Pekmezci Köyü Hacı Atıcı ile Devam Kararı Aldı

Kırşehirli Dernekler Federasyonuna bağlı Pekmezci Köyü Derneği 9. Olağan Genel Kurulu 24.01.2016’da Akpınar Kaymakamı Murat AYDIN,Akpınar Belediye Başkanı Mustafa KARAHAN,Kırşehirli Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Hilmi GÖKÇINAR, Tatık Köyü Dernek Başkanı ve Federasyon Genel Saymanı Ramazan ERDOĞDU, Federasyonumuzun Yönetim Kurulu Üyesi Gani ARAZ,Deveci Köyü Dernek Başkanı Mehmet YILMAZ,Aydınlar Köyü Dernek Başkanı Mehmet AKTAŞ ve pek çok Pekmezci Köylüleri katıldı. Yaptığı başarılı çalışmalarla adından sıkça söz ettiren Pekmezi Köyü 9. Olağan genel kurula gitti. Yaklaşık 500 kişinin katıldığı olağan kongrede Pekmezci köylüler yola yeniden Hacı ATICI ile devam kararı alırken gelecek için yapılacak projeler ve fikirler masaya yatırıldı.

Pekmezci Köyü 9. Olağan kongresinde tekrar Başkan seçilen Hacı ATICI konuşmasında “Birlik ve beraberlik içerisinde olursak tek ses olursak her zaman biz kazanırız. Geçmişte yaptığımız projeler ve gelecekte yapacağımız projeler bellidir diyerek Pekmezci Köyü’ne yakışır bir düğün salonu yapacaklarını söyledi.

Pekmezci Köyü 9. Olağan Genel Kurulunda konuşan Kırşehir Dernekler Federasyonu Başkanı Hilmi GÖKÇINAR “Uzun zamandan beri federasyonumuzun bünyesinde bulunan Pekmezci Köyü derneği başkanı ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte zaman zaman değişik ortamlarda beraber geliyoruz. Zaman zaman da derneğimizin yapmış olduğu faaliyetlere katılma imkanımız oluyor. Bizim bünyemizde altmışa yakın derneğimiz var. Kimisi ilçe derneği kimisi kasaba derneği hepsi birbirinden kıymetli. Fakat bu Pekmezci’ye her zaman gıpta etmişimdir. Sizin birlik ve beraberliğinizi birçok yerde de söylemişimdir. Gerçekten de bir Pekmezci Köyü ifadesine baktığımız zaman hani ilk etapta bir köy derneği olarak algılıyorsunuz ama bence bir ilçe derneği gibi hareket içerisindesiniz bu yüzden kendinizle gurur duyun. Kendinizi takdir edin ve içerisinde bulunmuş olduğunuz bu ortamın kıymetini bilin” dedi.