YOYAV 27. YOKSULLARLA DAYANIŞMA HAFTASI

Her yıl olduğu gibi bu yılda Yoksullarla Dayanışma haftasında Kırşehirli Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Sayın Hilmi GÖKÇINAR, Kadın Kolları Başkanı Sayın  Nermin HENDEK ve yönetim kurulu üyelerininde yer aldığı, YOYAV Koordinatörlüğünde 27, YOKSULLARLA DAYANIŞMA HAFTASI 12 Aralık günü 27 tane sivil toplum kuruluşunun katıldığı etkinlik Anıtkabir ziyaretiyle başlamış yoğun bir katılımın olduğu Çelenk koyma ve saygı duruşundan sonra YOYAV Genel Başkanı Sayın Dr. İbrahim ATEŞ Hatıra defterine günün önemini yazarken katılımcılara şükranlarını sunmuştur. Üye olan sivil toplum örgütleri bir hafta boyunca çeşitli etkinliklerde bulunacaklardır.

Kırşehirli Dernekler Federasyonu olarak Ümitköy ’de bulunan ‘’Ümitköy Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon merkezine’’ ziyarette bulunulacaktır., 18 Aralık 2019 da Genel Merkezimizde Konuşmacı olarak Gazeteci Münevver ÖZCAN’ nın katılacağı panelin konusu ‘’Duygu ve Sevgi Fakirliğinin Toplum Fakirliğine Etkileri’’ üzerine katılımcılara bilgiler verilecektir.

Aynı hafta içerisinde Kırşehirli Dernekler Federasyonu Kadın kolları Başkanımız Sayın Nermin HENDEK ve yönetim Kurulu üyelerinin Katkılarıyla Alınan ‘’Giysiler ve Kitaplar ‘’ Kırşehir Kaman belediyesine verilerek orada bulunan yoksullarımıza dağıtımı sağlanacaktır.