Mucur ve Havalisi Derneği Ziyareti

Federasyonumuzun 2017 Dernekler arası istişare toplantısı bu hafta 18.03.2017 tarihin de “Mucur ve Havalisi Derneği”n de yapıldı.

Genel Başkanımız Sayın Hilmi GÖKÇINAR konuşmasında; “Kırşehir’den Ankara’ya yıllarca göç oldu; zamanla birlik ve beraberlik sağlamak amacıyla ilçeler, kasabalar, köyler acı günde tatlı günde beraber olabilmek için dernekler kurdular, ancak hiç kimsenin kimseden haberi yoktu. Birbirimizden haberdar olabilmek için 2003 yılında “Kırşehirli Dernekler Federasyonu” kurularak bünyesinde tüm dernekleri toplamaya çalıştı. Kırşehir’in kalkınmasının güç birliği olacağı inancı ile kötü hasletlerimizi bırakıp, iyi hasletlerimizle yolumuza devam ettik. Yıllarca Kırşehirliler ağabey aradı ancak bulamadık. “Kırşehirli Denekler Federasyonu” da ağabeylik vazifesini üstlenmek zorunda kaldı. Bunu siyasal, sosyal, ekonomik alanda da yapacağımıza inanıyoruz. Kırşehir tanıtım günlerinden sonra araya fitne ve fesatçıların girmesinden dolayı ikinci tanıtım gününü yapamadık. Kırşehir sevdalısıyım diyen bazı insanlar ortaya çıktı; bizler gördük ki bunların sevdası özde değil sözde. Kırşehirliler olarak ferdilikte başarılı olduk, ancak takım oyununu bir türlü oynayamadık. Bizde Federasyon olarak takım oyununu başlatmak için tüm hemşehrilerimizi kucaklamaya karar verdik” dedi.

Mucur ve Havalisi Dernek Başkanı Ramazan BALTACI’da tüm katılımcılara teşekkür etti. Federasyon Yönetimine ve misafirlere Ahi Dökme Pilavı ikram etti.