Giriş
Üye Adı:

Şifre:


Şifremi Kaybettim

Üye Ol!
 Ana Menü
 Sayaç
Bugün : 2121
Dün : 5656
Toplam : 324150324150324150324150324150324150
LogCounterX by taquino
Site Haritası


KIRŞEHİR HABERLERİ : Kırşehir'e 5 Yıldızlı Termal Otel
on 2008/8/4 11:57:35 (6072 okunanlar)
KIRŞEHİR HABERLERİ

Kırşehir'in Yağmurlu köyü nüfusuna kayıtlı işadamları tarafından kurulan Arteks İnşaat, 5 yıldızlı, 512 yatak kapasiteli ve 20 katlı termal otel inşa ediyor.

İşadamı Mehmet Malkoç, Ercan Malkoç, Kadir Ardıç ve Oğuz Altın tarafından kurulan Arteks İnşaat, Kırşehir'e 5 yıldızlı termal otel yapıyor. 5 yıldızlı kaplıca otelin 512 yatak kapasitesine sahip olduğu ve 2009 yılının Eylül ayında hizmete gireceği kaydedildi.Otele 'Makissos' isminin verileceğini ifade eden İnşaat Mühendisi Oğuz Altın, Kırşehir'e yatırım kararını 2006 yılında aldıklarını ve gerekli çalışmaları başlattıklarını söyledi.

Altın, "Yatarım kararını aldıktan sonra belediyeden arsa talebinde bulunduk. Valimiz Sayın Lütfullah Bilgin ve Belediye Başkanımız Sayın Halim Çakır tarafından oluşturulan komisyon, bizim arzu ettiğimiz arsanın tahsisini yaptı. 2007 yılında ruhsatımızı aldık ve yatırıma başladık. Buradaki yatırım toplam bütçesi 25 milyon dolar. Otelimizin ana binasında 200, etrafında oluşturulacak 56 apart otelde toplam 512 yatak kapasitesi hedefleniliyor. Otelimizin en önemli özelliği termal otel olmasıdır" dedi.

Kırşehir'de bulunan kaplıca suyunun çok kaliteli olduğunu kaydeden Altın, "Kırşehir'de çok kaliteli kaplıca suyu var. Bu suyun özelliklerinden faydalanmak için 9 bin metrekarelik alan üzerinde bir merkez yapıyoruz. Burada da en uzman ekiplerle anlaşmamızı yaptık. Eylül 2009'da otelimizin hizmete girmesini hedefliyoruz. 25 milyon dolara mal olacak kaplıca oteli memleketimize yapmaktan dolayı büyük mutluluk yaşıyoruz. Her şeyden önce Kırşehir bizim memleketimiz. Şirketimizde 4 ortağımız var. Bu ortaklarımız Kadir Ardıç, Ercan Malkoç, Mehmet Malkoç ve ben Oğuz Altın'dan oluşuyor. Dolayısıyla biz aile şirketiyiz. Memleketimiz burası ve buraya yatırım yapmayı çok istedik. Tabi ki hemşerilik bilinci ile hazırlanan bu proje bir hayır projesi değil. Çünkü, Kırşehir'in lojistik durumu, coğrafi durumu çok iyi. Termal piyasayı inceledik ve termalin trendi çok yüksek. Kozaklı'da da güzel oteller var. Ama, bizim ulaşım avantajımız var. Güzellik anlamında bizim otelimizin etrafı orman ve otelin tüm odaları şahin bakışıyla tamamen Kırşehir'i görüyor. Ayrıca Kırşehir, Ahi Evran Veli, Yunus Emre, Hacıbektaş Veli, Aşıkpaşa, Şeyh Edebali, Cacabey, Muharrem Ertaş, Neşet Ertaş ve bağrında çıkan bir çok ozan ve eren ile tam bir tarih ve kültür şehri" dedi.

'HEDEF JAPON TURİSTLER '

Otelin tamamlanması ile birlikte 25 bin Japon turisti ağırlamayı hedeflediklerini de vurgulayan Altın, "2010 yılında Türkiye'de Japon yılı ilan edilecek. Japon prensini otelimizde ağırlamayı hedefliyoruz. Senede 25 bin Japon bekleniyor. Bu Japon dostlarımızı Kırşehir'de ağırlamak istiyoruz ve bunun altyapısını hazırlıyoruz. Kırşehir tam anlamıyla bir tarih ve kültür şehri. Bundan sonra da tarih, kültür ve kaplıca şehri olarak anılacak" dedi.

Kırşehir'in hem Kapadokya Bölgesi’ne hem de Ankara ve Kayseri'ye yakın olmasının büyük bir avantaj olduğunu söyleyen Altın, "Tesisimizde ayrıca, futbol kulüplerine yönelik her türlü ihtiyacı karşılayabilecek 3 ayrı antrenman sahası ve teknik şartları oluşturuyoruz. Anadolu kulüpleri özellikle Anadolu'yu tercih ediyor. Çünkü, rakım bu anlamda uygun. Danışmanlarımızın isteği ve araştırmaları doğrultusunda bu çalışmaları yapıyoruz. Buraya yatırım son derece uygun ve cazip" dedi.

Kırşehir'de yatırımcıya büyük destek ve ilgi gösterildiğini belirten Oğuz Altın, yatırımlar sırasında Vali Lütfullah Bilgin, milletvekilleri Mikail Arslan ve Abdullah Çalışkan, Belediye Başkanı Halim Çakır ve İl Özel İdaresi başta olmak üzere tüm Kırşehir halkından büyük destek gördüklerini söyledi. Kırşehir'in bürokratik açıdan çok temiz bir il olduğunu sözlerine ekleyen Altın, yatırım öncesi ve sonrası hiçbir sıkıntı çekmediklerini kaydederek, yatırımcıları Kırşehir'e davet etti.

Kırşehir'de yatırım ruhunun olduğunu söyleyen Altın, "Her ne kadarda oteli biz yapıyor gibi görünsek de yapılan her hizmetin altında aslında Kırşehir halkının misafirperverliği ve geniş vizyonlu olması var. Bundan dolayı emeği geçen herkese teşekkür ederim" dedi.

Oylama: 9.00 (7 oy) - Bu haberi oyla -


Diğer haberler
2016/8/23 12:20:00 - VEFAT VE BAŞSAĞLIĞI
2016/8/23 11:03:06 - TERÖRE LANET OLSUN
2016/8/1 14:30:21 - ŞEHİT ATEŞİ KIRŞEHİR'E DÜŞTÜ
2016/7/27 11:55:17 - KIRŞEHİRLİLERE "MAKARNACI" DİYEN ORAY EĞİN'E TEPKİ
2016/7/23 10:30:28 - ETKİNLİK İPTALİ...

Yorumlardan yazarları sorumludur.
 Federasyon

 Kırşehir Hakkında

 Arama

Detaylı Arama