Sincan Kırşehirliler Derneği’nin Düzenlediği Birlik ve Beraberlik Gecesi Muhteşem Bir Organizasyonla Yapıldı

Sincan Kırşehirliler Derneğinin düzenlediği birlik, beraberlik ve dayanışma gecesi muhteşem bir organizasyonla yapıldı.Geceye; Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar BAHÇECİ, Kırşehirli Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Hilmi GÖKÇINAR ve yönetim kurulu üyeleri, Kırşehirli işadamları, bürokratlar ve Sincan’da yaşayan çok sayıda Kırşehirli katıldı.

Sincan Kırşehirliler Derneği Başkanı Yüksel TOKLUCU konuşmasında “Sincan ve Ankara’nın genelin; Sosyal alanda, ekonomik alanda, siyasal alanda birlik, beraberliğimizin ve dayanışmamızın amacı ile düzenlediğimiz gecemize hoş geldiniz derken, tüm katılımcılara teşekkür etti. Hiçbir zaman fitne fesatçılara aramıza sokmadan gücümüzü daha da güçlendirmeye kararlı olduğumuzu bildiririz” dedi.

Kırşehir Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Hilmi GÖKÇINAR tüm katılımcılara hoş geldiniz derken; “Bugün buraya kaynaşmaya, Kırşehirlilik ruhunu, Kırşehirlilik özlemimizi gidermek amacıyla toplandık. Federasyonumuz 2003 yılında 6 dernekle kurulmuş amacı doğrultusunda fitne fesatçılara fırsat vermeden bugün Ankara’daki 62 dernekten 57’ si ile birlikte dayanışma içinde çalıştıklarını söyledi. Bizlere hiç bir zaman yalnız bırakmayan Kırşehir Belediye Başkanı Sayın Yaşar BAHÇECİ’ye yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür etti. Bundan böyle katılımcılara sunulmak üzere “ Ahi Dökme Pilavı”nı geleneksel hale getirme kararı alındı. Bu güzel ortamı bizlere hazırlayan dernek Başkanı Yüksel TOKLUCU’nun şahsında tüm Yönetim Kuruluna maddi manevi desteklerini esirgemeyen tüm hemşehrilerime teşekkür ediyorum” dedi.

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci konuşmasında; Dernekçiliğin gönül işi olduğunu ancak bu şekilde başarılı olacağını çalışmalarıyla, Kırşehirli Dernekler Federasyonunda ve tüm derneklerimizde bunu görmekteyiz.Belediye Başkanı olarak 8 yıldır Kırşehir’imizi geleceğe hazırlamak için gece gündüz çalıştıklarını, ahiliğin tekrar Kırşehir’in merkez olarak tüm Türkiye de kutlanmasını sağladık. Kırşehirimiz büyük bir şehir değil ama Kırşehir’in en büyük sermayesi insan olduğunu her yerde vatanına bağlı, milletine sevdalı entellektüel birikimi olan nadir şehirlerden bir tanesidir. Dün olduğu gibi bugün de Kırşehirden önemli yöneticiler çıkmıştır.işte bugün Danıştay Başkanı Zerrin Hanım bir Kırşehirlidir. Ankara’ da olduğu gibi tüm Türkiye de başarılı çalışmalarıyla gurur duyduğumuz gücümüze güç katan hemşehrilerimiz olduğunu biliyoruz. “

Ankara’da yoğun olan Kırşehirliler nüfusuna değinen Başkan Bahçeci “Ankara’da 400 bine yakın Kırşehirli, Sincan’da ise 70 bine yakın Kırşehirli olduğunu öğrendim. Şimdi Kırşehirlilerin güçlerini birleştirmesi, Kırşehirliler için son derece önemlidir. Kırşehirliler beraber olursa, birlikte hareket ederse, küçük ve kişisel sebeplerden dolayı parçalanmaz bölünmezse hem Kırşehir kültürünü Ankara’da daha güzel yaşatırız, hem de gelecek nesillere evlatlarımıza Kırşehirlilik bilincini ve kültürünü miras olarak bırakma şansımız olacaktır.İşte bu nedenlerle hemşehrilerimizn düzenledikleri toplantılara katılarak maddi menevi desteğimizi sürdürerek güçlenirken, tüm katılımcılara teşekkür etti.

Daha sonrada şimdiye kadar Sincan Kırşehirliler Derneğine maddi manevi desteğini esirgemeyen hemşehrilerimize şükran plaketleri takdim edildi.

Gecenin Videosu için Tıklayınız

Geceden Fotoğraflar