Milliyetçi Hareket Partisi Kırşehir Belediye Başkan Adayı Onur Köksal’dan Ziyaret

Milliyetçi Hareket Partisi Kırşehir Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Onur Köksal  Kırşehirli Dernekler Federasyonunu ziyaret ederek neden Kırşehir’e Belediye Başkanı Adayı olduğunu 40 Proje ile Kırşehir’in kaderini değiştireceğine inanarak bu yola çıktığını ancak büyük düşünerek Kırşehir’in yaşam merkezi haline gelebileceğini  belirten Köksal daha sonra projelerini katılımcılara teker teker anlatmaya başladı.40 projenin 35 tanesi Kırşehir ‘deki 21 bin işsizine iş sağlayacağını bu projeleri halkımıza bir bir anlatacağını Kırşehir’e belediye otobüsü geldi diye sevinen hemşerilerimize Ahi Evran Üniversitesinden Petlas Sanayi Bölgesine ve Terme Caddesi üzerinden 13 kilometrelik hafif yerüstü tramvay projesini hayata geçireceğini bununla ilgili çalışmalarımızı Japonya’daki yetkililerle görüşerek hazırlandığını raylı sistem hayata geçtiğinde esnaf ve üniversiteli birbirinden kopuk yaşamayacağını belirtti.Bu sistemle öğretmen ve öğrenciler ücretsiz ulaşım sağlayacak şehir ile üniversite birbirine bağlanmış olacak.

Kırşehir’in yaşam kalitesini arttıracağız diyen Köksal “Yaşam kalitesi insanlara bazı kaliteleri getirir. Kırşehir’de otopark kültürü yok. Şimdi bizim belediye tarafına kuzey ve güney olmak üzere üçer katlı, üç yer altı ve üç yer üstü olmak üzere toplamda 12 katlı otopark projemiz var. Bu sayede insanlar merkeze gelince rahat edecek ve esnafla iç içe olacak. Kırşehir’deki şu anki belediye çiçeklere çok ciddi şekilde büyük paralar harcıyor. Yaklaşık 40 milyon TL’lik bir çiçek ihalesi yapılmış. Çiçekler Konya’dan alınıyor. Halbuki Kırşehir’in toprağı Konya’nın toprağından daha bereketli ve organik tarıma daha uygundur. Ekonomik değeri yüksek bitki üretimine de uygundur. Peki biz bu 40 milyonu Konya’ya vereceğime ben kendi topraklarımda bunu yapsam da  kendi insanlarıma iş istihdamı sağlasam daha iyi olmaz mı? Projelerimizden biriside Kırşehirli çocuklarımıza sahip çıkmamız lazım Bunun içinde sınavlarda ilk 20 bine giren öğrencilerimize burs imkanı vereceğiz. Bunun için belediyenin imkanları var” dedi.

Kırşehir’de işsiz genç kalmayacak ve kimseyi ayırt etmeyeceğiz. Bunun için de dernekler aracılığıyla iş garantili eğitim vermek istiyoruz. Biz partizanlık yapmayacağız. Biz sıradanlaşmış belediye olmayacağız diyerek projelerini anlatan Köksal  ‘’gönül kırmaya değil gönül almaya geleceğiz’’diyerek katılımcılara teşekkür etti. Sayın MHP Genel Başkanımız Devlet Bahçeli bize “Bu şehrin El emin anahtarını bana getirin” dedi. İnşallah bizde bu anahtarı kendisine götüreceğiz. Son olarak seçim bizim namusumuz ve bu seçimde kimsenin namussuzluk yapmasına izin vermeyeceğiz. İnşallah seçim günü Kırşehir’in sonsuza dek, dürüst insanların soyu tükenene kadar MHP’ de kalması dileğiyle. Allah utandırmasın” diyerek sözlerini noktaladı.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Kırşehirli Dernekler Federasyon Genel Başkan Vekili ve Kırşehirliler Vakfı Genel Sekreteri Ali Çetin “Dünya nüfusuna baktığımız zaman en çok Kırşehirli Ankara’da yaşıyor, ikinci Kırşehir’de, üçüncü Almanya’da ve dördüncü olarak İstanbul’da yaşıyor. Dolayısıyla Kırşehir Tanıtım Günlerini bence projeleriniz içerisine alarak, zikredip önemsemenizi istiyoruz. Biz bunu şu amaçla istiyoruz. Ankara’daki tanıtım günlerinin hemşerilerimizin birbirleriyle tanışması için istemiyoruz. Zaten tanışmalarımız federasyon zemininde zaten sağlanıyor. Ankaralılar zaten biz bize yaşıyoruz.

Önemli olan Ankara’da olan 300 bin olan Kırşehirlilerin, yönünü tabiri caizse kıblesini Kırşehir’e nasıl döndüreceğiz. Bu sermayeyi bu iş gücünü ve birikimi Kırşehir’e nasıl götüreceğimizdir. Mesela federasyon ve kadın kollarımız olarak her yıl mutlaka Kırşehir’e en az 3-5 defa Ankara’dan insanlar götürüyoruz. İlk defa Cacabey’i, Ahi Evran Meydanını ve ilk defa Kırşehir’i görüp oradaki esnaftan alışveriş yaptılar. Yani Sıla-i Rahim kültürü oluşturuldu. Dolayısıyla tanıtım günleri bizim için önem arz ediyor. Sonuç olarak biz birlik ve beraberlik içinde olur isek aşamayacağımız engel yoktur” diyerek sözlerine son verirken Genel Başkanımız Sayın Hilmi GÖKÇINAR yönetimimiz, dernek başkanlarımız ve katılımcılar adına ziyaretlerinden dolayı Sayın Doç.Dr.  Onur KÖKSAL’a teşekkür ederek çıktığı yolda başarı dileklerinde bulundu.