Yönetim Kurulu Üyemiz Hacı Derviş KAPLAN Belediye Meclis Üyesi Aday Adaylığını Açıkladı.

Kırşehir dernekler federasyonu yönetim kurulu ve Akpınar pekmezci köyü yönetim kurulu üyesi olan Hacı Derviş Kaplan  yaklaşık bin kişinin katıldığı toplantıda AK Parti Keçiören Belediye Meclis Üyesi Aday Adaylığını açıkladı. Toplantıya AK Parti Keçiören Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok, Kırşehirli Dernekler Federasyonu Başkanı Hilmi Gökçınar, Kırşehirli Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Yardımcısı Ali Çetin, Kırşehirli Dernekler Federasyonu Genel Sekreteri Hüseyin Ata, Kırşehirli Dernekler Federasyonu Genel Saymanı Ramazan Erdoğdu Kırşehir Dernekler Federasyonu Yönetim Kurulu üyeleri, dernek başkanları, iş adamları ve çok sayıda Keçiörenli katıldı.

Toplantıda konuşan AK Parti Keçiören Belediye Meclis Üyesi Aday Adayı Hacı Derviş Kaplan “Bugün Türkiye’de memleket davasında bir adım öne geçmek halka hizmetler üretmek, halkın refah düzeyini yükseltmek ve onlara insanca yaşayabilme imkanları temin etmek üzere Mart ayı sonunda yapılacak olan belediye seçimlerine odaklanmış durumdayız. Hayatıma Ankara’da ve büyük bir bölümünü Keçiören’de yaşayarak geçirmiş bir kardeşiniz olarak Ankara’nın tüm değerlerine sahip çıkan geçmişte yaptıkları asla unutulmayan yaptığı büyük hizmetleriyle gönlümüzde taht kuran insanlığa hizmette sınır tanımayan kişi, kurum ve kuruluş ayrımı yapmadan gönülden ve samimi hizmet eden büyük usta Turgut Altınok başkanımın yanında ona bağlı bir biçimde meclis üyeliği görevine talip oldum. Bugün burada meclis üyeliğime ilişkin adaylığımı sizinle paylaşmak. Hayatımın her döneminde benimle birlikte yürüyen köylülerimi beraber güzel işlere imza attığımız başta Kırşehirli Dernekler Federasyonu Yönetimi ve bizlerin birliğini sağlayan onun değerli başkanı Hilmi Gökçınar olmak üzere Kırşehir İl Meclis Başkanını ve buradaki tüm bürokrat ve dernek başkanı arkadaşlarımı Turgut Altınok Başkanımla buluşturmak istedik. Allah nasip eder bu hayırlı görev bizlere verildiğinde hayata ve Ankara’ya dahil tüm tecrübelerim doğrultusunda Turgut Altınok Başkanımın daima yanında gönüllü bir nefer anlayışıyla hizmet etmeye hazırım” dedi. 

Pekmezci Köyü Dernek Başkanı Hacı Atıcı “Kırşehir Akpınar İlçesi Pekmezci Köyü Derneği Ankara’da 750 hanedir. Derneğimiz çanta derneği gibi olmayan bir dernek değildir. İsteyen herkese yarın gösterebiliriz. Gerçekten Kırşehir’de dernekçiliğin birlik ve beraberliğin en güzel yaşandığı derneklerden biri Pekmezci Köyü Derneğidir. Biz Hacı Deviş Kaplan’ın ve değerli Başkanımız Turgut Altınok’un sonuna kadar yanındayız. Elimizden geleni yapıp Keçiören’de rekora imza atacağız” dedi.

Kırşehirli Dernekler Federasyonu Başkanımız Hilmi Gökçınar “Bugün çok önemli bir iş için burada toplanmış bulunuyoruz. Öncelikle Derviş kardeşime Allah hayır mübarek etsin diyorum. Çıkmış olduğu bu yolda başarılar diliyorum. Turgut Altınok Başkanı biz iyi biliyoruz. Görev yaptığı sürede Keçiören’de bulunan Kırşehirlilerimizi gayet iyi ve yakından tanıyorsunuz. Biz sizi iyi biliriz. Belediye hizmetlerinizde görevde olduğunuz sürede Keçiören ilçemizi Ankara’nın en önemli ilçesi hatta onunla da kalmayıp Türkiye’de ismini duyuran ciddi bir ilçe haline getirdiniz. Ben Keçiören’in çocuğuyum. Eser yaptığınız zaman iz bırakıyorsunuz. İz bıraktığınız zamanda asla o iz silinmiyor. Belki bir gün bir görevi bırakıyorsunuz ama bıraktığınız o iz günün birinde siyaset arenasında tekrar sizin göreve gelmenizi sağlıyor. İşte Turgut Altınok ismi bana göre böyle bir isim. Belediyecilik çok güzel bir hizmet. İnsana dokunmak insanın yararına bir şeyler yapmak başka bir zevk. Şüphesiz ki bu işleri yaparken naçizane kadro kurmakta çok önemli. Eğer bir belediye başkanının veya yöneticinin kadrosu düzgün kurulursa başarısı daha kolay olur. Şüphesiz ki kendi kabiliyeti de önemlidir ama kadro o kişiyi daha yukarı taşıyor ve daha doğru iş yapmayı sağlıyor” dedi.

Gökçınar sözlerine Federasyonun yaptığı faaliyetlerinden bahsederek “Biz Ankara’da kimine göre 500 bin kimine göre 300 bin nüfusumuz var. Ağırlıklı nüfusumuzda Keçiören’de bu 300 bin nüfus değişik ortamlarda örgütlenmek amacıyla dernekler kurmuşlar. Bu derneklerin amacı hemşerilerinden haberdar olmak. Cenazesinden düğününde haberdar olmak. Ancak biz 2003 yılında bu derneklerimizi bir çatı altında toplamak düşüncesiyle Kırşehirli Dernekler Federasyonunun oluşumunu sağladık. 2003’ten bu yana da Kırşehirlinin her anlamda sosyal kültürel ticari ve siyasi anlamda tek ses olması düşüncesiyle federasyonumuzu kurduk. Çok şükür izlediğimiz politikalarla altı dernekle kurulan federasyonumuz bugün 51 dernekle yoluna devam etmektedir. Derviş kardeşimiz bizim yönetim kurulu üyemiz Genel Başkan Yardımcımız. İnsan olmak önemli bir unsur. Bu seçimde AK Parti ve diğer partilerden meclis üyesi adaylarımız var. Federasyonumuz olarak partilerle görüşmelerimizi yapıyoruz. Bizim bu dönemde bütün ilçelerde meclis üyesini olmasını istiyoruz. Seçim öncesi yaptığımız çalışmalarda çok şükür MHP, CHP ve AK Parti’den milletvekillerimiz oldu bu bizim için gururdur. Sonuç itibariyle Ankara’da yaşayan 300 bin Kırşehirlinin bir temsilcisidir. Ankara Başkenttir. Başkent Anadolu’dan bir mozaiktir. Ankara Türkiye’dir. Dolayısıyla biz Başkentliyiz. Ancak buradaki nüfusumuzun parlamentoda bir temsilcisi olduğu gibi meclis parlamentosunda da bir temsilcinin olmasını arzu ediyoruz. Biz eskiden Kırşehirli olsun çamurdan olsun diyorduk. Şimdi ise Kırşehirli olsun adam olsun diyoruz. Bu adamlardan biride Hacı Derviş Kaplan’dır. Biz bu kardeşimize sonuna kadar kefiliz. Şuna inanıyoruz ki kadronuzda olması halinde Derviş Kaplan kardeşimiz insanı olarak sizin yanınızda olacaktır sizin emrinizde olacaktır. Keçiören’e yapmak istediğiniz projelerin bir tarafında Derviş Kaplan kardeşimiz olacaktır” dedi.

AK Parti Keçiören Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok “Altınok Anadolu’nun saf bir çocuğudur, Altınok hem Kırşehirlidir, Altınok hem de Pekmezci Köyündendir. 31 Mart’ta bir seçim yaşayacağız. Biz Cumhur ittifakının yani hem AK Parti’nin hem de MHP’nin adayıyız. Keçiören’de MHP Belediye Başkan adayı çıkarmıyor ve bizi destekliyor. Biraz önce bir televizyon programına katıldık. Dediler ki ne bekliyorsunuz? Dedim ki biz hizmete talibiz. Dolayısıyla bütün vatandaşlarımızın oylarının tamamına talibiz. Oyların yüzde yüzüne talibiz. Çünkü belediye başkanı hizmetkardır. Belediye başkanı şehrin belediye başkanıdır. Oy versin vermesin herkese hizmet etmekle yükümlü ve sorumludur. Dolayısıyla bizim görev yaptığımızda rozetimiz hizmet oldu. İnşallah sizlerin desteklerini bekliyoruz. Sevgili Peygamberimiz buyuruyor ki işi ehline verin. Sizde işi ehline verin. Biz gönül almaya hizmet etmeye devam edeceğiz. Tabi boynu bükük bir Cumhuriyet Kulemiz orada. Bu bir Ankara eseridir. Türkiye eseridir. Biz rabbim nasip ederse en kısa sürede bu kulenin ihalesini yapıp en geç 1.5 yıl içinde hizmete açacağız. Atakule’ye göre daha çok aktivitenin olduğu bir proje. Daha çok gezilecek ve görülecek bir projedir. Yaptığımız görev süresi içerisinde Keçiören Türkiye’de örnek bir belediyedir. Belediyecilikte ilklerin belediyesi olarak tarihe geçmiştir. Rabbim nasip ederse bu yenilikleri ve ilkleri yeni proje ve eserlerimizi sizin sayenizde ekleyeceğiz. Hacı Derviş Kaplan’a elimizden geleni yapmaya hazırız. Mutlaka bizim birlikte çalışmasını isteriz. Bize düşen ne varsa onu seve seve yapacağız. Ama ne yapacağız AK Parti kurumsal bir partidir elimizden geleni yapacağız yüreğimizden gönlümüzden bunu istiyoruz ki Keçiören’imizde belediyemizde yararlı hizmetler yapacağına inanıyoruz. Zaten şunu söyleyeyim bizimle çalışacak olanların kumaşı temiz olacak. Dolayısıyla makamlar mevkiler saltanat makamı değildir. Kibir kuleleri değildir. Makamlar gönül alma hizmet etme ama bunla beraber Betül mala el sürdürmeden vatandaşımızın hakkını ve hukukunu kuruşuna kadar milletimize hizmet olarak döndürmektir” dedi.