TORUN:SİYASİ ROZETLERİMİZİ ÇIKARIP HİZMETE BAŞLADIK

Torun: Siyasi rozetlerimizi çıkarıp hizmete başladık

Büyükşehir Belediyesi CHP Grup Başkanvekili Coşkun Torun “Biz burada yerel siyasetçileriz. Seçildikten sonra rozetimizi alıp kenara bırakıyoruz. Her vatandaşımıza eşit davranıp hizmet etme noktasında elimizden geleni yapıyoruz.

Kırşehirli Dernekler Federasyonu ve Kırşehirliler Vakfı, Ankara Büyükşehir Belediyesi CHP Grup Başkanvekilliği görevine getirilen hemşerileri Coşkun Torun’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundular. Kırşehirlilik bilincinin ön plana çıktığı ziyarette birlik ve beraberlik mesajları verildi.

ÜST DÜZEY KATILIM

Gerçekleşen ziyarete Kırşehirli Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Hilmi Gökçınar, Kırşehirli Dernekler Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı, Anadolu Gazetesi Kurucu Sahibi ve Kırşehirliler Vakfı Genel Sekreteri Ali Çetin, Keçiören Belediyesi Meclis Üyesi Derviş Kaplan, Federasyon yönetim Kurulu Üyeleri ve çok sayıda dernek başkanı katıldı.

SİYASETİN ADRESİ BELEDİYELER DEĞİL TBMM’DİR

Gerçekleşen ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Büyükşehir Belediyesi CHP Grup Başkanvekili Coşkun Torun “Hemşerilerimin ziyareti beni ziyadesiyle mutlu etti. Ankara’da Kırşehirlilerin sesi olan iki büyük sivil toplum örgütü olan federasyonumuz ve vakfımızın değerli yönetim kurulu üyelerine bu ziyaretleri için teşekkür ediyorum. Mamak Belediye Başkan Adaylığı döneminden sonra partimiz bize bu görevi verdi. Bizde Başkanımız Mansur Yavaş ile birlikte ülkemize milletimize hizmet etme noktasında canla başla çalışıyoruz. Başkanımızda her zaman söyler. Biz burada yerel siyasetçileriz. Seçildikten sonra rozetimizi alıp kenara bırakıyoruz. Her vatandaşımıza eşit davranıp hizmet etme noktasında elimizden geleni yapıyoruz. Zaten siyaset yapılacaksa siyasetin adresi TBMM’dir. Biz siyaseti kenara bırakıp hizmet odaklı düşünüp çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

ANKARA’DA ETKİN SİYASET YAPMA SİNERJİSİNİ ÜRETİYORUZ

Kırşehir Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Hilmi Gökçınar ziyarette yaptığı konuşmada Kırşehirlilerin Ankara’da yoğun bir nüfusa sahip olduğunun altını çizerek “ Kırşehir’de yaklaşık 300 bin civarında nüfusumuz var.  Federasyon, vakıf ve diğer derneklerimiz olarak Ankara’da etkin siyaset yapma sinerjisini üretmeye çalışıyoruz. Dört dörtlük olmasa başarılı oluyoruz. Aramızdan üst düzey siyasetçiler çıkarıyoruz. Kırşehirlilerin birlikteliği Ankara’da hem finansta hem sanayide, bürokraside önemli adımlar atmamızı sağlıyor. Hal böyle olunca da bir Kırşehirli olarak siyasette sizin gibi hemşerilerimizi görmek bizi ziyadesiyle memnun ediyor. İnşallah ilerleyen zamanlarda daha fazla hemşerilerimizi böyle görevlerde görürüz” ifadelerini kullandı.

PARTİ AYRIMI GÖZETMEDEN HEMŞERİLERİMİZİN YANINDAYIZ

“Federasyon ve vakfın her partiye eşit mesafede davrandıklarını, hemşerilerinin geldiği görevde her zaman yanlarında olduklarını vurgulayan” Kırşehirliler Vakfı Genel Sekreteri ve Anadolu Gazetesi Kurucu Sahibi Ali Çetin, “Kırşehirli bir hemşerimizi böyle bir makamda görmek bizi ziyadesiyle mutlu etti. Biz Ankara’da iki büyük kuruluş olarak hemşerilerimiz hangi siyasi partiden olursa olsun her zaman destekçileri olduk olmaya da devam edeceğiz. Bizim hiçbir parti ve siyasetçiyle iletişim sorunumuz olmadı. Fakat yerel siyasette bazı CHP’li yöneticilerin sivil toplum örgütlerine karşı duruşunun biraz daha yakın olması gerektiğini düşünüyorum. Bu yakınlığın en güzel somut örneğini Ankara’da CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya ve Kırşehir Belediye Başkanımız Selahattin Ekicioğlu’nu göstermek istiyorum. Vekilimiz ve başkanımız her zaman bizleri ziyaret ederler toplantılarımıza çalışmalarımıza katılılarla konuşmalarını yaparlar ve memnuniyetle ayrılırlar. Demem o ki hangi partiden siyaset yaparlarsa yapsınlar biz federasyon ve vakıf olarak hemşerilerimizin her zaman yanındayız yanlarında olmaya da devam edeceğiz” dedi.