Tanışma toplantısı

Kırşehirli Dernekler Federasyonu ve Vakıf tarafından düzenlenen tanışma toplantısına Ankara AK Parti Milletvekili Hacı Turan, Kırşehir AK Parti Milletvekili Mustafa Kendirli, Genel Başkanımız Hilmi Gökçınar, Kırşehirliler Vakfı Başkanı Oğuz Altın, Kırşehirliler Vakfı Genel Sekreteri Ali Çetin,Federasyon ve Vakıf Yönetim Kurulu Üyeleri,Dernek Başkanları, Altındağ AK Parti Belediye Meclis Üyesi Mehmet Doğanay, Etimesgut İYİ Parti Belediye Meclis Üyesi İsmail Kalaycı, Gölbaşı MHP Belediye Meclis Üyesi Nevzat Dulkadiroğlu, Keçiören AK Parti Belediye Meclis Üyeleri Hacı Derviş Kaplan, Haydar Melikoğlu, Bülent Tanrıkut, İyi Parti Belediye Meclis Üyesi Ramazan Kılıç, Mamak CHP Belediye Meclis Üyeleri Coşkun Torun ve Ayetullah Sarı, Pursaklar AK Parti Belediye Meclis Üyesi Ramazan Tankulu, Sincan MHP Belediye Meclis Üyesi Nahide Demiryürek, AK Parti Belediye Meclis Üyeleri Özgür Elver, Ruşen Menekşe, Yenimahalle CHP Belediye Meclis Üyeleri Serdar Dönmez ve Bekir Kangal ve Mamak Bahçeleriçi Mahallesi Muhtarı Ayşegül Tektaş katılarak kendilerini tanıtma fırsatı yakaladılar.

Düzenlenen toplantının açılış konuşması yapan Kırşehirli Dernekler Federasyonu Genel Başkanımız Hilmi Gökçınar, “Bugün burada çok anlamlı bir birliktelik için bir aradayız. Geçtiğimiz ay yapılan 31 Mart Yerel Seçimleri sonrası bir tane seçilmiş belediye başkanımız, yaklaşık 15 tane belediye meclis üyesi ve 6 tanede muhtarımız görevlerini teslim aldılar. Biz Federasyon ve Vakıf olarak tek çatı kuruluşuz. Parti ayrımı yapmaksızın sizlerle bir araya gelmek istişarelerde bulunmak çalışmalarınızda fikir alışverişi yapmak bizim için çok önemli. Ankara’da ki Kırşehir nüfusunun yoğunluğu oldukça fazla. Bu dönemde de Kırşehir bürokraside en şanslı dönemini yaşıyor. Başarılı işlere imza atabilmeleri için önümüzdeki 5 sene içerisinde bizimde kendilerine destek olmamız lazım. Hem kurumsal olarak hem şahsi olarak. Daha sonrasında ben inanıyorum mesele Kırşehir olunca Kırşehirliler olunca sizlerde bizlere elinizden gelen desteği göstereceksiniz. Ben göreve gelen arkadaşlarıma inanıyorum ki birlik ve beraberlik içerisinde güzel çalışmalar yapağız. Hepinizi tek tek kutluyor çalışmalarınızda başarılar diliyor bir sonraki dönemde sayılarımızın daha da artmasını temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

Gökçınar’ın konuşmasının ardından kısa bir konuşma yapan Kırşehirliler Vakfı Başkanı Oğuz Altın da şunları söyledi, “Sizlerle bir arada olmaktan duyduğum mutluluğu dile getirirken siz değerli hemşerilerimize bu dönemde başarılar diliyorum. Biz elimizden geldiğince sizin her zaman yanınızdayız. Bundan sonraki dönemlerde de yanınızda olmaya devam edeceğiz. Tekrar hayırlı olsun” dedi.

Kırşehirliler Vakfı Başkanı Oğuz Altın’ın konuşmasının ardından söz alan Kırşehir AK Parti Milletvekili Mustafa Kendirli, “Böyle güzel bir programda bizi bir araya getiren başkanlarıma çok teşekkür ediyorum. Belediye meclis üyesi seçilen hemşerilerime de ayrı ayrı başarılar diliyorum. Bir belediye başkanı, 15 meclis üyesi ve 6 tane muhtarımızın Kırşehirli hemşerilerini en iyi şekilde temsil edeceğine sonuna kadar inanıyoruz. Ülkemiz önemli bir seçim yaptı. Anadolu tabiri ile seçim bitti geçim başladı. Bundan sonra hepimizin tek hedefi Kırşehir’e elimizden geldiğince hizmet etmek. Sizler de hangi partiden olursanız olun bu hizmetin bir ucundan tutacaksınız. Memleketimiz adına çok önemli çok gurur verici çalışmalara imza atacaksınız. Bundan sonra ki süreçte de inşallah hep bir arada birlik ve beraberlik içerisinde çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Ben hepinizi tekrar tekrar kutluyor, çalışmalarınızda başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Kırşehir AK Parti Milletvekili Mustafa Kendirli’nin konuşmasının ardından son sözü alan Ankara AK Parti Milletvekili Hacı Turan, “Öncelikle 31 Mart seçimleri sonrası belediye meclis üyesi ve muhtar olmaya hak kazanan emek vermiş hemşerilerimi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum. Biliyorsunuz ki birlik ve beraberlik içerisinde çözülemeyecek sorun yoktur. Bizler için asıl önemli olan insandır. İnsanların ne istediğini bilirsek işlerimiz daha da kolay olur. Bundan sonraki süreçte sizlerle sık sık bir araya gelip çalışmalarınız ve projeleriniz hakkında fikir alışverişlerinde bulunacağız. Önemli olan ne istediğimizi bilmek. Sözlerimi daha fazla uzatmadan sizleri kutluyor, kapımızın da sizlere her zaman açık olduğunu belirtmek istiyorum” dedi.