayı istiyoruz. Başkent Ankara için  ne yapabiliriz ortak aklının masasının etrafında olmayı arzu ederiz” şeklinde konuştu.