Giriş
Üye Adı:

Şifre:


Şifremi Kaybettim

Üye Ol!
 Ana Menü
 Sayaç
Bugün : 7474
Dün : 7777
Toplam : 321987321987321987321987321987321987
LogCounterX by taquino
Site Haritası


(1) 2 3 4 ... 138 »
KIRŞEHİR FEDERASYONU HABER : KIRŞEHİRLİLERE "MAKARNACI" DİYEN ORAY EĞİN'E TEPKİ
on 2016/7/27 11:55:17 (11 okunanlar)GENEL BAŞKANIMIZ SAYIN HİLMİ GÖKÇINAR, BİR KÖŞE YAZISINDA KIRŞEHİRLİLERE "MAKARNACI" DİYEN ORAY EĞİN'E TEPKİ GÖSTERDİ

Kırşehirliler Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Hilmi Gökçınar, "Kırşehirli bir seçmeni 'makarnacı' olarak nitelemek, bu insanların aklını, kişiliğini, iradelerini, ahlaklarını hiçe saymaktır. Ayrıca, 15 Temmuz'daki darbe girişimi sonrası, 'makarnacı' diyerek hakaret etmeye çalıştığınız zihniyet, tanklara karşı tarih yazdı." ifadesini kullandı.

Gökçınar, yaptığı yazılı açıklamada, bir gazetede yer alan köşe yazısında, Kırşehirli seçmenlere yönelik olumsuz ifadeler kullanıldığını belirterek, FETÖ darbe girişimine karşı meydanları dolduran her kesimden vatandaşın kendileri için gurur kaynağı olduğunu ifade etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türk Silahlı Kuvvetleri ve Emniyet mensupları ile vatandaşların duruşuyla Türkiye'nin büyük bir felaketin eşiğinden döndüğüne işaret eden Gökçınar, darbe girişimi karşısında birlik ve beraberlik mesajı veren siyasi parti liderlerini tebrik etti.

Gökçınar, Kırşehirlilerin de Türkiye'ye sahip çıkma adına demokrasi nöbetinde en ön saflardaki yerini aldığına dikkati çekerek, "Kırşehirimizin demokrasi tarihine bakacak olursak demokrasinin kalesi bir şehirdir. Demokrasi uğruna çekmediği cefa ve çile kalmamıştır. Bütün baskılara rağmen inandığı davadan asla ödün vermemiş, her türlü menfaate ve baskıya boyun eğmemiştir. Bu nedenle ilçe haline getirilmiştir." ifadelerini kullandı.

Kırşehirlilerin tüm bu zorluklara rağmen hürriyet ve demokrasi uğruna her türlü sıkıntıya katlandığını vurgulayan Gökçınar, şunları kaydetti:

"Bu üzücü süreci yaşarken Sözcü gazetesi yazarı Oray Eğin'in 24 Temmuz 2016 tarihindeki 'Batı neden ikna olmadı?' adlı köşe yazısında, 'Bugüne kadar Kırşehir'de kahvede oturan makarnacı seçmenin ne düşündüğünü New York Times'ın başyazısından daha fazla önemseyen (çünkü biri oy veriyor) Erdoğan'ın, ilk kez uluslararası algıdan rahatsız olduğunu görüyoruz. Türk basınının darbeye karşı birlik olmasından dolayı memnun olduğunu ancak yabancı basınla ilgili sıkıntılarının olduğunu açıkça itiraf etti.' demektedir.
"Makarnacı' diyerek hakaret etmeye çalıştığınız zihniyet, tanklara karşı tarih yazdı"

Kırşehirli bir seçmeni 'makarnacı' olarak nitelemek, bu insanların aklını, kişiliğini, iradelerini, ahlaklarını hiçe saymaktır. Ayrıca,15 Temmuz'daki darbe girişimi sonrası, 'makarnacı' diyerek hakaret etmeye çalıştığınız zihniyet, tanklara karşı tarih yazdı. Yıllardır makarna karşılığında oy vermekle suçlayan ama darbe girişimi olur olmaz marketlere koşup makarna istiflemeye çalışan zihniyet, milli iradeye 'makarnacı' diye hakaret ederken, bazıları makarna kuyruğunda birbirini eziyordu."

Gökçınar, Anadolu'nun her ferdinin bu toprakların askeri ve ordusu olduğunu belirterek, "Bizim bir devletimiz ve bir ordumuz var, gerekeni gerektiği yerde yapacaktır. Yapmazsa gereğini tarihte olduğu gibi milleti yapacaktır. Şu an ülkemizde devletimizin var oluş gerekçesine saldırıyorlarken, insanımıza yönelik bu tür yaklaşımları anlamakta çok zorluk çekiyoruz. Bu nedenle, Oray Eğin'i tekrar kınarken, uyku tutmayan belleklerimiz ve yorgun yüreklerimizle acımıza kimlikleri yüklemeden gözyaşlarımızı akıttık. Bir kısım güçler ve iç mihraklar coğrafyamızı uzun zamandır cennete değil cinnete dönüştürme gayreti içerisindeler. Başkomutanımızın önderliğinde bu mücadeleyi veren milletimiz istikbal mücadelesini de kazanma yolunda hızla ilerlemektedir." değerlendirmesinde bulundu.

Oylama: 0.00 (0 oy) - Bu haberi oyla - Yorumlar?
KIRŞEHİR FEDERASYONU HABER : ETKİNLİK İPTALİ...
on 2016/7/23 10:30:28 (12 okunanlar)

24 Temmuz 2016 Pazar günü yapılacak olan Kırşehir- Akpınar Belediyesinin düzenlediği " AKPINAR 8. HEDİK FESTİVALİ' Valilik kararıyla iptal edilmiştir. Tüm hemşehrilerimize duyrulur!!!

Oylama: 0.00 (0 oy) - Bu haberi oyla - Yorumlar?
KIRŞEHİR FEDERASYONU HABER : DUYURU!!!
on 2016/7/22 14:10:15 (20 okunanlar)“Kırşehirli Dernekler Federasyonu olarak, aziz milletimizin kendisine, milli iradeye, devletimize ve Türkiye Büyük Millet Meclisimize yönelik 15 Temmuz gecesi başlatılan darbe girişimini şiddetle kınıyoruz. Ülkemizin birliği, beraberliği ve bütünlüğünü hedef alan bu darbe girişimi Türk demokrasi tarihine bir kara leke olarak girmiştir.

Şu kesin olarak bilinmelidir ki, Meclise atılan her bomba milli iradeye, milletin yüreğine atılmıştır. Türkiye yıllardır terör örgütleri ile teröristlerle mücadele etmektedir. Öyle bir dönem yaşanmıştır ki, ülkemiz bu sefer bir başka terör örgütünün hain saldırı ve planları ile de karşı karşıya kalmıştır. 15 Temmuz'da yaşadığımız bu alçak darbe girişimi şimdiye kadar yaşadığımız en ağır terör hareketidir. Milletin ordusunun içerisine sızmış bu hain güruh kenetlenmiş bir milletin duruşu ile amacına ulaşamamıştır. Türkiye'nin başkomutanı, lideri, milletin adamı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın dik duruşu ve milletimize yaptığı kritik çağrının karşılık bulması ile bu oyun bozulmuştur. Bu süreçte Türkiye Cumhuriyeti Başbakanının, Hükümet üyelerinin ve siyasi parti liderlerinin duruşu da takdire şayandır. Milletimiz canını ortaya koyarak tankların önüne yatmış, kurşunlara siper olmuş ve demokrasi nöbeti tutmuştur. Aziz milletimizin bu fedakâr çıkışı güvenlik güçlerimize moral vermiş ve bu hain plan amacına ulaşamamıştır. Minarelerden yükselen ezanlar, salalar da moral değerlerimizin zirve yapmasını sağlamıştır. Bu süreçte herkes kenetlenmiş ve ülkemiz Büyük Türkiye olmuştur. Şu durumun özellikle bilinmesini istiyoruz; egemenliğin ve iktidarın tek kaynağı millet iradesidir. Paralel devlet yapılanmaları, okyanus ötesinde yapılan planlarla milli irade ayaklar altına alınamaz, bu ülkenin değerleri yok edilemez, meşru hükumetimiz derdest edilemez.

Şimdi herkese düşen sorumluluk; bu iradeyi güçlendirmek, demokrasiye, birlik, beraberlik ve iç barışımıza sahip çıkmaktır. Hukukun üstünlüğü dahilinde bu darbeci zihniyetle mücadele etmek aynı zamanda olabilecek provakasyonlara izin vermemek temel vatandaşlık görevimizdir.

Kırşehirli Dernekler Federasyonu olarak, hain darbe girişimini tekrar kınıyor, şehitlerimize Allah’ tan rahmet gazilerimize acil şifalar dilerken, demokrasimize sahip çıkmayı bir görev ve sorumluluk olarak görüyor, her türlü darbe girişimine karşı milletin egemenliğinden yana ilk günden beri tavır alıp mücadelemizi sürdürdüğümüzü ve sonuna kadar sürdüreceğimizi yüce milletimizin bilgisine sunuyoruz.”

Oylama: 0.00 (0 oy) - Bu haberi oyla - Yorumlar?
KIRŞEHİR FEDERASYONU HABER : KADIN KOLLARIMIZIN KONYA GEZİSİ
on 2016/7/19 12:20:25 (38 okunanlar)

Kırşehirli Dernekler Federasyonu Kadın Kolları 13 Temmuz 2016’da Kadın Kollarından sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Nermin HENDEK başkanlığında tarihi ve kültürel yerleri gezmek, görmek amacıyla Keçiören Belediyesinin tahsis ettiği otobüsle Konya’ya gezi düzenlemiştir.


Oylama: 0.00 (0 oy) - Bu haberi oyla - Devamını oku... | 1381 byte daha | Yorumlar?
KIRŞEHİR FEDERASYONU HABER : RAMAZAN BAYRAMINIZ MÜBAREK OLSUN
on 2016/7/2 12:02:09 (70 okunanlar)

Oylama: 0.00 (0 oy) - Bu haberi oyla - Yorumlar?
(1) 2 3 4 ... 138 »
 Federasyon

 Kırşehir Hakkında

 Arama

Detaylı Arama